reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Dzień dobry!
Ja tak nieśmiało chciałam zapytać, bo zupełnie nie wiem o co z tym wszystkim chodzi, niby czytałam co nieco ale to suche dane a z moja gin jeszcze nie miałam okazji o tym porozmawiac.
O co chodzi z tymi badaniami PAPPA, NIFTY itd? Czym one różnią się od badań prenatalnych u lekarza? Jakie są zalecenia żeby je zrobić?
 
@graż_ka co tak Ci się spodobało w tym gabinecie 😁
Oj No musiałam jeszcze do domy dojść 😂
Wszystko okej! Wyszedł dzisiaj 9 tydzień równo (nie 9+1 jak przewidywaliśmy), ale się nie martwimy :p serce ładnie bije, żadnych krwiaków, ani innych :).
 

Załączniki

  • F842DFF5-A340-44C3-80EC-847BCF3F5960.jpeg
    F842DFF5-A340-44C3-80EC-847BCF3F5960.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 102
Oj No musiałam jeszcze do domy dojść 😂
Wszystko okej! Wyszedł dzisiaj 9 tydzień równo (nie 9+1 jak przewidywaliśmy), ale się nie martwimy :p serce ładnie bije, żadnych krwiaków, ani innych :).

No co za piękny ludzik 😍
Wspaniale!
Życzę sobie żeby tak zostało na tym wątku już do końca. Same świetne wiadomości 😍😍😍
 
reklama
Dzień dobry!
Ja tak nieśmiało chciałam zapytać, bo zupełnie nie wiem o co z tym wszystkim chodzi, niby czytałam co nieco ale to suche dane a z moja gin jeszcze nie miałam okazji o tym porozmawiac.
O co chodzi z tymi badaniami PAPPA, NIFTY itd? Czym one różnią się od badań prenatalnych u lekarza? Jakie są zalecenia żeby je zrobić?
pappa, nifty itd to badania z krwi. Pappę zestawia się z usg prenatalnym i wtedy lekarz ma szerszy pogląd na to, czy wszystko Ok. Niestety pappa to tylko statystyka, więc bardzo często zdarza się np duże prawdopodobieństwo zespołu Downa i wtedy kobieta przechodzi stres. Lekarze zlecają wtedy amniopunkcję, żeby wykluczyć albo potwierdzić.
Nifty to tez statystyka, ale z tego co wiem dużo dokładniejsza.

Ja w poprzednich ciążach miałam tylko usg i nie robiłam pappy, moj lekarz nie widział sensu. Teraz chodzę do kliniki, w której chyba nawet nie można zrobić prenatalnych bez pappy🤷‍♀️
 
Do góry