reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Ja też po wizycie środowej, ale pojawiam się na forum późno, bo nie mam na nic czasu. Mam urwanie głowy w pracy, więc codziennie robię nadgodziny, a do tego młoda ma RSV i siedzi ze mną w domu. Jestem wykończona.
Widziałam serduszko :) Wg usg ciąża jest jakiś tydzień młodsza niż OM, więc może jeszcze będę wrześniową mamą. Do prenatalnych nie przywiązuję się do daty zatem ;)
Ja ostatnio pochłaniam banany... Nie powinnam ale nie mogę się oprzeć. Małż się że mnie śmieje żebym trochę zluzowała bo jeszcze małpkę urodzę ....
A ja hinduskie 😍 Nie stać mnie, żeby codziennie zamawiać, więc już nawet się poświęcam i sama robię ;)
 
Hej,
Jestem nowa, a na forum Babyboom trafiłam szukając informacji o komplikacjach ciążowych :)
Ciąża nie planowana, ale chciana. Aktualnie 8 tc 5d wedlug usg.
Moje samopoczucie jest ok. Poza ciągłym zmęczeniem, bólami piersi oraz niewielkimi mdłościami w 6-7 tygodniu nic mi nie dolega.
Niestety, wizyty u ginekologa nie są już tak przyjemne, praktycznie z każdą dostaję zawsze jakąś przykrą informacje. Dziecko jest mniejsze jest ok tygodnia różnicy ostatnia miesiączka vs. USG. Ale serce bije.
Ginekolog kazała czekać.
Po tygodniu miałam brazowe plamienie, pojechałam na szybko do innego ginekologa. Oczywiście usłyszałam, że serce bije prawidłowo, no ale jakiś taki mały. Nic nie rośnie. I komentarze ginekolog, że przepisze duphaston, ale to nie wiadomo czy tak da i czasem lepiej się nie przywiązywać bo najwidoczniej natura tak chciała. Dodatkowo zauważyła dziwną masę u mnie w macicy. Nie miała pojęcia co to jest, kazała przedysutowac z lekarzem prowadzącym.
Tydzień pózniej na wizycie z lekarzem prowadzącym usłyszałam, że nic nieprawidłowego w macicy nie widzi, a co do dziecka to rzeczywiscie jest mniejsze, ale w normie, bicie serca jest 130, co rowniez uznala za wolne i jeszcze usłyszałam, że mam mało wód płodowych. Co to znaczy mało? Nie mam pojęcia, bo nie dostałam dokładnych informacji, a bedąc w szoku, po prostu nie zapytałam.
Lekrz stwierdził, że oczywiście na tym etapie nie można nic stwierdzić, ale ciąza idzie albo w stronę obumarcia, lub są wady genetyczne. Kazała przyjść za tydzień, czyli szybciej niż standardowo.
Zapisałam się również do innego lekarza, aby uzyskać drugą opinię.
Ciąża nie planowana, więc nie sądziłam, że bedę aż tak to przeżywać tym bardziej, że nigdy nie byłam kobietą z mocnym instynktem oraz prganieniem zajscia w ciąze. :)

Chciałam się tylko wygadać, bo na forum chyba lepiej. Mam siostrę która bardzo przeżywa moją ciąze (ona sama jest po latach leczenia niepłodności), ale jej ciągłe panikowanie i pisanie co 5 min czy dobrze się czuje działa na mnie irytująco. Jesli nie odbiore telefonu to od razu dzwoni do mojego partnera.
Więc powiedziałam jej, że nie chce z nią rozmawiac na temat ciązy. Partner wspiera, ale wiadomo, facet to facet, przeżywa inaczej.
W każdym bądz razie witam was wszystkie i życzę dużo zdrowia.
 
Chcę się nieśmiało przywitać. W środę byłam u lekarza, według USG był 6 z połową tydzień ciąży, a według OM musiał być 8 z połową. Widziałam bijące serduszko.
Następna wizyta 25 stycznia. Będzie patrzeć czy maluszek dogoni termin z OM, powiedziała że na tak małej ciąży trudno dokładnie określić wiek ciąży. USG miałam przez powłoki brzuszne.
 
Hej . Byłam dzisiaj na badaniach prenatalnych . 11+3 i niestety będę musiała jechać jeszcze raz ,bo lekarz niewiele widział (4,65cm) Powiedział,że jak ma mniej niż 5cm to widać raczki,nóżki ale nie reszta wróżenie z fusów,a to za ważna sprawa. Mam wizytę 31 stycznia ,będzie 13+3 . Myślicie,że to normalne,że jest małe,że nie widać ? Skoro od 11tc można robić to myślałam,że będzie ok .
 
Hej . Byłam dzisiaj na badaniach prenatalnych . 11+3 i niestety będę musiała jechać jeszcze raz ,bo lekarz niewiele widział (4,65cm) Powiedział,że jak ma mniej niż 5cm to widać raczki,nóżki ale nie reszta wróżenie z fusów,a to za ważna sprawa. Mam wizytę 31 stycznia ,będzie 13+3 . Myślicie,że to normalne,że jest małe,że nie widać ? Skoro od 11tc można robić to myślałam,że będzie ok .
Mi lekarz od razu powiedział że zdecydowanie po 12,5 tc, że różnie bywa wcześniej, czasem nie widać
 
Hej . Byłam dzisiaj na badaniach prenatalnych . 11+3 i niestety będę musiała jechać jeszcze raz ,bo lekarz niewiele widział (4,65cm) Powiedział,że jak ma mniej niż 5cm to widać raczki,nóżki ale nie reszta wróżenie z fusów,a to za ważna sprawa. Mam wizytę 31 stycznia ,będzie 13+3 . Myślicie,że to normalne,że jest małe,że nie widać ? Skoro od 11tc można robić to myślałam,że będzie ok .
Jutro będę 12+2 i tez mam prenatalne , zobaczymy co widać, dam znać🌸
Przeniosłyśmy się na prywatna grupę j zapraszam do dołączenia
 
reklama
Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe sierpniowe mamy 😀
Mój termin wg. ostatniego USG to 13 sierpnia.
Ja moje 2 kreski zobaczyłam 28 listopada ale dopiero od niedawna zaczęłam się chwalić że zostanę mamą. Jestem po 2 poronieniach w 8 i 6 tc, obecnie to już około 11 tydzien + 3 dni. Tak daleko jeszcze nie dotarłam i mam nadzieję że tym razem się uda😊
 
Do góry