reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Miałam w poprzedniej ciąży i wyglądało to tak, że badałam cukier 5 razy dziennie, jadłam co chciałam, niekiedy nawet objadałam się słodyczami gdy miałam taką chęć i NIGDY nie wyszedł mi podwyższony cukier na glukometrze. Także życzę Ci takiej cukrzycy :)
Mierzenie cukru bez trzymania diety nie ma sensu, poprostu cukier wybija wcześniej niż po godzinie.. gwałtownie wzrasta i gwałtownie spada.
 
Mnie było dość ciężko, trzeba się pilnować,co się je, pilnować mniej więcej godzin posiłków, kłuć min 4 razy dziennie. Bardzo dużo produktów nie można jeść np. Ziemniaków, białego pieczywa, ogólnie wszystko ma być zero cukrów. Męczące było też to że każdy posiłek musiał być zbilansowany czyli białko-węglowodany-tluszcze.. nie można było sobie np tam po prostu zjeść jabłko czy coś innego bo wychodziły kwiatki w pomiarach cukru.
Potrafiło mi np wywalić cukier po pomidorach malinowych albo po zjedzeniu o pół kromki chleba za dużo na śniadanie.
Jednak no da się to wszystko ogarnąć I suma sumarum jest to bardzo zdrowa dieta i bardzo często kobiety nie tyją wgl w ciąży wręcz na końcu maja niższa wagę niz na początku.
Podpisuję się pod tym😉
 
Mierzenie cukru bez trzymania diety nie ma sensu, poprostu cukier wybija wcześniej niż po godzinie.. gwałtownie wzrasta i gwałtownie spada.
No to czym się różni w tej sytuacji osoba z cukrzycą od osoby bez? Każdemu po słodkim cukier skacze a potem spada... a ja nie miałam nigdy podwyższonego po żadnym posiłku przez 3 miesiące sprawdzania... Przyznam że jest to dla mnie do dzisiaj dziwne, moja ginekolog też się dziwiła co to za cukrzyca a diabetolog uważał że wynik krzywej wyszedł zafałszowany :p Wiedział jak wygląda moja dieta i nie miał zastrzeżeń
 
Tyle ostatnio tutaj pomyslow na jedzonko, ze ja sobie gofry wymyslilam, z owocami, wiec powiedzmy, ze zdrowsza wersja :D A Asia tutaj cos o hot dogach wspominala to mi wlasnie facet foto ze sklepu wyslal... haha
1672769813242.png
 
reklama
Mnie właśnie naszła ochota na sałatkę z tuńczyka. Oczywiście z majonezem WINIARY! 😁 W ciągu dnia miałam ogromną ochotę na gołąbki, do tego stopnia, że zamówiłam je sobie na niedzielny obiad u Rodziców. Zaczyna mi być trochę lepiej i chyba pojawiają się zachcianki 🤔 na razie mówię o tym bardzo nieśmiało, bo to może jakieś przypadkowe ochotki. Będę obserwować. 😀
 
Do góry