reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Czy któraś z Was wie jakim cudem od wczorajszego wieczora mam już brzuch? Jestem 9+2, w czwartek na USG Bombelek miał 2cm, pęcherzyk ciążowy 3,3cm, tam nie ma co mi zrobić brzucha przecież 😅 Tyle się naczytałam, że dziewczyny mają płaskie brzuchy do 16tc...

Co tu się wydarzyło? 😳 Owszem, mam problemy z zatwardzeniem, ale bez przesady 😅
Haha e tam, to ja 9+5 i też już mam😂
juz zostawiam odpięty guziczek w spodniach bo tak wygodniej 😁 dodatkowo strasznie mnie swedzi skora na brzuchu jakby na rozciaganie😵 także ja już lecę regularnie z olejowaniem.

co prawda druga ciąża to niby szybciej widać ale czy aż tak szybko..? Nie wiem na ile to ciąża a na ile kwestia jedzenia głównie wyrobów z najprostzzego glutenu w każdej postaci 🫣 no ale cóż.. mam nadzieję że przyjdzie drugi trymestr i w końcu będzie ochota na w miarę zdrowe jedzenie xD
 
zawsze mamy połowę lodówki warzyw, bo jemy ich mnóstwo... Więc mam taką taktykę ze wpycham rano mnóstwo różnych warzyw - w opór, trochę nabiału, orzechy i żytni chleb... a później bajlando 🤣
ja tez sie staram jak sie da ale dzisiaj po przezdrowym śniadaniu na obiad zjadłam chipsy Curly. Gorszy dzień ;) ale równowaga zachowana..
 
W ogóle chodzicie do pracy czy jesteście już na l4?
Ja jestem na L4. Głównie ze względu na dalekie dojazdy do pracy. Jak za długo posiedzę to czuję podbrzusze, a jeszcze do tego pas w aucie, nie wyobrażam sobie tego. Na początku pracowałam, później chwila urlopu i teraz już L4. Zanudzę się w domu, ale nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś się stało przez pracę lub dojazdy. Na zdalne też nie ma szans, bo to bezpośredni kontakt z ludźmi i to chorymi. Więc nope, siedzę grzecznie w domu
 
A co do apek to szukałam jakie są i moje wnioski:

Ciąża+ ma fajne grafiki i opisy, dodatkowo można znaleźć przykładowe USG z każdego tygodnia ciąży, do tego jakieś artykuły na plus.

Preglife zostawiłam ze względu na świetny licznik odliczający dni do porodu, w procentach nawet podają "gotowość"

I trzecia apka to moja ciąża- tam są ciekawe checklisty, można odhaczać zadania w każdym trymestrze, żeby o czymś nie zapomnieć.

Do tego standardowo zostawiłam Mój kalendarzyk i na nim liczy sobie termin od OM, na pozostałych mam wklepany ten z przewidywanej owulacji, jeśli CRL się będzie nie zgadzać to przesunę pozostałe apki na termin od lekarza
 
reklama
Do góry