reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skąpe miesiączki po odstawieniu antykoncepcji

Dołączył(a)
19 Lipiec 2024
Postów
1
Dzień dobry,
W kwietniu odstawiłam krążek antykoncepcyjny, który stosowałam kilka lat. Moje miesiączki od tamtej pory są bardzo skąpe, dosłownie gdyby nie względy higieniczne, wystarczyłaby na nie jedna podpaska na cały dzień. Krwawienia jest bardzo mało i tylko pierwszego dnia, pozostałe dni to plamienia.
Boli jedynie na samym poczatku, nie jest to bardzo uciążliwe.
Przed antykoncepcja oraz gdy zdarzyła mi się przerwa w antykoncepcji to okres mój był zdecydowanie obfitszy i pierwszego dnia bardzo bolesny, pomagały mi jedynie bardzo silne leki przeciwbólowe i to na krótko.
Co ciekawe w tym miesiącu byłam na monitoringu cyklu, pękły dwa pęcherzyki dominujący, były po nich ciałka żółte, czyli owulacja była. A bezpośrednio po owulacji endometrium wynosiło 10mm. Moje endometrium na antykoncepcji hormonalnej wynosiło 3mm a krwawienia były silniejsze…
Skąd więc to skąpe krwawienie? Czy to możliwe, że moje endometrium po owulacji jakimś sposobem zanika? Badałam progesteron tydzień po owulacji i był bardzo wysoki, wynosi 27 jednostek (norma do 18).
Czy któraś z Pań tak miała, a mimo to udało się jej zajść w ciążę?
A może któraś z Pań miała taki problem po odstawieniu antykoncepcji - jak długo czekały Panie wówczas na powrót do względnej normy w tej zakresie?
 
reklama
Mnie kiedyś lekarz gin powiedział, że uklad hormonalny zmienia się z wiekiem, i mniej obfite miesiączki są całkiem nornlane.
Natomiast jeśli u Ciebie jeśli jest aż tak że wystarczyłaby 1 podpaska, to chyba warto skonsultować z jakimś dobrym ginekologiem.
Robiłaś jakieś badania hormonów?
 
Do góry