reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

pewnie ze genetycznie, ale zdrowy tryb życia, picie odpowiedniej ilości wody, i nawilżanie witaminowanie skóry jak się da napewno wpłynie pozytywnie na kondycję skóry ☺️
Ja z natury używam dużo kremów bo mam atopowa skórę. Mój się śmieje że ja się balsamuje bo mają skóra takie ilości pochłania kremu że byście się przeraziły. Plus na dużo mam uczulenie więc zostają takie specjalne 🥴
 
reklama
Ciąża mnie pokonała, a właściwie mdłości i wymioty 🤢🤮 musiałam wziąć urlop w pracy, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. W pierwszej ciąży też mnie męczyło, ale nie aż tak... po prostu koszmar. Nie mogę nic jeść, od wszystkiego mnie odrzuca, nawet woda ciężko wchodzi...

Co do rozstępów to ja też się zgadzam z tym, że to głównie geny za to odpowiadają, ale wiadomo, pielęgnacja nigdy nie zaszkodzi. Ja smarowałam w 1 ciąży bardzo nieregularnie, prawie w ogóle, a brzuch miałam ogromny i sporo przytyłam. Nie mam w ogóle rozstępów. Moja mama tak samo. Ale to też nie reguła 🤷‍♀️

Moja następną wizyta dopiero pod koniec stycznia i już się stresuję, czy wszystko jest ok, nie wiem jak ja wytrzymam tyle czasu i nie zwariuję 🙆‍♀️
 
Właśnie chciałabym złapać jak najmniej dodatkowych kg😂 ktoś mi właśnie kiedys mówił o jakiejś aplikacji, która Ci podpowiada, że np w tym tygodniu ciąży potrzebujesz do swojego jadlospisu szklanki soku więcej, albo jablko.
Ale nie mogę takiej znaleźć.
A ja z tych co przez powachanie jedzenia już mają kilka kg wiecej 😂😂
Na razie mam sporo ruchu w pracy, chodze na basen i ograniczylam slodycze.. 😁 ale jak pojde na wolne, to hmmm..🙈
Wow jedno jabłko więcej.. szalenstwo😂
wiadomo, tez najlepiej bym przytyla jak najmniej. Tylko to nie takie proste np w tym momencie gdzie na wszystkie warzywa mi sie niedobrze robi i najlepiej wchodza fast foody, biale buleczki i paróweczki 🫣

To ladnie sie trzymasz, szacun z ta aktywnoscią teraz 🌸 ja myślę żeby od 2 trymestru na jakieś zajęcia się zapisać żeby utrzymać lepiej wagę itp bo teraz nie mam mocy
 
Dokladnie.
A czy mamy jakieś Dziewczyny z terminami na koniec sierpnia?
Ja akurat jestem na 26.08, więc prawie końcówka 😄 ale może jest ktoś jeszcze później?
Mi się wydaje, że w połowie stycznia możemy myśleć o zamknięciu. Tematy stają się coraz bardziej prywatne
22.08 - po transferze
27.08 - po crl
29.08 - po miesiączce 😆

U mnie i tak pewnie będzie wywoływany więc będzie wcześniej (chyba że nie pozwolą mi naturalnie to tym bardziej wcześniej)
 
W kwestii wagi znalazłam takie informacje (dane oczywiście szacunkowe, bo każdy organizm jest inny :)):

BMI na początku ciąży- optymalny przyrost wagi-średni tygodniowy przyrost masy ciała w II i III trymestrze

Poniżej 18,5- 12.5-18kg- 0.5kg/tydzień
18,5–24,9- 11.5-16kg- 0.4kg/tydzień
25–29,9- 7-11.5 kg- 0.3kg/tydzień
Powyżej 30 5-9 kg lub mniej- 0.2 kg/tydzień
 
W kwestii wagi znalazłam takie informacje (dane oczywiście szacunkowe, bo każdy organizm jest inny :)):

BMI na początku ciąży- optymalny przyrost wagi-średni tygodniowy przyrost masy ciała w II i III trymestrze

Poniżej 18,5- 12.5-18kg- 0.5kg/tydzień
18,5–24,9- 11.5-16kg- 0.4kg/tydzień
25–29,9- 7-11.5 kg- 0.3kg/tydzień
Powyżej 30 5-9 kg lub mniej- 0.2 kg/tydzień
a no i tu jest założenie przyrostu 0.5-2kg w I trymestrze
 
Wow jedno jabłko więcej.. szalenstwo😂
wiadomo, tez najlepiej bym przytyla jak najmniej. Tylko to nie takie proste np w tym momencie gdzie na wszystkie warzywa mi sie niedobrze robi i najlepiej wchodza fast foody, biale buleczki i paróweczki 🫣

To ladnie sie trzymasz, szacun z ta aktywnoscią teraz 🌸 ja myślę żeby od 2 trymestru na jakieś zajęcia się zapisać żeby utrzymać lepiej wagę itp bo teraz nie mam mocy
mogłyby być jakieś zajęcia grupowe dla sierpniowych mamusiek 😂
 
reklama
Ja tam mam plan pracować tak długo jak tylko się da. Chyba że już się nie zmieszczę z brzuchem przy sprzęcie, bo ja trochę fizycznie pracuje.
 
Do góry