reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy - jak było u Was?

Natkaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Październik 2022
Postów
348
Cześć Dziewczyny
Z góry powiem, że jestem pod kontrolą diabetologa ale następną wizytę mam dopiero 22.01 a chciałam tylko Was zapytać czy może miałyście podobne doświadczenia. Jestem w 16 tyg ciąży i jakiś czas temu przeszłam na dietę z powodu cukrzycy w ciąży. Dzięki diecie wyniki już ładnie się normowały aż tu nagle cukier zaczął szaleć jak nigdy. Normalnie jak miałam podwyższony to raczej na czczo i to jakoś niezbyt mocno bo norma do 92 ja miałam np.94 a po posiłkach mieściłam się w normach. Od kilku dni potrafię mieć po takim samym posiłku po jakim cukier był wcześniej bdb nawet 190! Powiedzcie mi czy może mieć na to wpływ przeziębienie? Nadal trzymam dietę, nawet w chorobie nie przyjmuję nic z miodem czy syropów a i tak mam wrażenie że z dnia na dzień gorzej i to bardzo frustrujące... szczególnie jak wiesz że nie chcesz zaszkodzić dziecku. Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Bardzo Wam dziękuję za każdy odzew bo naprawdę się martwię :(
 
reklama
To w takim razie jak to możliwe że jednego dnia po 2 kromkach z szynką i ogórkiem kiszonym mam cukier 110 i na drugi dzień po takim samym posiłku o tej samej godzinie nie biorąc leków mam cukier prawie 170? Poprostu tego nie rozumiem
 
Też tak miałam, dietetyczka mówiła że wszystko zależy od tego jak w danej chwili pracuje organizm, czasami organizm przetwarza szybciej to co zjesz, a czasami wolniej, ważne jest jakie czynności wysiłek wykonujesz po jedzeniu i czy w ogóle je wykonujesz. A chleb jesz biały, czy ciemny?
 
Nie, przeziębienie nie ma wpływu na cukry, wpływ na cukry ma to co zjesz lub wypijesz lub ewentualnie leki które przyjmujesz.
Wręcz przeciwnie. Przeziębienie, infekcja zwłaszcza takie przy którym jest podwyższona temperatura może jak najbardziej podnieść cukier, bo organizm ma w takich momentach wyższe zapotrzebowanie na insulinę.
 
Też tak miałam, dietetyczka mówiła że wszystko zależy od tego jak w danej chwili pracuje organizm, czasami organizm przetwarza szybciej to co zjesz, a czasami wolniej, ważne jest jakie czynności wysiłek wykonujesz po jedzeniu i czy w ogóle je wykonujesz. A chleb jesz biały, czy ciemny?
Chleb jem specjalny dla diabetyków ciemny i staram się jeść go mało max 4-5 kromek z tym że ta kromka to połowa dużej bo on taki mały jest, do każdego posiłku warzywa, z ziemniaków i ryżu oraz makaronu zrezygnowałam całkowicie wolę na obiad zjesc np rybe z warzywami
 
reklama
Cześć Dziewczyny
Z góry powiem, że jestem pod kontrolą diabetologa ale następną wizytę mam dopiero 22.01 a chciałam tylko Was zapytać czy może miałyście podobne doświadczenia. Jestem w 16 tyg ciąży i jakiś czas temu przeszłam na dietę z powodu cukrzycy w ciąży. Dzięki diecie wyniki już ładnie się normowały aż tu nagle cukier zaczął szaleć jak nigdy. Normalnie jak miałam podwyższony to raczej na czczo i to jakoś niezbyt mocno bo norma do 92 ja miałam np.94 a po posiłkach mieściłam się w normach. Od kilku dni potrafię mieć po takim samym posiłku po jakim cukier był wcześniej bdb nawet 190! Powiedzcie mi czy może mieć na to wpływ przeziębienie? Nadal trzymam dietę, nawet w chorobie nie przyjmuję nic z miodem czy syropów a i tak mam wrażenie że z dnia na dzień gorzej i to bardzo frustrujące... szczególnie jak wiesz że nie chcesz zaszkodzić dziecku. Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Bardzo Wam dziękuję za każdy odzew bo naprawdę się martwię :(
Tak jak dziewczyny piszą - infekcja ma wpływ na cukry
 
Do góry