reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Lucere z tym językiem to faktycznie problem :/ ale i tak podziwiam ze jestes tam tak krótko i radzisz sobie bez tlumacza.. Ja po ang czasami nie rozumiem i sie dopytuje co to znaczy albo wyjmuje telefon i sprawdzam w słowniku.. Miałam tłumacza tylko na pierwszej wizycie ale mnie tak babka wkurzyła ze doszłam do wniosku ze większość rozumiem i po co mi ona.. Do porodu będę dopiero dopytywać... A u nas w moim szpitalu jest taki jakby dział tłumaczeń i mozna do nich przed wizyta zadzwonić i poprosić o tłumacza osobiście lub przez telefon na głośnomówiącym i on wtedy tłumaczy.. Ale w Chicago jest tez wielu Polaków i np w innych szpitalach sa Polki pielęgniarki i tez pomagają.. Dowiedz sie przede wszystkim nawet w administracji czy jest jakis dzial tłumaczeń albo czy maja moze umowę z jakimś biurem zewnętrznie.. Jesli nie to dowiedz sie czy możesz przyprowadzić kogos z zewnątrz zeby tłumaczył na twoje życzenie (jesli oni nikogo nie zapewniają) i ze nawet oświadczenie podpiszesz ze ta osoba moze byc przy badaniach i wizytach lekarskich i porodzie.. U nas przy wizycie lekarza tłumacz siedzi obok, a przy badaniu chowa sie za taka zasłonka koło drzwi i tak tłumaczy.. Po prostu każdy szpital inny i wystarczy popytać..
 
reklama
Witajcie dziewczyny! A ja już po panieńskim. Wróciłam ok 5 am [emoji12] Było bardzo miło, zaliczyłam klapsa w tyłek od obcego faceta [emoji15] i sporo komplementów od ludzi którzy byli pod wrażeniem jak na szpilkach w ciąży wywijam na parkiecie [emoji12] Panna Młoda nawaliła się zacnie [emoji4] Na dodatek jedna z Jej koleżanek okazało się, że mieszka tuż obok mnie, a bardzo ją polubiłam więc się cieszę z sąsiadki [emoji4]
Tak wyglądałam
ImageUploadedByForum BabyBoom1433091935.503995.jpg
A to mój dzisiejszy zakup na wesele, które jest za dwa tygodnie.
ImageUploadedByForum BabyBoom1433092018.140017.jpg
ImageUploadedByForum BabyBoom1433092053.690413.jpg
W wyprawkowym wrzuciłam parę fotek.
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1433091935.503995.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1433091935.503995.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 60
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1433092018.140017.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1433092018.140017.jpg
    31,3 KB · Wyświetleń: 63
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1433092053.690413.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1433092053.690413.jpg
    32,1 KB · Wyświetleń: 62
Ah, urocza niedziela :) od wczoraj szlifowaliśmy łóżeczko i dzisiaj skończyliśmy. Jutro jak poczuję wenę, przynajmniej raz pomaluję. Oprócz tego dzisiaj byliśmy rodzinnie na kręglach i no cóż, po piwie idzie mi lepiej :p Za to jutro zaległa wizyta u gina, miała być wczoraj, ale zadzwonili, żeby przełożyć :) Teraz mogę poleżeć i Młoda zaczęła szaleć :p
 
Witam. Ja dopiero dolaczylam do forum 2 dni temu I sie zastanawiam czy w tym watku rozmawiaja tylko sierpnioweczki? Mam zainstalowana aplokacje na telefon I probuje sie obeznac z tym wszystkim.
Zuzzi ladna zCiebie kobitka :)
Lucere ja mieszkam w anglii I u nas wypelnialo sie taka forme na okolo kilka tygodni przed terminem odnosnie planu porodu I tlumacza tez. Moze zapytaj przy najblizszym spotkaniu z lekarzem kak to wyglada?
 
bunia - widzisz.. też już mialam akcje pt dzwoniłam do kolezanki i prosiłam żeby mi pomogła, raz byłam z kolezanka tez co tłumaczyła bo dr nie miała kszty cierpliwosci żeby sprobowac mnie zrozumiec.. i takie tam.. i ze słownika też czasem korzystam :)
Ale w szpitalu byłam tylko na usg i badaniu cukru, z ktorymi jakos sobie poradziłam. Reszte wizyt mam w przychodni i własnie sie nei orientuje jak tu jest.. W kazdym razie dzieki, bede musiala pojechac po prostu do szpitala i tam pochodzic pewnie od drzwi do drzwi i popytac o tłumacza. Zalezy mi tylko na porodzie zeby ktos był, i wolalabym nie szukać sama i nie płacić komus, bo kolezanki nei wchodza w gre bo wszystkie dzieciate i nie chce liczyc na kogos kto zostawia swoje dziecko zeby mi pomoc.

Zuzzi - świetne kiecki! Wygladasz kwitnąco w ciąży :)
 
Zuzzi super wyglądałaś :)

Lucere na jakas informacje wystarczy pójść zapytać albo wlasnie gdzieś jakis nie wiem sekretariat.. Bo widzisz jak sama piszesz na wizycie jakos mozna sobie poradzić ale poród to jednak emocje i stres i wszystko inne.. I ja tez wole zeby ktos mi tłumaczył i swobodna zeby była komunikacja niz ja sie będę piec razy o cos dopytywać bo i tak będziemy miały nerwa zeby sie wszystko udało..
 
Zuzzi wow nie dziwie sie ze cie obce chlopy po tylku klepia[emoji3]
Na slubie bedziesz sliczne wygladac

U nas piekna letnia pogoda wiec wczoraj spedzilismy dzien w ogrodzie nad basenem a dzisiaj bylam z mala chwile na plazy aby sie wypluskala i wytarzala w piachu.

Akcja odpieluchowanie prawie zakonczona [emoji3] oczywiscie sukcesem. Juz rzadko wpadki sie zdarzaja, wola sama i czasem nawet sama leci do toalety. Jednak tylko siku, z kupka trzeba jeszcze sie pomeczyc ale ja i tak jestem bardzo zadowolona
 
reklama
Do góry