reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

kraf ja bym na to nie liczyła za bardzo, bo wszelkiego typu przerwy w pracy są regulowane wewnętrznym regulaminem zakładu pracy, który ma się dopasować do prawa pracy - tak mi tłumaczono na szkoleniach. A w rzeczywistości wygląda to tak, że pracodawca może ale nie musi ci przyznać tej przerwy.
 
reklama
A zamierzasz zacząć karmienie piersią? :sorry2:
Niestety i ja się nie orientuje w tych sprawach. Ale wiem tyle, że w ciągu pracy możesz nakarmić .:tak:Nie wlicza się to we wcześniejsze wychodzenie.:no:
 
moja koleżanka teraz wraca do pracy..i wiem, że musi przynieść zaświadczenie od pediatry, że karmi piersią..no i będzie mogła kończyć pracę godzinę krócej:tak:
 
pbg pracuje w budżetówce i tu z takimi rzeczami nie ma problemu. Zgadzają się na wszystko co przysługuje.
Musze znaleźć w kodeksie pracy i dać im podanie w poniedziałek. Troche późno bo zaczynam we wtorek ale jakoś ostatnio o wszystkim zapominam :-(
 
kraf przysluguja dwie 30 min przerwy na karmienie ktore mozesz zlaczyc w jedna godzine jesli sie pracodawca zgodzi, ale muszisz miec zaswiadczenie od lekarza ze nadal karmisz :tak:
 
"Praktyka pokazuje, że obowiązek udzielania przerw na karmienie budzi wątpliwości pracodawców, którzy obawiają się, że to specjalne uprawnienie pracownic sprzyja nadużyciom. Faktycznie, ani Kodeks pracy, ani też rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w kodeksie pracy (DzU nr 69, poz. 332 ze zm.), nie nakłada obowiązku przedstawiania stosownego zaświadczenia w tym zakresie."

Oczywiście mogą zażądać
 
Ostatnia edycja:
reklama
od 1 września należy składać wniosek o rodzinne pamiętajcie[/QUOTE/]

OOOOO!!!!

Dziękuje jolek2 ze czuwasz nad wszystkim!!!! Zupełnie mi z głowy wypadło!!! Jakbyś jeszcze mogla napisać jakie to dokumenty się składa??? ;-);-);-)

w tym urzędzie gdzie będziesz składała wniosek dostaniesz papiery i musisz wypełnić i resztę ci powiedzą
 
Do góry