reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dzieki Aga,teraz juz mniej wiecej wiem na czym to polega:-)
Odmowic to chyba nie mozna co?
A nie wiesz czy oni gdzies daleko od miejsca zamieszkania wysylaja na taki kurs?

Edist:
We wtorek mam ta rozmowe i w zwiazku z tym mam pytanie (jeszcze:zawstydzona/y:) od razu jest ten kurs czy trzeba czekac?
Chodzi mi o to czy zaczyna sie np.za tydzien czy za dwa od tej rozmowy?

Pytam sie bo nie wiem co z malym:-(
Jestem w kropce
Z tego co wiem to od nowego roku , jeśli odmówisz to obetną Ci wypłatę. Przynajmniej tak pisze w budżecie. (chyba do 150€ tyg). Kursy są w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeśli chcesz, ale tylko jeśli Ty chcesz to wyślą Cię dalej i dopłacać będą za dojazdy. Z opieką nad dzieckiem to nie wiem, ale od razu na rozmowie powiedz, że nie masz co zrobić z dzidzią i jakie proponują Ci rozwiązanie... może wcale nie zaproponują Ci kursu w takiej sytuacji. (Mi że jestem w ciąży nie zaproponowali, rozmowę miałam na początku ciąży. Dodatkowo podparłam się tym że opiekuję się synem a mąż pracuje... i właściwie mogę iść na kurs ale po 17tej... )A oni mają kursy po 17tej tylko dla osób pracujących, wiec obyło się bez kursu ;-);-);-)
Pozdrawiam
 
Dzieki Aga!
Czyli na to wychodzi ze moge wprost powiedziec ze nie mam nikogo kto moglby zaopiekowac sie malym?
Chyba tak powiem,ale cykam sie ze mi JB zabiora....teraz tak wszystko obcinaja ech..
 
Dziewczyny, czy otrzymalyscie pomniejszona kwote za JA od nowego roku? ja wczoraj odbieralam pieniadze i dostalam 14 euro mniej za tydzien. Nie wiem co o tym myslec bo nie mialo byc zadnych obnizej na JA? Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 
Dziewczyny, czy otrzymalyscie pomniejszona kwote za JA od nowego roku? ja wczoraj odbieralam pieniadze i dostalam 14 euro mniej za tydzien. Nie wiem co o tym myslec bo nie mialo byc zadnych obnizej na JA? Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Witaj
Jesteś w błędzie :cool2::cool2::cool2:... W budżecie na 2010 rok uchwalili że JA tak samo jak JB zostaną obniżone... 8,30 tyg + jeśli pobierasz pieniądze na współmałżonka 5,50.
dokładnie przeczytać możesz na budżecie Budget 2010-Information from CitizensInformation.ie
Ja dostaję pieniążki w czwartki wiec nie wiem ile mi wpłynie, ale spodziewam się mniej niż w tamtym roku.
Pozdrawiam
 
Witaj
Jesteś w błędzie :cool2::cool2::cool2:... W budżecie na 2010 rok uchwalili że JA tak samo jak JB zostaną obniżone... 8,30 tyg + jeśli pobierasz pieniądze na współmałżonka 5,50.
dokładnie przeczytać możesz na budżecie Budget 2010-Information from CitizensInformation.ie
Ja dostaję pieniążki w czwartki wiec nie wiem ile mi wpłynie, ale spodziewam się mniej niż w tamtym roku.
Pozdrawiam
to prawda zmiejszyli od nowego roku ...............a 14e to chyba nie tak duzo niema takiej tragediii:-)
 
Ja dzisiaj powinnam odebrac JB ale pada taki snieg i nasypalo go juz sporo i m sie troche boi jechac ze mna na poczte.....nie wiecie czy nic sie nie stanie jak jutro bym odebrala kase?
 
reklama
Aga wiem ze bylo napisane a nie chcialo mi sie isc na gore i przeczytac a ze weszlam na neta to zapytalam Was:zawstydzona/y:;-)
Wydaje mi sie ze dwa dni,ale chcialam miec pewnosc-a swoja droga dzieki!
 
Do góry