reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

Mój Dawidek też obecnie ma katar. Ale z doświadczenia wiem, że lekarstwa na katar nie ma, można jedynie złagodzić jego skutki. Ja chwale sobie nasivin - udrażnia nos, szczególnie przydatny na noc, ale do krótkotrwałego stosowania. Mój synek rzadko miewa katar i przeziębienia, gdyż staram się go uodparniać - chłodne picie, lekkie ubieranie, częste spacery, codziennie łyżeczka miodu.
Acha i jeszcze dodam, że katar u Dawida pojawia się zawsze przy ząbkowaniu (teraz wychodzą mu zęby trzonowe) no i trzeba cierpliwe czekać, aż zęby wyjdą i katar minie.
Może u Was też zapowiada się na zęby ?????????
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wszystkie Mamy! Mój synuś ma 10 miesięcy od wczoraj ma katarek. Nie ma gorączki dlatego nie idę do lekarza bo dadza mu antybiotyk. Czy macie jakies domowe sposoby na pozbycie sie go. Jureczek pomimo dolegliwości jest pogodny. Stosuje od wczoraj nivea spray do nosa, by lepiej się mu oddychało, nie bardzo jest zadowolony ale pomaga. Ugotowałam tez prawdziwego rosołu zobacze moż e to pomoże . Podrawiamy!
Ps czekamy na podpowiedzi


ja zawsze stosuje Euphorbium :tak:dla mnie rewelacja :tak:
 
Ja niestey tez niedawn9o poruszałam ten watek na forum z nawracającym katarem i niestety musiałm zgłosic sie do lekarza. Na szczescie to nic powaznego. Moje serduszko dostało kropelki i powolutku wraca do zdrowia. A wiec moim zdaniem przy jakichkolwoek watpliwosciach skontaktuj się z lekarzem. pozdrawiam
 
U nas zreguły świetnie sprawdza się sterimar kilka razy dziennie i po każdej aplikacji delikatne oczyszczanie noska gruszką. A na noc stawiam blisko łóżeczka miseczkę z ciepłą wodą do której wkraplam kilka do kilkunastu kropelek olejku olbas- ułatwia oddychanie.
 
My tez stosowalismy Euphorbium. pomagało. A do tego na noc smaowałam Młodemu pod noskiem delkiatnie maścią majerankową. By mu się lepiej oddychało:)
 
Witam mamy, mam pytanie czy macie jakies sposoby na kaszel z flegma?! moja mala ma od kilku dni okropny katar i zatkany nosek, teraz jeszcze doszedl kaszel z flegma, biedulka bardzo ciezko oddycha, na szczescie nie ma goraczki i wyglada normalnie, bawi sie itd. Tu na wizyte u rodzinnego lekarza(awaryjna) musze czekac 3 dni i zastanawiam sie czy nie isc na pogotowie. Mialyscie takie sytuacje?! Podac jej samej jakiegos czopka?! No sama juz nie wiem co zrobic.
Dodam jeszcze, ze mala od paru dni dziwnie sie zachowuje, dotad szybciutko dawala sie uspac w wozeczku teraz godzina wycia i walki,rozstroila sie zupelnie. Myslalam, ze moze ta zabek, ale nic nie widac:/:no:
 
Ja bym udała się do lekarza.Czopek nie pomoże na kaszel a flegma może spłynąc niżej.Z tak małym dzieckiem lepiej nie eksperymentowac na własną ręke a pozatym chyba nie ma syropków na kaszel dla tak małych dzieci.Jedyne co to nurofen przeciwapalnie,ale nie jestem lekarzem i nie będe namawiac :sorry2:
 
reklama
nie wiem jak jest z 4 miesięcznym dzieckiem bo u nas jak maly skończył pol roczku tez byl taki zaflegmiony to dostaliśmy fleganine w syropie i otrivin na katar dla dzieci sie sie swietnie sprawdzilo wszystko bez recepty a na noc mimo ze gorączki nie miał pani doktor polecila dawac przeciw gorączkowy-przeciwbólowy syropek typu ibufen czy nurofen jak dobrze pamiętam alby lepiej sie spało przez pierwsze 3 dni jak tak najgorzej było, nie czekałabym tylko migiem do lekarza badz na pogotowie jestes matka masz prawo sie martwic a oni sa od tego zeby cie przyjąć i uspokoić takie jest moje zdanie.:tak:
 
Do góry