reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skierowanie na patologię ciąży

Barbara 89

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2022
Postów
19
36 tc, dzidzia nisko główka jest, dostałam skierowanie na patologie ciąży pewnie na obserwację i rozwiązania ciąży przez CC. nie mam żadnych innych objawów skurczy, czop nie odszedł jeszcze bynajmniej nie zauważylam. czuje jak dzidzia się wierci mocno ale nic poza tym. nie chce panikować i się stresować niepotrzebnie. Lekarz prowadzący powiedział że na spokojnie sobie pojechać do szpitala po niedzieli jak się nic nie będzie działo. czy któraś z Was miała podobna sytuację??
 
reklama
Nie wiem co ma ułożenie dziecka do skierowania, bo każdy dziecko w tym czasie jest nisko, niektóre dziewczyny ten ostatni miesiąc mają nawet rozwarcie na 1-2 tak chodzą do porodu.

Niestety poprzednia cesarka nie kwalifikuje, ze w kolwjnej ciazy rowniez sie ona odbedzie.
No i właśnie stąd moje pytanie, czy jest sens jechać wcześniej do szpitala na tą patologie czy po prostu jak się nic dzieje. Zostać w domu i w razie czego wtedy udać się do szpitala gdyby coś mnie zaczęło niepokoić .
 
Wody są w normie, rozwarcia nie sprawdzał lekarz prowadzący. Poprzez usg stwierdził że dziecko jest nisko ułożone . I tak jak wcześniej pisałam dał skierowanie do szpitala. Ale też mówił że jak się nic nie będzie działo to za 2tyg przyjść na wizytę usg.
 
Z jakiego powodu miałaś poprzednie cc?

Wydaje mi się, że dostałaś skierowanie, nie dlatego że dziecko jest nisko ułożone - tylko coś na zasadzie - jakby się coś zaczęło dziać, to masz dowód, że powinnaś mieć cc.
 
Poprzednia cc była z braku postępowania porodu, brak rozwarcia, miałam wywoływana poprzez oxytocyne i nadal zero efektów . CC zrobili wtedy w 41+2 tc
 
Trochę dziwne podejście, bo nie wiem, dlaczego miałabyś już teraz jechać na patologię. U mnie też od 36 tc główka bardzo nisko, szyjka skrócona i zgładzona, rozwarcie na opuszek, czop zavzak odchodzić i pojawiły się codzienne skurcze, a dzisiaj 38 tc i nic się nie dzieje ;) Więc wydaje mi się, że to skierowanie to jest tak w razie czego, gdyby np zaczęły Ci się skurcze, to żeby nie odesłali Cię do domu tylko zostawili, żeby się akcja sama nie rozkręciła przed cc
 
Całkiem możliwe, dlatego lekarz powiedział mi żebym sobie pojechała do szpitala na spokojnie po niedzieli a gdy się nic nie zadzieje przez ten czas to normalne za 2 tyg na usg przyjść i w poniedziałek rano mocz i krew do badania dać .
 
reklama
Do góry