reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszła mi glukoza 92, tsh 3,33. Bardzo się martwić? Lekarza mam dopiero za tydzień. Co przy takich wynikach może zalecić?
Na tsh dostaniesz leki, letrox lub eutyrox.
Glukoza może wskazywać cukrzyce ciążową. Ja już dziś dostałam insuline na noc, wlasnie z powodu przekroczeń glukozy na czczo powyzej 90. No ale u mnie wysoka glukoza juz potwierdzona kilkukrotnie, stąd zlecona insulina
 
Ale panikować i szukać już endokrynologa czy poczekac co powie ginekolog?
Nie panikuj, jeśli masz ginekologa do którego możesz zadzwonić po konsultacje zrób to.
Mimo wszystko jeśli Twój ginekolog nie ma specjalności Endo, zapisuj się odrazu do endokrynologa. Nie ma co zwlekać.
Co do cukrów, wiesz ja jestem w wysokiej grupie ryzyka i mimo że naczczo glukoze mam 84 (wynik z dzisiaj ) to i tak właśnie dzisiaj robiłam krzywa (9tc) bo moja Gin ma obawy przed cukrzycą ciążowa. Dieta cukrzycowa nie boli, można nawet zjeść kawałek ciasta jeśli jest upieczony wg zasad obowiązujących. Będzie dobrze, działaj i bądź zdecydowana w działaniach, na pół gwizdka się nie uda
 
Ale panikować i szukać już endokrynologa czy poczekac co powie ginekolog?
Żebyś sobie czegoś nie zarzucała im szybciej tym lepiej. Ja w pierwszej ciąży jednego dnia odebrałam wynik a drugiego dnia szłam do pierwszego lepszego Endo prywatnie żeby dał leki. Później znalazłam na spokojnie innego lekarza.
 
reklama
Żebyś sobie czegoś nie zarzucała im szybciej tym lepiej. Ja w pierwszej ciąży jednego dnia odebrałam wynik a drugiego dnia szłam do pierwszego lepszego Endo prywatnie żeby dał leki. Później znalazłam na spokojnie innego lekarza.
Dokładnie tak samo robiłam. Mi mój Endo powiedział to samo, że im szybciej to lepiej bo po co ryzykować i czekać bez potrzeby
 
Do góry