reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

wielkie dzięki J@god@ za odpowiedź!!
U mnie z tych rzeczy, które wymieniłaś występuje tylko wysypka i to taka maleńka, na jednym policzku, zupełnie niewidoczna, jedynie czuć ją pod palcem. A poza tym ewidentnie małą boli brzuszek, pręży się, nawet tuż po zrobieniu kupy :-( i ulewa i to dość sporo a to podobno też jest objaw...
Karmię ją mlekiem NAN. Słyszałam, żeby na początek zmienić po prostu mleko np. na bebiko, ale czy to ma sens?! :confused:
 
reklama
mamuśka może jej mleko nie pasuje po prostu, przy skazie zmiana na inne zwykłe mleko nie ma sensu, trzeba zmienić na mleko bez białka np. Bebilon pepti lub Nutramigen niektórzy lekarze też sojowe polecają choć pododbno maluszki uczulone na zwykłe uczulaja się i na sojowe.

A z tego co mi mówiła lekarka to mleko HA ma ten sam rodzaj białka co zwykłe mleko modyfikowane tylko różni się składem cukrów (czasami dziecko ma nie skazę białkową a laktozę tzn. nie jest uczulone na białko mleka krowiego tylko na cukry z tego mleka).

Mój synek jest na Bebilonie pepti, on miał suche policzki i zielone biegunkowe kupki i jak był malutki to bez przerwy ulewał a nawet chlustać mu sie zdażało.
Zaczęłam już wprowadzać mu przetworzony nabiał (jogurt, ser itp), przetworzone mleko często mniej lub wcale nie uczula. Na razie jest ok,
musimy się wybrać do alergologa bo synek już tak długo nie ma objawów i zaczyna być blisko drugiego roku pediatra niedługo straci prawo do wypisywania nam recept na bebilon. Przyznam że boję się że jak zrezygnujemy z bebilonu skaza wróci ale podobno dzieci do 2 roku naogół wyrastają i modlę sie żeby synek już wyrósł :cool2:
 
no i mamy skazę :-( lekarz potwierdził moje obawy. Wczoraj jej wywaliło całe czoło na czerwono i już byłam pewna, że to TO! Lekarz ją zobaczył, potwierdził i dał nutramigen. Na szczęście moja Mała pije to świństwo :baffled:
 
Witam wszystkich,
moja mała ma 12 tygodni i ok 2 tyg. temu pojawiło się uczulenie na buźce. Drobna kaszka na całej buźce, mało widoczna lecz dobrze wyczuwalna podpalcami, która miejscami czerwienieje i zlewa się w plamy. Doszłam, po poczytaniu forum, że to może być skaza. Pediatra nawet buźki nie obejrzał tylko od razu to potwierdził. Od tygodnia stosuję dietę, ale poprawy żadnej nie widzę. Smaruję maścią cholestrolową i stosuję oilatum do kąpieli i smarowania. Najgorzej buźka wygląda po nocy:-( , w dzień blednie. Czy to kiedyś zniknie??
 
Witam wszystkich,
moja mała ma 12 tygodni i ok 2 tyg. temu pojawiło się uczulenie na buźce. Drobna kaszka na całej buźce, mało widoczna lecz dobrze wyczuwalna podpalcami, która miejscami czerwienieje i zlewa się w plamy. Doszłam, po poczytaniu forum, że to może być skaza. Pediatra nawet buźki nie obejrzał tylko od razu to potwierdził. Od tygodnia stosuję dietę, ale poprawy żadnej nie widzę. Smaruję maścią cholestrolową i stosuję oilatum do kąpieli i smarowania. Najgorzej buźka wygląda po nocy:-( , w dzień blednie. Czy to kiedyś zniknie??

Piotrusiowi wysypka z twarzy znikała najdłużej, prawie półtora miesiąca :-( Niestety, to dziadostwo szybko wyskakuje a długo znika :wściekła/y:
Jesli karmisz piersią to Twoja dieta musi być drastyczna, wyłączenie z jadłospisu wszystkiego co ma w sobie białko krowie czyli wszelkie pochodne mleka nawet masło (polecam jako zamiennik Florę, nawet da się zjeść), wołowinę i cielęcinę też. Odstaw też na wszelki wypadek jajka.
 
Wielkie dzięki, to czekam. Karmię piersią i odstawiłam białko krowie. Od dziś postanowiłam nie jeść nawet drobiu-(, bo też wiele złego słyszałam.
 
Czesc dawno mie tu nie bylo......:baffled: A ja jak sie uporałam ze skaza ( powoli jej mija)to okazalo sie ze Emilka ma uczulenie na proszek Lovella:baffled: moj maz tez.razem chodza w suchych plamach i sie drapia......... Znowu musze uzywac tylko proszku jelp....jedyny ktory ich nie alergizuje.......:baffled: :no:
 
Ja na początku używałam Jelp. A teraz do mojego i Łukaszka prania - Persil Sensitive. Na szczęście nie ma żadnych uczuleń po tym proszku.
 
reklama
U mojego 4m. syna również na policzkach pojawiła sie wysypka ponownie! Mały nie jest karmiony piersią tylko Nutramigenem, ostatnio dałam mu pierwszy raz parę łyżeczek zupki jarzynowej , czy możliwe że malec tak zareagował, a może za wcześnie wzięłam się za rozszerzanie diety malca:sick: Proszę o jakąs porade
 
Do góry