reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Ciężko też jest przy paru kilo wiecej i faldkach na brzuchu. Ja próbowałam sprzętem u koleżanki w 1 ciąży i bardzo rzadko mi się udawalo, także sama nie kupowałam i teraz też nie kupię.
Raz mialam sytuacje tylko ze nie znalazlam. Tzn znalazlam ale wydawalo mi sie za niskie. Wole miec bo i tak juz mnie znaja i pamietaja na oddziale 😬
 
Już po wizycie, serduszko biję (tętno 150), ma 2.54 cm i wygląda jak miś (identyczny). Nawet się ruszał 🥰
Jestem szczęśliwa i spokojna.
Założona karta ciąży, dostałam skierowanie na badania krwi i na prenatalne. Jutro zadzwonię i spróbuję się umówić.
Z crl 9:2 i termin jednak na 13.08 (musimy poprawić na 1 stronie).
Tłumaczył mi dlaczego nie włącza Dopplera - podobno teraz przed skończonym 10-11 tyg nie powinno się podgrzewać głowicy. Następna wizytę mam 25.01.
 
To bardzo ciekawe.. rzeczywiście, zarówno na pierwszym USG w 6 tygodniu jak i na drugim prawie w 8 nie słyszałem serduszka.. choć ewidentnie widziałam je bijące,pulsujące na ekranie a jestem przekonana,że jak byłam w pierwszej ciąży to już na pierwszym USG ok 8 tygodnia słyszałam tętno...ale to było 15 lat temu.. więc może sama już dobrze nie pamiętam 😉
lekarz mi mówił ostatnio na wizycie, że nie włącza się za szybko, bo to urządzenie się nagrzewa i nie jest to wskazane dla płodu, ten lekarz włącza 1 raz na prenatalnych
 
Ja zrobiłam upragniony krupnik.. byłam najedzona bo w oczekiwaniu na obiad tosty z guacamole i pomidorem a potem jogurt z malinami i truskawkami ale wybija 21 i już robię się głodna 🤣😆 po prenatalnych możliwe że kupie detektor tętna więc będziemy sobie mierzyć wszystkie 🥴
 
reklama
też czasami zjem.maka, ale moje zachcianki są totalnie skrajne, jednego dnia hotdog drugiego marze o sałatce greckiej... Dziś musiałam TO zjeść, macie tak, że pomyślicie o zjedzeniu czegoś i po prostu musicie to mieć? Mówię o ciąży bo nigdy tak nie miałam...

Mam tak, ale nie, że muszę natychmiast. Potrafi mi przyjść na coś ochota i chodzę i myślę o tym aż tego konkretnego dania nie zjem. Czasami nawet kilka dni 🤣
 
Do góry