reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Takie ogóle pytanie do dziewczyn, które już mają malutkie szkraby: po tej pierwszej fali badań, później też tyle tego się robi? Czy już może mniej? Morfologię każą robić co miesiąc?
Mój każe na każdą wizytę mocz i morfologię. Nawet jak wizyty co 2 tygodnie
ja tak samo, nigdy, odkąd wyprowadziłam się z rodzinnej wsi zaraz po maturze, nie byłam u lekarza w ramach NFZ ale mogę też sobie pozwolić na taki „luksus” bo mam prywatną opiekę medyczną z pracy
Ja mam rodzinną (na nfz) w luxmedzie też
 
reklama
Ja przyjmuje na stałe euthyrox i czasem idę na NFZ po leki to mają problem żeby mi wystawić receptę. No ale muszę je brać bo mam usunięta .
Zależy jaki lekarz 😑
Serio masz problem z euthyrox em żeby Ci wypisali? Może zmień dr. Możesz chyba 2x w roku bezpłatnie. To przecież podstawa. Ja lepiej reaguje na letrox i biorę 125 na stałe. Dobrze że różnica refundowanego i na 100% jest niewielka
 
Serio masz problem z euthyrox em żeby Ci wypisali? Może zmień dr. Możesz chyba 2x w roku bezpłatnie. To przecież podstawa. Ja lepiej reaguje na letrox i biorę 125 na stałe. Dobrze że różnica refundowanego i na 100% jest niewielka
Tak czasem mają ból żeby wystawić ...
Cytuję "pani jest pod opieką endokrynologa to on powinien pani wystawić "😠 czasem to słyszę. Idę naprawde rzadko na NFZ po euthyrox bo zazwyczaj mój Endo mi wystawia już z zapasem no ale czasem sie zdarzy że nie idę na kontrolę do niego bo nie mam potrzeby a żeby po same leki iść i zapłacić 200 to trochę chore ... Dlatego wolę wtedy NFZ ale jak sie słyszy takie coś to lepiej zapłacić i mieć z głowy . Serio szkoda nerwów.
Ja biorę teraz euthyrox 125 i przed ciążą też tyle brałam . Ostatni robilam TSH to miałam ładnie poniżej 1
 
Tak czasem mają ból żeby wystawić ...
Cytuję "pani jest pod opieką endokrynologa to on powinien pani wystawić "😠 czasem to słyszę. Idę naprawde rzadko na NFZ po euthyrox bo zazwyczaj mój Endo mi wystawia już z zapasem no ale czasem sie zdarzy że nie idę na kontrolę do niego bo nie mam potrzeby a żeby po same leki iść i zapłacić 200 to trochę chore ... Dlatego wolę wtedy NFZ ale jak sie słyszy takie coś to lepiej zapłacić i mieć z głowy . Serio szkoda nerwów.
Ja biorę teraz euthyrox 125 i przed ciążą też tyle brałam . Ostatni robilam TSH to miałam ładnie poniżej 1
Mi czasami szaleje ta moja niedoczynność.
W poprzedniej ciąży zaczynalam od 50 a skończyłam na 100 i tsh było jakoś 2.5/3
Później ładnie spadło. Teraz na transfer w listopadzie miałam 4.6 tsh.
Żeby nie było córkę mam z transferu przy tsh 3 coś i teraz też tak miałam. Ale znowu leki które biorę (Estrofem) sztucznie podnoszą tsh.
Jestem ciekawa jakia będzie za te 7 miesięcy dawka jak teraz mam 125
 
reklama
Mi czasami szaleje ta moja niedoczynność.
W poprzedniej ciąży zaczynalam od 50 a skończyłam na 100 i tsh było jakoś 2.5/3
Później ładnie spadło. Teraz na transfer w listopadzie miałam 4.6 tsh.
Żeby nie było córkę mam z transferu przy tsh 3 coś i teraz też tak miałam. Ale znowu leki które biorę (Estrofem) sztucznie podnoszą tsh.
Jestem ciekawa jakia będzie za te 7 miesięcy dawka jak teraz mam 125
u mnie po pozytywnej becie TSH wyszło od razu 3.4, później 2.2, teraz mam 1.99.
W sobotę mam endokrynologa. Pewnie znów dawkę podniesie, bo trochę za wysoko jeszcze przy Hashimoto 🙁
 
Do góry