reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Tez mam mega zachcianki. Niestety poprzeplatane z mdlosciami… Niby nie wymiotuje ale jest coraz większa „baza jedzenia” o której jak pomyśle to czuje zawartość żołądka w gardle już prawie 🤢
A czuje się dziś również jak 💩nawet męża wysłałam na spacer z psem, bo jestem nie do życia.
Macie w ogole jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia w ciąży?
Na mnie działa kawa, piję jedną czarna zwykłą parzoną. Ostatnio wypiłam pół butelki soku z kiszonej kapusty. Jednorazowo miałam blokadę, no i wody duuuuzo wody.
Do tej pory piłam tylko Kryniczanke, Muszyniankę lub Kingę Pieninską, odrzuciło mnie totalnie, teraz tylko Nałęczowianka. Taki dziwak 😁
 
reklama
Dzięki!


Ja ogólnie mam problemy duże z jelitami i suszone śliwki na mnie zupełnie nie działają :( ale pomyśle o dulcobisie :)

Lactulose jest w pełni bezpieczny w ciąży.
Ten dulcobis soft chyba też, ale na mnie nawet zwykły nie działa więc nie wiem czy soft by pomógł 😂😅
🍑 Zaklejona na amen😂😂😂😂
Lactulose nie próbowałam jescze bo póki co jakoś nie mam o dziwonia większych problemów, ale to zazwyczaj poleca się ciężarnym więc możesz przetestować pierwsza i zdać relacje😂
 
No a apropo mojej zachcianki na hot doga do skonczylo sie na tym ze zjadlam frytki. Bo jedyna knajpka z hot dogami jak za dawnych lat byla zamknieta. A cala droge do Kostrzyna slina mi ciekla 🤤🤤🤤
Chętnie się podzielę 🤣 ale ja te hot dogi chyba juz jutro zrobię bo właśnie zjadłam 4 gofry z kiwi i pomarańcza 😆
 
Ekspertem nie jestem więc się nie będę wymądrzać. Osoba z cukrzycą ma ten problem że trzustka "nie wyrabia" więc pakowanie w siebie słodyczy w takiej sytuacji jest niebezpieczne dla dziecka.
No tak masz rację że każdemu po słodkim skacze i spada tylko różnica taka właśnie że jednej trzustka radzi sobie z wyskokami a druga nie i odbija się to na dziecku, szybciej starzeje się łożysko, przepływy mogą być gorsze.
Być może faktycznie Twoj wynik krzywej był zafałszowany. Nie znam się na tyle, po prostu pisze jakie są zasady przy cukrzycy ciążowej czyli trzymanie diety z niskim indeksem glikemiczym, wtedy pomiary cukru mają sens.
Też za bardzo się nie znam, więc trzymałam się wyników pomiarów i tego co mówił lekarz, grunt że córka urodziła się zdrowa i nie było żadnych powikłań :) Teraz czeka mnie zrobienie krzywej przed 10 tygodniem i coś czuję, że może być powtórka z rozrywki
 
Też za bardzo się nie znam, więc trzymałam się wyników pomiarów i tego co mówił lekarz, grunt że córka urodziła się zdrowa i nie było żadnych powikłań :) Teraz czeka mnie zrobienie krzywej przed 10 tygodniem i coś czuję, że może być powtórka z rozrywki
To podobnie jak ja, też obawiam się cukrzycy tym razem od 10 tyg bo wtedy idę robic krzywa. W poprzedniej ciąży miałam od 26 tyg.
Słyszałam bardzo skrajne podejścia lekarzy diabetologów co do cukrzycy ciążowej, jedni podchodzą bardzo rygorystycznie inni lajtowo. Grunt to mieć zaufanie do swojego lekarza diabetologa czy też ginekologa.
 
reklama
Moj syn jak był maly też miał problemy z zaparciami i lekarz przepisal nam Lactulose. Pamietam ze dostawał jeszcze Debridat jesli nie pomylilam nazwy.
Debridat brałam nie raz - tez nic mi nie dawał. Ja mam zespół jelita drażliwego, nic co działa na wszystkich nie przynosi u mnie efektu :( Przez chwile było lepiej jeśli chodzi o te 💩 sprawy ale od wczoraj jest masakra. A brzuch tak boli, ze się nie mogę wyprostować :(

Lactulose jest w pełni bezpieczny w ciąży.
Ten dulcobis soft chyba też, ale na mnie nawet zwykły nie działa więc nie wiem czy soft by pomógł 😂😅
🍑 Zaklejona na amen😂😂😂😂
Lactulose nie próbowałam jescze bo póki co jakoś nie mam o dziwonia większych problemów, ale to zazwyczaj poleca się ciężarnym więc możesz przetestować pierwsza i zdać relacje😂
Chyba nie omieszkam. Zaparcia jeszcze większe niż w codziennym życiu to tez jedna z moich niewielu obaw ciążowych.
Choruje na to od 6-go roku życia, czyli już 24 lata, żadne leczenie nie pomagało, już miałam przechodzić na dietę bezglutenowa ale ciąża mnie zaskoczyła i muszę najpierw się skonsultować z lekarzem co o tym sądzi :)
 
Do góry