reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie i karmienie - jak często?

Dzięki dziewczyny za info!
Zeberka - ty tak przy jednym karmieniu?

U nas jednak coraz mniej tego cyca, a coraz więcej mm. Ale już się nie przejmuję. Może dlatego, ze ostatnio jakoś dużo jeździmy i nawet nie mam kiedy odciągać. Grunt, żeby Mała się najadała.
 
reklama
Mój Jaśko po karmi był chory :baffled:

Jak usypiacie swoje dzieciaczki? I nie pytam o wieczorny rytuał, ale dzienne drzemki...
Jaśko nie potrafi sam zasnąć i skończyły mi się pomysły jak pomóc mu się wyciszyć i w końcu zasnąć. Zwykle jak jest zmęczony zabawą to wyrzuca wszystko z rąk i szuka mnie wzrokiem, potem wydaje przedziwne dźwięki, a jak nie reaguje to jest histeria... i nie idzie go uspokoić. Zresztą... gdy zareaguje w pore (czyli już w chwili gdy wodzi za mną wzrokiem i nawołuje) to i tak nie potrafię pomóc mu się wyciszyć i po jakiś 15 min zaczyna się płacz :-( Już nie wiem co źle robię...
 
adasza - u nas niestety też problem z dziennymi drzemkami, zazwyczaj działa smok, wózek i wertepy :), czasem wystarczy smok i przykrycie tetrą lub kocem aż po szyję, by mogła sobie miętolić. Ale najlepiej to śpi na spacerach :)
 
U nas też spacery najlepiej działają. W domu jak słyszę pomrukiwanie (charakterystyczne przed snem u synka), to po cichu zabieram wszystkie zabawki z widoku, jak nie działa to włączam pozytywkę, która się kręci nad łóżeczkiem, kolejnym krokiem jest smok. Gdy już nic nie zadziała to cyc i po nim odpływ gwarantowany, ale to bardzo rzadko uskuteczniam.

O czymś zapomniałam: pieluszka/kocyk do przytulania łapkami.
 
Jesli chodzi o dziennie drzemki to bardzo dobrze I niezawodnie dziala u nas spacer, maly uspokaja sie jak tylko otworze drzwi od domu, a jak nie chce mi sie wyjsc (nie wychodze na spacer przy kazdej drzemce :-D) to zawsze dziala tez cyc. Generalnie staram sie zeby Sam sobie zasypial choc w dzien czasem jest bunt. No I wiadomo ze dobrze tez dziala samochod wiec jak mam zakupy do zrobienia to zawsze wychodze jak maly jest spiacy, wtedy moge spokojnie wszystko kupic a mlody nawet nie wie ze z domu wyszedl. Wieczorem zasypia Sam w lozeczku, codziennie po kapieli I kolysance.
 
Adasza moj maly zasypia w wozku przewaznie sam , ale jak dluga nie moze zasnac to go woze. Do zasniecia potrzebuje smoczka, pieluszki tetrowej w raczke i swojej podusi do ktorej sie przytula. Kiedys probowalam go uspic z inna poduszka mniejsza i nic z tego nie wyszlo. Moze sprobuj z poduszka. Poduszka jest specjalna dla dzieci, bardzo mieciutka i cienka w wymiarze 40x60. A wieczorem klade go do kolyski, wlaczam karuzele, po 15 min wylaczam, smok i spi.
 
lazy i mamido to jest wyżywienie all inclusiw na cały dzień :-p
u nas spacery przestały działać na Sławka nasennie odkąd zaczęłam mu delikatnie podnosić oparcie do góry-tylko się rozgląda ciekawie dookoła a spanie to tylko w łóżeczku z pieluchą tetrową na głowie i kciukiem w buzi :eek:
 
Ostatnia edycja:
Zosia też zasypia z paluchami w buzi albo ze smoczkiem. Generlanie spacery górą i odpływ gwarantowany:) A w ciągu dnia też jest tak, że pije, mleczko, bawi się jakieś40 minut do godziny, a później śpi jakieś 1-1,5h. Chyba, że pojadę na spacer, to śpi do następnego karmienia.
 
Ile macie drzemek w ciagu dnia? U nas sa 3 po 30-60 minut a maly generalnie dziala w systemie 3-godzinnym. jedzenie(okolo 10 minut), zabawa (zwykle 2 godziny), sen (do 1 godziny).
 
reklama
U nas beznadzieja;P 2 drzemki po 15minut i jak bóg da to się zdarzy jedna 45minutowa. Więc cały dzień jestem niewolnicą:p Raz w tygodniu jednakże robi sobie dłuższy sen od 17 do 6 rano z dwoma pobudkami na jedzenie.
 
Do góry