reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

ja podobnie 7/8 tydzień - jedną noc miała ciężką, już zastanawiałam czy to czasem nawet nie wyrostek xD miałam kłucie po prawej stronie... a teraz tylko mam czasem lekkie jak przy miesiączce - ponoć to hormony wpływają na rozciągnie wszystkie i może pobolewać - i tego się trzymam 🤞🤞🤞
Ja wczoraj leżąc zwinięta w kulkę kichnęłam i tak po lewej stronie mnie zakuło że myślałam że po ciąży już jest. Przeszło gdzieś po 2-3minutach.
Hejka Pani doktor nie zrobiła mi usg bo powiedziała że to zbyt często by bylo dostałam tylko skierowanie na pobranie krwi oraz na usg na badania prenatalne. I dalej mam brać duphaston
Na NFZ? A kiedy miałaś ostatnie usg?

Chyba się spospieszylam z nerwami. Znowu jestem senna, cyce coraz bardziej wrażliwe choć już w inny sposób. Głównie sutki. I chyba znowu mnie lekko mdli...
Straszne te nerwy do 12tc. Jakoś poprzednio tak nie myślałam.
 
reklama
Przeżywałam to wczoraj :( Brak wymiotów, ale cały dzień nudności (chyba już wolałabym zwymiotować) + okropny ból głowy
Mnie dziś tak zabolała, że czulam jakby trochę twarz mi zdrętwiała 😂 też już chyba wolałabym zwymiotować niż czuć non stop jak cała zawartość jeździ z góry na dół.
 
Oj mnie wczoraj też głowa wykończyła plus do tego mdlosci. Bierzecie paracetamol na bol ? Bo ja wiem ze jest niby dozwolony ale w sumie wolałam nie ryzykować jak się wszystko tam tworzy.
 
Widzę że wszystkie czekamy z niecierpliwością na swoje wizyty i podgląd maluszków 🙂. Ja mam za tydzień 12. Obecnie 10t3d i też się już niecierpliwie strasznie. W sobotę jadę zrobić badania. Mam nadzieję że glukoza wyjdzie w normie. Poprzednio nie mialam problemów ale że przekroczyłam magiczne 90 to musiałam robić wcześniej z obciążeniem a przy tych mdłościach to istne tortury.

Pisalyscie o byciu w ciąży i samopoczuciu.
Ja kocham być w ciąży tak od 5 miesiąca mniej więcej 😉. Mimo sporej nadwagi i tego że z dziewczynkami dobijalam do setki, czułam się świetnie i wogole nic mi nie doskwierało do samego rozwiązania. Nawet pleców nie czułam, mimo że mam dyskopatię na dwóch odcinkach to w ciąży jak ręką odjął.
Teraz mam nadzieję że też tak będzie, mdłości ustąpią i poczuje się jak człowiek...

Widzę że wszystkie czekamy z niecierpliwością na swoje wizyty i podgląd maluszków 🙂. Ja mam za tydzień 12. Obecnie 10t3d i też się już niecierpliwie strasznie. W sobotę jadę zrobić badania. Mam nadzieję że glukoza wyjdzie w normie. Poprzednio nie mialam problemów ale że przekroczyłam magiczne 90 to musiałam robić wcześniej z obciążeniem a przy tych mdłościach to istne tortury.

Pisalyscie o byciu w ciąży i samopoczuciu.
Ja kocham być w ciąży tak od 5 miesiąca mniej więcej 😉. Mimo sporej nadwagi i tego że z dziewczynkami dobijalam do setki, czułam się świetnie i wogole nic mi nie doskwierało do samego rozwiązania. Nawet pleców nie czułam, mimo że mam dyskopatię na dwóch odcinkach to w ciąży jak ręką odjął.
Teraz mam nadzieję że też tak będzie, mdłości ustąpią i poczuje się jak człowiek...
A czy dyskopatia wpłynęła jakoś na Twoje porody? Bo sama mam i zastanawiam się czy nie będzie to jakimś problemem.
 
Co do wagi w ciąży bo ktoś pytał wcześniej to powiem wam że ja mam z tym problem. Mam wrażenie że tyję od samego wąchania jedzenia... W pierwszej ciąży przytyłam 25kg, w drugiej 16 a w trzeciej bardzo kontrolując wszystko co jem 15. Całe życie staram się omijać fast foody, tłuszcz, smażone. W ciąży nie jadłam masła ani cukrów. Dużo owoców i warzyw na parze a mimo to waga leci w górę jak szalona. Po porodzie tracę tyle co dziecko może 4-5kg a resztę muszę bardzo ciężką pracą wyćwiczyć i wypocić ciężkimi ćwiczeniami i orbitrekiem a potem pilnować tej wagi. Z wykształcenia jestem dietetykiem więc więc co nieco na te tematy. Mam tendencję do tycia od patrzenia na jedzenie po mamie. Znów się o to martwię.

A z bardzo dobrych wiadomości to zarodek jest daleko od blizny po CC i to mnie bardzo cieszy 😉👌👍
 
Ja wczoraj leżąc zwinięta w kulkę kichnęłam i tak po lewej stronie mnie zakuło że myślałam że po ciąży już jest. Przeszło gdzieś po 2-3minutach.

Na NFZ? A kiedy miałaś ostatnie usg?

Chyba się spospieszylam z nerwami. Znowu jestem senna, cyce coraz bardziej wrażliwe choć już w inny sposób. Głównie sutki. I chyba znowu mnie lekko mdli...
Straszne te nerwy do 12tc. Jakoś poprzednio tak nie myślałam.
Przed świętami miałam
 
Oj mnie wczoraj też głowa wykończyła plus do tego mdlosci. Bierzecie paracetamol na bol ? Bo ja wiem ze jest niby dozwolony ale w sumie wolałam nie ryzykować jak się wszystko tam tworzy.
Póki udaje m się domowymi sposobami ogarnąć ból to nie biorę. Ostatnio ból głowy ogarnełam duża ilością wypitej wody, okładami chłodnymi i snem. Ale mi lekarz mowil żeby brać spokojnie i paracetamol i ibuprofen.
Też macie taką zadyszkę? nawet jak majtki naciągam to mam zadyszkę 😂
Że śmiechu cyce mi opadły 🤪
 
reklama
Do góry