reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Ej są jakieś tabelki to wyliczania jaka długość zarodka to jaki wiek ciąży? Bo dziwi mnie, że ja mam ponad 8 mm i to 6+5, a @NatkalieKate86 ma 5,9 mm i to 6+6.
Szukałam tych tabelek, ale do 8tc są duże rozbieżności ile powinno wynosić, przynajmniej w necie co mi się udało znaleźć. No ale ten kalkulator ciekawy.
Dlatego faktycznie dziwnie jeśli u dziewczyn są takie rozbieżności 🤔
Dziewczyny, kto miał już robione badania krwi na te wszystkie wirusowki ? Ile się czeka na wynik? jeden dzień ?
Ja miałam wszystkie wyniki tego samego dnia.
Niby wymiarowo się zgadza, i może bym się nie sprzeczała (bo nawet mi ten wrzesień bardziej odpowiada), gdyby nie to, że znam swoje ciało - oznaki owulacji kilka dni przed weekendem, testy, które bladnęły w niedzielę no i współżycie do niedzieli, bo mój mąż pracuje na wyjeździe. I choćby owulacja była kilka dni później (bo chyba nie 2 tyg?), to i tak to nie jest 6 tydzień. 20.12.2022 byłam na wizycie i były dwa pęcherzyki ciążowe, a to było równe 3 tygodnie temu. Czyli w 3+4 dni. Czy to możliwe? A pozytywny test był 9.12. Ktoś się tu ostatnio o to wyliczanie pogniewał. Jak to było? Licząc od minimalnie 9 dni od pozytywnego testu mogła być owulacja, niech była 1.12 (choć to środek tygodnia) , to w dalszym ciągu jest 7 tydzień. No ale nie będę się dochodzić. Tak jak mówie - może to niedokłądnie widać. Chocćby to, że tydzień temu byl 6+1, a dziś 6+4
Ja pierwszy pozytywny test, jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki miałam 12.12. Więc powinnaś być jeszcze przedemną, a ja dziś mam 7+5 i w czwartek na wiek usg pokrywał się z tym z OM.
 
reklama
Od wczoraj okropna migrena mnie zlapala... A tak sie cieszylam, ze jej nie bylo tyle czasu. Z bolu plakalam, w nocy nie spalam, bo bol byl tak silny, ze mnie co chwile budzil i nie dał zasnąć. Paracetamol praktycznie nie pomagał. Pojechalam dzisiaj po poludniu do przychodni i lekarka dala mi zastrzyk z pyralginy. Nie wiem czy to dobrze. Nie czuje juz tak bólu, nie mecze sie. Mysle, ze na dzidzie tez nie wplynie .... 8 tydzien dopiero
wspolczuje, mialam od wczoraj to samo... Nad ranem przed 4ta migrena sie zwiekszyla, bolaly mnie oczodooly i wymiotowalam... Paracetamol zwymiotowalam tez, moj facet lezal ze mna i masowal mi glowe Amolem a ja wylam z bolu... ogolnie to moja 3 migrena od 2 tygodni...
 
Dobra wróciłam, zjadłam poleżałam i mogę pisać :) ogólnie kurna opóźnienie 1,5h! No ale trudno, przezylam, dobrze że miałam ze sobą musik bo mnie już mdliło z głodu.
Wizyta w porządku, dzidzi 1,76cm czyli w tydzień nadrobiło bo w poniedziałek tydzien temu wychodziło że ma 6 dni opóźnienia (wg OM 6+6 a USG 6+0) a dziś wg OM 8+0 a USG 8+2 :) Dostałam skierowanie na badania na NFZ i tylko dwa badania będę musiała sobie dorobić na własny koszt z tych wymaganych na wizyty prywatne :)
Pod koniec miesiąca muszę zrobić też krzywą glukozowa i pewnie dołączę do @Helilo jako słodka mamusia i będziemy razem się kłuć 😏
Karty ciąży mi nie założyła w sumie to nie wiem czemu, może dlatego że przyznałam się że chodzę też prywatnie hmmm no nic mniejsza z tym.
 
Niby wymiarowo się zgadza, i może bym się nie sprzeczała (bo nawet mi ten wrzesień bardziej odpowiada), gdyby nie to, że znam swoje ciało - oznaki owulacji kilka dni przed weekendem, testy, które bladnęły w niedzielę no i współżycie do niedzieli, bo mój mąż pracuje na wyjeździe. I choćby owulacja była kilka dni później (bo chyba nie 2 tyg?), to i tak to nie jest 6 tydzień. 20.12.2022 byłam na wizycie i były dwa pęcherzyki ciążowe, a to było równe 3 tygodnie temu. Czyli w 3+4 dni. Czy to możliwe? A pozytywny test był 9.12. Ktoś się tu ostatnio o to wyliczanie pogniewał. Jak to było? Licząc od minimalnie 9 dni od pozytywnego testu mogła być owulacja, niech była 1.12 (choć to środek tygodnia) , to w dalszym ciągu jest 7 tydzień. No ale nie będę się dochodzić. Tak jak mówie - może to niedokłądnie widać. Chocćby to, że tydzień temu byl 6+1, a dziś 6+4

No jeśli test ciążowy był pozytywny 9.12 to owu w najbardziej naciągniętym terminie mogła być 2.12 to dziś powinno być najmniej 7+4.
Natomiast ja bym tu jeszcze liczyła na błędny pomiar usg lub marną jakość
 
Pobrali mi 4 fiolki krwii i kazali czekać na SMS..z kwotą do przelewu,żeby dostac wynik..od 200 do 500zl,jak trzeba będzie przebadać męża,to powinniśmy zamknąć się w 1000zl... 😐🤬..najlepsze jest to,że dalej nie ma wyników z mojego labo..niby wysłali do punku protokół,ale póki co nie dotarł..🤷
Dlatego może to moje plamienie jest z nerwów..bo nie dość że tyle kasy,to jeszcze w ogóle nic nie znalazłam w necie na ten temat..bo takich przypadków po prostu nie ma.. wczoraj miałam wrażenie,że przepychali mnie jak zgniłe jajo..bo nikt nie umiał mi pomóc 🤷
Mega Ci współczuje stresu, tym bardziej, że nikt nic nie wie i nie rozumie. A nie obstawiają po prostu błędu? Bo to chyba byłoby najprostsze?

Jestem po wizycie na NFZ, nie pisałam ze mam bo ich nie liczę 😅 bo moja gin na NFZ nie ma nawet usg, ale okazało się ze ma jakiś detektor, mega stary i zaczęłam dzisiaj 11 tydzień, ostatnio miałam wizytę 30.12 i serduszko biło 170/min. Tutaj nie było słychać serduszka ale ona mówi ze słychać dopiero od 12 tygodnia, nie stresuje się albo staram sobie nie dopisywać .. za tydzień prenatalne i o tym myśle, miałyście takie badanie starym detektorem?
Jeszcze miałam taki piękny sen.. byłam na prenatalnych i zobaczyłam na usg taka piękną dziewczynkę ok 2-3 latka, była całkiem podobna do mnie jak byłam mała, ciekawa jestem jak to się ma do rzeczywistości przy prenatalnych 🌸
Gratki❤️ co do detektora, to jak trafiłam na patologię (przez problemy młodej z sercem) jakoś w 34tc to położne przy przyjęciu nawet wtedy miały problem ze znalezieniem serca detektorem🤣 nawet zaczęły mówić, że to bez sensu, bo i tak nie mają dla mnie miejsca, ale jak w końcu udało im się znaleźć serce i go posłuchały, to się złapały za głowę i za 10 minut miałam już łóżko😅 aaa i chwile później robili młodej, a przynajmniej starali się zrobić, echo serca, ale nie dali rady, bo młoda sie doopą odwróciła. Więc myślę, że to tez dużo zależy od ułożenia dziecka, tym bardziej na tak wczesnym etapie jak my teraz, to nie takie proste

Już po wizycie 😄 Wszystko jest dobrze z dzidzią 😄 8+6/9+0
Termin porodu bez zmian możecie mnie wiec dopisać na 16.08 😄 na prenatalne umawiać się będę dopiero na następnej wizycie 😄
Super wiesci❤️

Wszystko ok, dzidzi juz duże :) więcej szczegółów jak wrócę na chatę bo umieram z głodu.. xd
Jedz i czekamy na więcej szczegółów😬

Mi tez wychodzi idealnie 😄
Mój ginekolog ma tak ze mierzy CRL i samo wskakuje od razu w programie jaki dokładnie to wiek ciąży
Mojemu poprzedniemu lekarzowi wyskakiwało nawet, kiedy powinnam czuć pierwsze ruchy😅 ale się nie sprawdziło🤷‍♀️

Tego nigdy nie robiłam 🤔
To jest badanie „konfliktowe”. Ale patrząc na przeboje @EMilkaaa84 to chyba wszystkie kobiety musza to robić🤔
A nie miałas oznaczanych przeciwciał przy grupie krwi?

Wiesz co - ja miałam tak na pierwszej wizycie, ze wychodziło 6+ coś, w każdym razie dobre 6 dni mniej ;)
I po 3 tyg już się wynik wyrównał z OM praktycznie. Ja tez liczyłam i mi się totalnie nie zgadzało, już byłam przekonana, ze znów się nie udało a tu niespodzianka.
Dla mojego ścisłego umysłu jest to trudne ale ciąża to nie matematyka 🤷🏻‍♀️

Moja lekarka zawsze mówi, ze z usg wiek ciążowy najlepiej widać na prenatalnych - i to jest termin z usg, który ona wpisuje do karty ciąży ostatecznie. W drugim trymestrze już dzieci rosną bardziej indywidualnie ;)
Mi właśnie tak lekarz tłumaczył na początku, że na tak wczesnym etapie wymiary mogą się różnić
 
Mega Ci współczuje stresu, tym bardziej, że nikt nic nie wie i nie rozumie. A nie obstawiają po prostu błędu? Bo to chyba byłoby najprostsze?


Gratki❤️ co do detektora, to jak trafiłam na patologię (przez problemy młodej z sercem) jakoś w 34tc to położne przy przyjęciu nawet wtedy miały problem ze znalezieniem serca detektorem🤣 nawet zaczęły mówić, że to bez sensu, bo i tak nie mają dla mnie miejsca, ale jak w końcu udało im się znaleźć serce i go posłuchały, to się złapały za głowę i za 10 minut miałam już łóżko😅 aaa i chwile później robili młodej, a przynajmniej starali się zrobić, echo serca, ale nie dali rady, bo młoda sie doopą odwróciła. Więc myślę, że to tez dużo zależy od ułożenia dziecka, tym bardziej na tak wczesnym etapie jak my teraz, to nie takie proste


Super wiesci❤️


Jedz i czekamy na więcej szczegółów😬


Mojemu poprzedniemu lekarzowi wyskakiwało nawet, kiedy powinnam czuć pierwsze ruchy😅 ale się nie sprawdziło🤷‍♀️


To jest badanie „konfliktowe”. Ale patrząc na przeboje @EMilkaaa84 to chyba wszystkie kobiety musza to robić🤔
A nie miałas oznaczanych przeciwciał przy grupie krwi?


Mi właśnie tak lekarz tłumaczył na początku, że na tak wczesnym etapie wymiary mogą się różnić

Oczywiście, że wymiary mogą się różnić. Naprawdę na tych bardzo wczesnych etapach to jest sztuka dobrze zmierzyć. W ktym kalkulatorze sobie sprawdzałam to 0,18 mm czyli jakąś absurdalna mikro odległość dzieli mnie z mojego usg do tego 6+6 co se wyliczyłam 😂😂
Na prawdę na takim etapie warto wiedzieć jaki powinien być wiek ciąży, ale niee po to żeby się schizowac tylko żeby nie doznać szoku jak przy kolejnej wizycie dziecko w tydzien urośnie 2 tygodnie 😂 to się zdarza mega często bo jednak 2 cm dzieciaczka łatwiej złapać niz 5mm i wtedy już każde drgnięcie ręki nie ma tak dużego wpływu.

A ja miałam badana grupę krwi, ale nic poza tym. Mam Brh+ mój Stary identyczną
 
reklama
Ktoś dzisiaj pytał o Pyralgine, wrzucam informację

 

Załączniki

  • 15c43ebd-d66a-4bc1-864b-8d7dbe8be51a.jpeg
    15c43ebd-d66a-4bc1-864b-8d7dbe8be51a.jpeg
    97,2 KB · Wyświetleń: 48
Do góry