reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek progesteronu we wcześniej ciąży

Iza-09

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Luty 2021
Postów
900
Cześć dziewczyny,

Jestem jakoś w 4t6d ciąży. Beta u mnie ładnie przyrasta natomiast mam problem z progesteronem . O ile w połowie ubiegłego tygodnia miałam super wynik bo ponad 33 tak jak niedzielę spadło do 23, co mnie bardzo zmartwiło i dziś powtórzyłam go i wyszło 21. Progesteron badałam zawsze o tej samej porze ok. 7.30. Czy powinnam się martwić takim dużym spadkiem?
Teoretycznie dzisiejszy wynik jest w normie natomiast martwię się, że nastąpił tak duży spadek :(

Wyniki pomiarów:
22.09 - 33 ng/ml
26.09 - 23 ng/ml
28.09 - 21 ng/ml
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Jestem jakoś w 4t6d ciąży. Beta u mnie ładnie przyrasta natomiast mam problem z progesteronem . O ile w połowie ubiegłego tygodnia miałam super wynik bo ponad 33 tak jak niedzielę spadło do 23, co mnie bardzo zmartwiło i dziś powtórzyłam go i wyszło 21. Progesteron badałam zawsze o tej samej porze ok. 7.30. Czy powinnam się martwić takim dużym spadkiem?
Teoretycznie dzisiejszy wynik jest w normie natomiast martwię się, że nastąpił tak duży spadek :(

Wyniki pomiarów:
22.09 - 33 ng/ml
26.09 - 23 ng/ml
28.09 - 21 ng/ml
Progesteron zmienia się z minuty na minutę i jakbyś zrobiła badanie godzinę później, to mógł wynieść 10 albo 30 ;) Nie martw się tym aż tak. Po co go badasz tak często? Masz jakieś plamienia, coś Cię niepokoi?
Swoje obawy i wyniki skontroluj po prostu z ginekologiem.
 
Dziękuję za odpowiedź :) Jutro wybieram się do ginekologa zobaczymy co powie.
Pierwszy progesteron robilam wraz z betą i z ciekawości po kilku dniach go powtórzyłam, a że to było w weekend to próbka została wysłana do innego laboratorium. Trochę się zaniepokoiłam wynikiem,a że nie porównuje się wyników z dwóch różnych miejsc to dla spokoju ducha dzis sprawdziłam jego poziom. Wiem ,że stężenie progesteronu zmienia się w ciągu dnia ale nigdzie nie mogłam znaleźć informacji jakie wahania są w normie.
 
Dziękuję za odpowiedź :) Jutro wybieram się do ginekologa zobaczymy co powie.
Pierwszy progesteron robilam wraz z betą i z ciekawości po kilku dniach go powtórzyłam, a że to było w weekend to próbka została wysłana do innego laboratorium. Trochę się zaniepokoiłam wynikiem,a że nie porównuje się wyników z dwóch różnych miejsc to dla spokoju ducha dzis sprawdziłam jego poziom. Wiem ,że stężenie progesteronu zmienia się w ciągu dnia ale nigdzie nie mogłam znaleźć informacji jakie wahania są w normie.
Wahania naprawdę bardzo duże mogą być :) A mimo wszystko masz bardzo ładnego proga, naprawdę. :) Na wszelki wypadek pokaż wyniki ginowi, żeby Cię uspokoił, po co masz się stresować? :) Czasem asekuracyjnie dają wtedy lekarze duphaston, czasem po prostu dla uspokojenia ciężarnej. ;)
 
Cześć dziewczyny,

Jestem jakoś w 4t6d ciąży. Beta u mnie ładnie przyrasta natomiast mam problem z progesteronem . O ile w połowie ubiegłego tygodnia miałam super wynik bo ponad 33 tak jak niedzielę spadło do 23, co mnie bardzo zmartwiło i dziś powtórzyłam go i wyszło 21. Progesteron badałam zawsze o tej samej porze ok. 7.30. Czy powinnam się martwić takim dużym spadkiem?
Teoretycznie dzisiejszy wynik jest w normie natomiast martwię się, że nastąpił tak duży spadek :(

Wyniki pomiarów:
22.09 - 33 ng/ml
26.09 - 23 ng/ml
28.09 - 21 ng/ml
Hej, progesteron faktycznie różni się w ciągu dnia, dlatego najlepiej badać w tym samym miejscu, o podobnej porze, ale te wahania nie są tak duże, żeby wyniki znacznie się różniły, nie ma szansy na wyniki 33 i 21ng/ml jednego dnia. Najważniejsze jest to, żeby prog był w normie, niezależnie kiedy badasz - u Ciebie jest :) Ja przy 18.8ng/ml dostałam globulki z dawką 200mg, lekarka nie była zmartwiona tą ilością, ale mam za soba poronienie, wiec na wszelki wypadek suplementuje. Zostaw to w rękach lekarza, na pewno bym mu dała znać, żeby mieć wolne sumienie i poszła z tym, co zdecyduje :) Ogolnie przy Twoich ilościach nie ma powodu do obaw, norma jest bodajże od 11ng/ml. Powodzenia! :)
 
Dziękuję
Hej, progesteron faktycznie różni się w ciągu dnia, dlatego najlepiej badać w tym samym miejscu, o podobnej porze, ale te wahania nie są tak duże, żeby wyniki znacznie się różniły, nie ma szansy na wyniki 33 i 21ng/ml jednego dnia. Najważniejsze jest to, żeby prog był w normie, niezależnie kiedy badasz - u Ciebie jest :) Ja przy 18.8ng/ml dostałam globulki z dawką 200mg, lekarka nie była zmartwiona tą ilością, ale mam za soba poronienie, wiec na wszelki wypadek suplementuje. Zostaw to w rękach lekarza, na pewno bym mu dała znać, żeby mieć wolne sumienie i poszła z tym, co zdecyduje :) Ogolnie przy Twoich ilościach nie ma powodu do obaw, norma jest bodajże od 11ng/ml. Powodzenia! :)
Dziękuję 😘
 
Cześć dziewczyny,

Jestem jakoś w 4t6d ciąży. Beta u mnie ładnie przyrasta natomiast mam problem z progesteronem . O ile w połowie ubiegłego tygodnia miałam super wynik bo ponad 33 tak jak niedzielę spadło do 23, co mnie bardzo zmartwiło i dziś powtórzyłam go i wyszło 21. Progesteron badałam zawsze o tej samej porze ok. 7.30. Czy powinnam się martwić takim dużym spadkiem?
Teoretycznie dzisiejszy wynik jest w normie natomiast martwię się, że nastąpił tak duży spadek :(

Wyniki pomiarów:
22.09 - 33 ng/ml
26.09 - 23 ng/ml
28.09 - 21 ng/ml
U mnie w 4tc progesteron był 30, w 5tc progesteron 25 a w 6 tc progesteron już tylko 17. Dostałam duphaston 3 razy dziennie. Odstawiłam w 18tc ale po 20tc wróciłam do luteiny bo zaczęły się skurcze. Generalnie udało się i synek ma już 20 miesięcy. Progesteron lubi mieć wahania ale lepiej zabezpieczyć się lekami.
 
Hej wiem, ze wątek już dawno nieczynny ale mam identyczną sytuacje jestem dzisiaj 4+6 progesteron tydzień temu 25,4 dzisiaj 20,90. Napisałam SMS do lekarza jednak niestety nie odpisuje. Czy to normalne, ze występuje spadek progesteronu? Beta bardzo ładnie przyrosła.
 
Hej wiem, ze wątek już dawno nieczynny ale mam identyczną sytuacje jestem dzisiaj 4+6 progesteron tydzień temu 25,4 dzisiaj 20,90. Napisałam SMS do lekarza jednak niestety nie odpisuje. Czy to normalne, ze występuje spadek progesteronu? Beta bardzo ładnie przyrosła.
tak. Progesteron jest skokowy.
U mnie progesteron w ciazy był na początku kolejno co dwa dni 10,18,11.. dalej nie sprawdzałam, bo lekarz nie widział wskazań.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry