reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

Łukaszek miał zalecone kąpiele i smarowanie skórki Oilatum. Poza tym na największe zmiany skazowe miał robioną w aptece specjalną maść przepisaną przez pediatrę - żeby uniknąć maści sterydowych. Maść naprawdę skuteczna, a kosztowała tylko 5 zł.
 
reklama
Łukaszek miał zalecone kąpiele i smarowanie skórki Oilatum. Poza tym na największe zmiany skazowe miał robioną w aptece specjalną maść przepisaną przez pediatrę - żeby uniknąć maści sterydowych. Maść naprawdę skuteczna, a kosztowała tylko 5 zł.

Witam!
Ja swoją córkę też kąpię w Oilatum lub w Balneum. Alergii dostała właśnie po mleku NAN 1:no: . Stosowałam maść od lekarza też tą za 5 zł ale na zaczerwienienia na szyjce nie pomagała więc mamy przepisaną maść Dermopanten - 8 zł. Ma być skuteczniejsza. Zobaczymy.
 
Dowiedzialam sie ze na dziecko ze skaza przysluguje 140 zl miesiecznie z zus-u z tytulu choroby przewleklej. Trzeba poprosic lekarza o wypisanie zaswiadczenia oraz skopiowac dokumentacje na ten temat i udac sie do zus-u. W przypadku kiedy matka nie pracuje to robi to pracujacy maz. Kiedy juz matka bedzie pracowac to przepisuje to na siebie i wtedy skladki sa przepisane na matke z tym ze dostaje ich 2 razy wiecej.
Gadalam dzisiaj z ciotka ktorej corka urodzila sie z padaczka i tak zrobila. Sama zreszta pracuje w Pomocy Spolecznej.
Mysle ze to dobra informacja bo w tym przypadku 140 zl miesiecznie wystarczy i na pieluchy i na mleczko :tak:
Jutro ide do przychodni zalatwic to zaswiadczenie i napisze wiecej co i jak.
Pozdrawiam
 
nie wiem czy nie trzeba miec jakiegos limitu dochodów:baffled:
kolezanka miał zasiełek na dziecko majace cukrzyce i jak składał wniosek maz pracował w polsce i po paru miesiacach wyjechał
fakt było napiane zeby poinformowc jak cos sie zmieni ale ONA to odczytała, ze jak cos sie zmieni ale w stanie zdrowia dziecka a nie pracy meza...
no i musi oddac zusowi ponad 4 tysiace zł Za te lata co go pobierałA NIEPRAWNIE
 
Witam :-),

mam pytanie do...hmmm...że tak powiem-bardziej doświadczonych pod względem alergii mam ;-)...otóż moja córeczka od jakiegoś czasu ma utrzymujące się zaczerwienienie podbródka i brody...ponadto skóra w tych miejscach jest sucha i szorstka :baffled::-(...początkowo razem z pediatra stwierdziliśmy że to od nadmiernego ślinienia się przy ząbkowaniu...pani dr przepisała maść i w miare to zeszło...ale od jakiegoś Amelka czasu znów ma czerwoną bródkę a przecież nie ślini się zbytnio...
Jak myślicie, czy to może być jakiś objaw alergii?? Zaznaczę że poza tym podbródkiem i brodą nie ma innych niepokojących mnie objawów...

Będę wdzięczna za każdą wypowiedź :-)
 
U nas były czerwone, suche i szorstkie policzki... no i okazało się , że to skaza białkowa i AZS:(((, może idźcie do alergologa.
 
Witam :-),

mam pytanie do...hmmm...że tak powiem-bardziej doświadczonych pod względem alergii mam ;-)...otóż moja córeczka od jakiegoś czasu ma utrzymujące się zaczerwienienie podbródka i brody...ponadto skóra w tych miejscach jest sucha i szorstka :baffled::-(...początkowo razem z pediatra stwierdziliśmy że to od nadmiernego ślinienia się przy ząbkowaniu...pani dr przepisała maść i w miare to zeszło...ale od jakiegoś Amelka czasu znów ma czerwoną bródkę a przecież nie ślini się zbytnio...
Jak myślicie, czy to może być jakiś objaw alergii?? Zaznaczę że poza tym podbródkiem i brodą nie ma innych niepokojących mnie objawów...

Będę wdzięczna za każdą wypowiedź :-)

Broda i szyjka faktycznie może czerwienić się i łuszczyć od ząbkowania. Wystarczy kontakt skórki np. z mokrym śliniaczkiem czy bluzeczką nawet przez krótką chwilę. A może to przez proszek. Najlepiej skonsultować to z lekarzem, żeby niepotrzebnie nie smarować skórki maściami.
Warto też zastanowić się nad dietą, może coś nowego Twoja córeczka ostatnio zjadła.
 
Witajcie
Hania obecnie konczy 6 tyg, od 2 tyg ma wysypke na buzce, poczatkowo miala glownie na glowce i czole,teraz ma tylko na policzkach i brodce. Wysypka wygladala jak drobniutka kaszka i byla zaczerwieniona. Bylam u pediatry stwierdzil ze chyba skaza bialkowa i kazala smarowac wysypke alantanem plus(zapomnialam dodac ze skora na buzce zrobila sie dosyc szorstka). Od tyg jestem na diecie ale malej wysypka nic nie znika, czasami pojawiaja sie nowe krostki. Zauwazylam tez ze mala przestala przybierac na wadze przez ostatni tydzien. Mam pytanie czy jest szansa ze bez sterydowych masci zejdzie ta wysypka oraz czy takiemu 6 tyg malenstwu moge juz zrobic jakies badania (poziom przeciwcial IgG) ? Tak na prwade to caly czas zastanawiam sie czy to skaza czy problemy skorne. Hanusia nie ma zadnych kolek, biegunek. Dodam jeszcze ze kapie ja w Balneum Hermal.
 
To równie dobrze może być trądzik noworodkowy. On się może utrzymywać dość długo, u mojej córki to były dobre dwa miesiące. Też potem lekarze próbowali wmówić skazę białkową, ale okazuje się, że na nabiał Łucja nie ma uczulenia. Na testy z krwi jest za wcześnie w przypadku Twojego dziecka. Najlepiej wybierz się do dermatologa, on chyba najprędzej określi jakiego pochodzenia jest ta wysypka. Powodzenia
 
reklama
Pytanie podstawowe jest takie: co je Twoje dziecko?

Jeżeli karmisz piersią, to rozumiem, że po sugestii lekarza wyeliminowałaś z diety wszelkie produkty mleczne. Czy to pomogło cokolwiek?

Jeżeli karmisz mlekiem modyfikowanym, to podstawa - czy pediatra zaproponował zmianę mleka? Na HA bądź Nutramigen?

Z moich doświadczeń: maluszek miał to samo (teraz 6 mies.). Karmiłam Bebilonem. Lekarz zalecił przejście na Nutramigen. Wszystko zeszło jak ręką odjął. Dla pewności po jakimś czasie zrobiliśmy test i na jeden dzień podaliśmy znów Bebilon. Wysypki powróciły. Teraz jesteśmy na Nutramigenie.

Ponadto skaza białkowa objawia sie nie tylko wysypką, ale także uporczywymi kolkami, ulewaniem bądź biegunką, bądź jednym i drugim, spadkiem wagi lub słabym przybieraniem, dużym niepokojem dziecka.

Z własnych doświadczeń odradzam też dermatologa. Jeśli już to alergolog.

Pozdrawiam i życzę szczerze, aby to nie była skaza :-)

Aha, na testy przeciwciał dziecko jest za małe, dopiero kilkulatkom się robi. Jeżeli ktokolwiek je zaleci, to ich nie rób, bo umęczysz niepotrzebnie dzieciątko i siebie, a wyniki i tak nie bedą wiarygodne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry