reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracająca się szyjka

Dorota2908

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2022
Postów
20
Moja szyjka skróciła się do 28 mm, Pani ginekolog zaleciła oszczędny tryb życia. Wiele kobiet pisze tu o stawianiu brzucha co może świadczyć o skurczach , ja nic takiego nie mam, jedyny ból jaki odczuwam to przy przewracaniu z boku na bok w okolicy kości łonowej. Dostałam luteinę , magnez i nospe w celu rozluźnienia. Do końca grudnia przez 8 h siedziałam przy biurku i ciągle masowalam brzuch czy mogło się to przyczynić do tego stanu? Za parę dni wizyta kontrolna mam nadzieję, że sytuacja się poprawiła. Mała jest też mega aktywna kopie jak szalona. Strasznie się boję :(
 
reklama
Lekarz zakazał mi wszelkich masaży brzucha, bo ponoć wywołują skurcze. Również miałam skracajaca szyjke w 28 tygodniu wynosiła 2,11. Od tamtej pory leżałam 2 tygodnie w szpitalu, później bylam w domu. Dostalam magnez, żelazo i również miałam prowadzić oszczędny tryb życia. Mi lekarka mowila, że można funkcjonować, ale oszczędnie. Nie dźwigać, nie wspinać się. Nawet mogłam wyjść na spacer krótki. Dotrwałam do 37 tygodnia, od tamtej pory skurcze i skracanie szyjki więc leżałam, bo po kontroli u lekarza nie miałam zwyczajnie sił, upały mi doskierwały oraz kucie, które czułam na wysokości spojenia łonowego, a w 38 tygodniu planowane cc.
 
Moja szyjka skróciła się do 28 mm, Pani ginekolog zaleciła oszczędny tryb życia. Wiele kobiet pisze tu o stawianiu brzucha co może świadczyć o skurczach , ja nic takiego nie mam, jedyny ból jaki odczuwam to przy przewracaniu z boku na bok w okolicy kości łonowej. Dostałam luteinę , magnez i nospe w celu rozluźnienia. Do końca grudnia przez 8 h siedziałam przy biurku i ciągle masowalam brzuch czy mogło się to przyczynić do tego stanu? Za parę dni wizyta kontrolna mam nadzieję, że sytuacja się poprawiła. Mała jest też mega aktywna kopie jak szalona. Strasznie się boję :(
Napisz jeszcze w którym jestes tygodniu.
 
Nie wolno masować brzucha. Przy skracajacej się szyjce powinno się zrobić posiew z pochwy by wykluczyć infekcje, która może być bezobjawowa. Oczywiście dużo magnezu i odpoczynku. Zakaz seksu. Jeśli nie trzeba leżeć, to warto chodzić, by nie rozleniwić macicy, która wtedy może stawiać się nawet przy wstawaniu do ubikacji. Skórze macicy mogą się objawiać jako twardnienie brzucha (tzw stawianie się brzucha). To nie boli, to takie uczucie jakby ktoś napchali kamieni do środka. Uważaj na siebie.
 
Moja szyjka skróciła się do 28 mm, Pani ginekolog zaleciła oszczędny tryb życia. Wiele kobiet pisze tu o stawianiu brzucha co może świadczyć o skurczach , ja nic takiego nie mam, jedyny ból jaki odczuwam to przy przewracaniu z boku na bok w okolicy kości łonowej. Dostałam luteinę , magnez i nospe w celu rozluźnienia. Do końca grudnia przez 8 h siedziałam przy biurku i ciągle masowalam brzuch czy mogło się to przyczynić do tego stanu? Za parę dni wizyta kontrolna mam nadzieję, że sytuacja się poprawiła. Mała jest też mega aktywna kopie jak szalona. Strasznie się boję :(
Który masz tydzień?

Na Twoim miejscu znalazłabym lekarza, który zna się na prowadzeniu ciąż ze skracającą się szyjką, bo nospa nie jest w takim wypadku zalecana.
 
Nie wolno masować brzucha. Przy skracajacej się szyjce powinno się zrobić posiew z pochwy by wykluczyć infekcje, która może być bezobjawowa. Oczywiście dużo magnezu i odpoczynku. Zakaz seksu. Jeśli nie trzeba leżeć, to warto chodzić, by nie rozleniwić macicy, która wtedy może stawiać się nawet przy wstawaniu do ubikacji. Skórze macicy mogą się objawiać jako twardnienie brzucha (tzw stawianie się brzucha). To nie boli, to takie uczucie jakby ktoś napchali kamieni do środka. Uważaj na siebie.
Mam takie uczucie jak malutka się wypcha , ale ewidentnie to ona ;)
 
reklama
28mm w 24 tygodniu to jeszcze nie tragedia.
Granicą, przy której w 2 trymetrze koniecznie trzeba reagować jest 25mm. Więc jest zapas.
Jak szyjka jest twarda, zamknięta i bez lejka, to po prostu więcej odpoczywaj, leż, bierz luteinę i kontroluj regularnie u lekarza. Jak coś suę będzie działo, zawsze jest pessar, który można założyć.
 
Do góry