reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyja macicy

Dołączył(a)
26 Wrzesień 2023
Postów
4
W 20t ciąży skróciła mi się szyjka macicy, na jednym usg wyszło 23mm a na drugim 27mm, lekarz zalecił mi odpoczynek, odpowiednie leki a za tydzień kolejna kontrola. Zgodnie z zaleceniami prawie cały czas leżę ale czuję dyskomfort w okolicach pochwyć, nie jest to ból ani kłucie, nie mam też skoczy. Zastanawiam się czy powinnam czekać do umówionej wizyty czy objawy które odczuwam świadczą o tym że nadal szyjka się skraca. Jakie są Wasze doświadczenia?
 
reklama
W 20t ciąży skróciła mi się szyjka macicy, na jednym usg wyszło 23mm a na drugim 27mm, lekarz zalecił mi odpoczynek, odpowiednie leki a za tydzień kolejna kontrola. Zgodnie z zaleceniami prawie cały czas leżę ale czuję dyskomfort w okolicach pochwyć, nie jest to ból ani kłucie, nie mam też skoczy. Zastanawiam się czy powinnam czekać do umówionej wizyty czy objawy które odczuwam świadczą o tym że nadal szyjka się skraca. Jakie są Wasze doświadczenia?
Skracającą się szyjka zazwyczaj nie daje objawów. Taki dyskomfort może występować kiedy np. dziecko napiera na szyjkę.
 
Skracającą się szyjka zazwyczaj nie daje objawów. Taki dyskomfort może występować kiedy np. dziecko napiera na szyjkę.
Dokładnie tak miałam. Jak skracała mi się szyjka to nie czułam tam nic. A jak mnie zaczęło tam boleć i kłuć to zgłaszałam lekarzowi i nigdy to nie oznaczało skracania. Pod koniec ciąży to uczucie było już nie do wytrzymania i było bardzo bolesne, a to po prostu dzidziuś wciskał swoje nóżki w moją szyjkę 🤭
 
O ale przypomniało mi się, że gdy pierwszy raz zgłosiłam lekarzowi to dziwne uczucie w pochwie to sprawdzał wyniki mojej biocenozy, ale było wszystko w porządku. Także może czasem ma to jakiś związek z infekcją.
 
Przy pierwszej ciąży Synek bardzo szybko odwrócony ból główka w dół i naciskał mi na szyjkę. Leżałam 7 miesięcy również z innych powodów. Pamiętam ten dyskomfort przy chodzeniu, leżeniu. Szyjka skracała się takimi etapami i ten ucisk i skurcze wcale nie oznaczały skracania. Jednego dnia miałam 3,2 cm a kolejnego 2,6 cm. Ciąża była osadzona nisko i to tylko potęgowało uczucie ucisku. Może w Twoim przypadku również tak jest ? Przed każdym wejściem do gabinetu lekarskiego chodzę jeszcze do toalety, ponieważ pęcherz jeżeli jest względnie wypełniony to również może dawać fałszywy wynik. Teraz w drugiej ciąży nie dziwi mnie już nawet to, że szyjka raz jest dłuższa a raz krótsza.
 
Do góry