reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

agu_la-ja biorę żelazo 3x2-ascofer(mam anemię ciążową)ale nie mam problemów z jego przyswajaniem:czuję się dobrze nie mam metalicznego smaku w ustach i zaparć-u mnie wsio o.k,a jakie ty dokładnie bierzesz chodzi mi o nazwę? może niech Ci lekarz zmieni na inne.
Biedroneczka -witamy po przerwie :-)
 
reklama
Agu_la ja przyjmuje tez zelazo Ferrum lek tabl do zucia. biore od 12.05 z tym ze od wczoraj mam czarna biegunke dzownilam do szpitala do swojego hematologa i kazal odstawic na pare dni i po kazdej tabl musialam umyc zeby bo zostawia duzy nalot ale to napewno dlatego ze rozpuszcza sie zs buzi. Z tym ze ja moge reagowac na zelazo w taki sposob a nie inny bo mam chorobe hemat. KIedys bralam ascofer i bylo jeszcze gorzej.
Pflaume powodzenia na wizycie.
I kochane wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki.
Biedroneczka1980 bukiecik sliczny, ja do takich rzeczy mam 2 lewe rece :((( wiec kupilam bukiet zywych kwiatkow
 
agu_ja ja mam cukrzycę ciążową, nic się nie martw można z tym żyć, wszystko zależy od tego jak organizm zareaguje na dietę, u mnie dieta wystarczyla więc nie ma potrzeby podawania insuliny, dieta wiadomo w ciąży uciążliwa ale mój organizm przynajmniej toleruje owoce, więc tragedii nie ma. Procedura wygląda tak, pouczą Cię na temat diety, dostaniesz glukometr i będziesz musiała mierzyć po posiłkach poziom cukru, niestety normy dla ciężarnych są ostro wyśrubowane, bo "normalnie" można mieć do 140 po dwóch godzinach od posiłku a w ciąży 120 po godzinie, nie rozumiem tego za nic, ale takie są normy i już. Potem z tymi wynikami po tygodniu do kontroli i wtedy podejmą decyzję czy potrzebna insulinoterapia czy wystarczy dieta. 6 posiłków dziennie z tym, że niewielkich, no i po poziomach cukrów nauczysz się co możesz a co nie. Nie przestrasz się, bo ja po tygodniu tej diety schudłam prawie 3 kg, ale z dzieckiem wszystko w porządku, rośnie w najlepsze czyli. Główna zaleta takiego stanu rzeczy, nie będziesz się musiała zmagać z dodatkowymi kilogramami po porodzie bo tyje się bardzo ciężko przy braku słodyczy i obżeranka:-)powodzenia

Biedroneczka
witamy witamy, pewnie, że tęskniłyśmy:)
 
Karolinkaz jakbym mogla to tez zjadlabym, niby nie mam cukrzyce ciazowej a lekarz po uczcie swietecznej kazal ograniczyc slodycze :(( i zero coca-coli nie to ze pilam jej duzo puszka na tydzien i teraz juz 0, teraz jak wiem ze mam ograniczenie to bardziej mi sie chce slodkosci, ale dla malenstwa trzeba sie ograniczyc
 
Ty 2 lewe ręce a ja zanim bym to zrobiła to wszystkie cukierki bym zjadła:-D
Super bukiecior:-)
Hehehe, mnie jakos nie ciągnie do czekoladowych cukierkow, moze ewentualnie do tych w bialej czekoladzie. Zjadlam dwa przy robieniu tego bukietu i mnie zmulilo:-D:-D, jeden pozytyw, ale za to ciastka z kremem na bitej śmietanie juz bym zjadla, albo truskawek z bita smietana hehehe:-D
 
witam babolki
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ W DNIU MATKI!!!

EWA biedny synus, szybkiego pokonania alergii zycze! a Ty odpoczywaj kochana, jejku sama sie przestraszylam po Twoim opisie..uwazaj na siebie!

BIEDRONECZKA piekny bukiecik, a ze Cie nie bylo zauwazylysmy, nawet niektore o Ciebie pytaly!!!

AGU LA nie zalamuj sie, ANULEK ma dobre rady! co do zelaza to ja mialam niemieckie i nic mi nie pomoglo, a wrecz sie obnizyla hemoglobina, teraz biore sorbifer ale tez tylko raz dziennie, i ciekawe czy pomoze (niestety nadal zaparcia po zelazie ale taki jego nieraz urok)

PFLAUMe wielkie kciuki za wizyte i oby dzieciatko ujawnilo swoja plec, czuje ze dziewuszke bedziesz miala!!!!
 
Ja biore Tardyferon Fol - zelazo z kwasem foliowym - od ostatniej wizyty bo hemoglobine mialam 9,9 i kazal 2x1 brac. Nic mi sie po tym nie dzieje (lekkie zaparcia ale do przezycia)
biedroneczka - śliczny bukiet - ja tez nie mam do tego zdolnosci a w mojej pracy bardzo by sie przydaly :baffled:
pflaume - dawaj znac kto mieszka w Twoim brzuszku :-)
 
reklama
czesc
dziewczyny ja tylko na moment, bo czuje sie masakycznie
bylam u lekarza - naszczescie to nie angina, ale mam mocno zawalone gardlo zapisala mi bioparox - niestety brak w aptece, hurtowniach bo nie przedluzyli im zgody na dzialanie
a nic innego nie ma niby bezpiecznego dla kobiet w ciazy , zdecydowalam sie wziac zamiennik tantum verde - hasco sept ( bo w nocy plulam krwia)
glowa mi peka, katar straszny, zaraz zmierze temp i uciekam do lozka''

Bshopka- dzieki za info o prenatal GripCare- poszukam w aptece jutro przy okazji zalatwiania spraw a mam ich troszke -
zaczynam od prywatnej wizyty u ginekologa i usg 4D a koncze na mnej przyjemnych ( trzymajcie kciuki)
OliB- dzieki z ainstrukcje co do zelu persil- teraz wiem co i jak ;-)
Biedroneczka- piekny bukiet, ale Ty masz zdolnosci!
 
Do góry