reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
zg;aszalam jak tylko mala sie urodzila....i niedawno bylam adres zmieniac i dawalam zaswiadczenie ze corka ma astme i sie pogorszyla i musialam sie wyprowadzic z tamtego domu:)ale cisza....tylko,ze jak pytalam to powiedzieli ze u nas to jakies 2-3 lata trzeba czekac
 
Byl ktos z Was na jakims kursie z Fasu?
Jak to wyglada i ile trwa?
Ja nie byłam, ale mój sąsiad, który tak jak ja ma JA był kilka razy... Otóż kurs trwa ok 6 tyg. ( w zależności jaki wybierzesz). Płaci Ci wtedy SW normalnie co tydzień (czek lub gotówka), bez dodatków typu fuel allowance. Zdarza się że płaci firma która robi kurs. Na tych samych zasadach. Kurs jest 5 dni w tyg. przeważnie od 9 do 4 lub 5 z przerwą na lunch. Kursy językowe ostatnio, pod koniec roku trwały chyba 8 tyg. ale tylko 3 godz dziennie, spotkanie raz w tygodniu.
Wszystko zależy jaki kurs wybierzesz. Po zakończeniu kursu w przeciągu miesiąca dostajesz certyfikat ukończenia. (przeważnie każdy kończy się testem, ale wykładowcy pomagają w odpowiedziach). Po skończeniu kursu wracasz automatycznie na wypłacany Ci wcześniej zasiłek. Na zasadach na których byłaś.
Mam nadzieję że chodz trochę pomogłam.
Pozdrowienia
 
Dzieki Aga,teraz juz mniej wiecej wiem na czym to polega:-)
Odmowic to chyba nie mozna co?
A nie wiesz czy oni gdzies daleko od miejsca zamieszkania wysylaja na taki kurs?

Edist:
We wtorek mam ta rozmowe i w zwiazku z tym mam pytanie (jeszcze:zawstydzona/y:) od razu jest ten kurs czy trzeba czekac?
Chodzi mi o to czy zaczyna sie np.za tydzien czy za dwa od tej rozmowy?

Pytam sie bo nie wiem co z malym:-(
Jestem w kropce
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewelcia moja znajoma sama wystapila o taki kurs i jej przyznali a oni dodatkowo placili jej za opieke nad dzieckiem. Nie mam jej jak podpytac bo jest w PL teraz.
 
Do góry