reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Hello

ja tez po wizycie. Na szczescie mimo tych boli klujacych w dole szyjka ladnie trzyma i nic sie nie dzieje. Dziewczynka jest dalej dziewczynka.

cayra1984 moja ma prawie identyczne wymiary (roznice milimetrowe) i wg usg mojego lekarza to odpowiada 955g ;-)
 
reklama
Wuzelek ojj będę będę:-p:-p Ale tak delikatnie z zazdrości żem taka gruba a są też osoby-dowody, że można wyglądać w ciąży innaczej hehehe:-p:-p Oczywiście słońce żartuję...ciesz się po prostu że taka jesteś zgrabniutka:-):-)
A tereny Puszczy to jeszcze raz powiem miejsce magiczne...pokochałam je od razu miłością szaleńczą...

starlet no ładnie, ładnie- za chwilę dobijecie do kg:-) Ja liczę, że mój Olek już ponad kg warzy i że te moje przybywające kg to też on heheh:tak::tak:GRATULACJE
 
cayra - :) wooow ale duży!! Ciekawa jestem ile moja waży, choć dopiero minęło 1.5 tygodnia . Podobno teraz wzrost wagowy jest ekspresowy.
Ekhm.... inkubator też rosnie. Waga dziś radośnie pokazała 10kg na plusie. Nie dziwne...ostatnio ja nie jem, ja się objadam, jem wszystko!! Nawet jak ni jestem głodna to muszę jeść.Potem zapominam co jadłam... jesu, jak to zmienić// :-O
Dzisiaj to z 3 bułki (nutella i serek z cebulą na przemian) , drożdżówka, tortilla z warzywami (domowej roboty), pół jogurtu, pół litra herbaty mega słodkiej, kolejny litr Ice Tea..
No i teraz oczywiście mam zgagę (alugastrin ratuj!). Biorąc pod uwagę,że trzymam mój tylek na fotelu to nie jest dobrze.

Ale muszę się pochwalić :) Moja panienka wreszcie załapała,że nocnik to nie czapka i biega co chwile siusiu na nocnik!!! :) ufffffff..... problem tylko,że siusia czasami kropelkami a ja biegam potem z tym nocnikiem i wylewam. heh. Nie mam pojęcia tylko jak ją nauczyć wstrzymywania, że nie trzeba iść siusiać od razu no i druga kwestia- jak nauczyć,żeby nie siusiała w nocy!?? Macie jakieś pomysły? :))
Nasze dzieci są chyba z tego samego miesiąca?Nie Twoja starsza,z grudnia?Napiszę Ci jak było u nas.Mikołaj tak naprawdę załapał że robi się na nocnik a nie w pieluchę jak skończył 2 lata.Wtedy sadzałam go na nocnik co godzinę.Teraz już o dłuższego czasu jak chce to mówi o tym.A żeby w nocy było sucho-poprostu wysadzaj przed samym pójściem spać.Na początku radzę zakładać jeszcze pampek w razie czego a potem nie będzie już potrzebny.Najlepiej jak przez dłuższy czas będzie budzić się z suchym.Mikołaj kiedyś wychodził w nocy z łóżeczka i mi mówił że chce siusiu i nocnik przez noc stał pod łóżkiem.Teraz to robi czasem godz po obudzeniu ale wolę żeby od razu.
 
Starlet gratulacje:)

Ehtele no to jak musisz, to bij...:) A Ty nie jesteś gruba, tylko w ciąży, przypominam na wszelki wypadek:) A zazdrościć nie ma czego-prawie całe życie miałam niedowagę (mimo normalnego jedzenia), wyglądałam jak szkieletor albo jak chłopak...dopiero kilka lat temu załapałam się w normę BMI. Zresztą to u nas rodzinne, taka moja uroda. Jak Pan Bóg rozdawał cierpliwość, to ja się machnęłam i stanęłam dwa razy po przemianę materii...:)

Miłego wieczoru wszystkim i dobrej nocy:)))
 
Ostatnia edycja:
jejku jak ładnie dzieciaczki rosną.. u starlet prawie kilo u cayra1984 1,3kg wow to już duże dzieciaczki

dziś mój M przyniósł z pracy dobrą nowine.. taka jedna nasza znajoma co pracuje niedaleko nas zaproponowała mu łózeczko czy nie chcemy, a on ze poszukujemy z szufladą a ona ze akurat takie ma.. i oczywiscie się zgodził czyli jakies 200zł nam odpadło.. ciesze się bardzo bo będzie na jakies pieluszki :-) jutro albo w poniedzialek dostane jeszcze chrobowe z zusu fakt pewnie jakies grosze ale moze 300zł bedzie:-)
 
cayra gratuluję wizyty, super, że synuś juz tak urusł :) oby tak dalej :)
wuzelek nie przejmuj się wagą, po prostu już tak masz i trzeba się z tego cieszyć :) ja do 6miesiąca przytyłam 2kg i tez się martwiłam, że coś nie tak, a ostatnio w ciągu dwóch tygodni wskoczyło mi dodatkowe 5kg:szok: Dlatego myślę, że w ciąży jest wszystko możliwe i cięzko coś przewidzieć. A jak powiedziałam lekarce, że troszkę mi sie przytyło to się tylko śmiałą, heh.
fiufiu pozwól, że Cię zmobilizuję. Ja swoją napisałam w kilka dni. Zostały mi tylko wnioski i dyskusja ale narazie musze odpocząć :) Więc wieś się ostro do roboty i tyle. Zobaczysz, że pójdzie szybciutko.

A w ogóle to dziś zakupiłam dwie książki, jedna reklamowana na naszym forum "Dziecko z chmur" (już przeczytałam), i druga "Bidul". I powiem Wam, że ta pierwsza bardzo wzruszająca, opisuję historię dwóch kobiet a raczej ich małżeństw, które borykają się z problemem niepłodności. Obie decydują się w końcu na adopcję.
To jest straszne przez co one przechodziły. Bogu dziekuję za to, że nam udało się za pierwszym razem i możemy cieszyć się tym ogromnym cudem. Chyba przez tą książkę przez cały dzień zachwycam się swoim stanem, tzn codziennie się zachwycam ale dzisiaj too już chyba przesadzam :) Mąż ma mnie już dość, ciągle mu powtarrzam jak bardzo ise cieszę, że jestem w ciąży :)
 
Starlet suuuperer wieści!!!!:))) Gratuluję!
Wuzelek moja szwagierka przytyła w ciąży 6 kg, także spoko, a dzidzia norma około 3kg miał, a teraz duuuży 11 latek z niego, taka Twoja uroda, ale fajanie, bo nie liczysz kalorii:))) jak większość kobiet hi hi~~~~
Nektarynka no to masz farta z łóżeczkiem:)))extra
 
Alaa, Cayra, Starlet gratuluję udanej wizyty
Bombusia powodzenia jutro;)
boli klujacych w dole szyjka ladnie trzyma i nic sie nie dzieje. Dziewczynka jest dalej dziewczynka.
Fiuu, Ciamajdko ja też uwielbiam kąpiele, szczególnie gorące, ale teraz w ciąży boję się i biorę tylko prysznic, ale.... tęsknię za wanienką....ehhhh


Kobietki mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Ja jestem zupełnie zielona w tym temacie. Mianowicie, od kiedy idzie się na urlop macierzyński, czy od razu po urodzeniu dziecka, czy mozna np. za jakiś czas od urodzenia dziecka.
Jest to dla mnie ważne, bo chciałabym podnieść sobie składkę zus, aby potem otrzymywać lepszą kaskę (mam własną firmę), ale tą wyższą składkę trzeba opłacać minimum 3 miesiące, a wiadomo róznie może być - jak urodzę miesiąc wcześniej to mi to przepadnie.
 



Kobietki mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Ja jestem zupełnie zielona w tym temacie. Mianowicie, od kiedy idzie się na urlop macierzyński, czy od razu po urodzeniu dziecka, czy mozna np. za jakiś czas od urodzenia dziecka.
Jest to dla mnie ważne, bo chciałabym podnieść sobie składkę zus, aby potem otrzymywać lepszą kaskę (mam własną firmę), ale tą wyższą składkę trzeba opłacać minimum 3 miesiące, a wiadomo róznie może być - jak urodzę miesiąc wcześniej to mi to przepadnie.


Z tego co mi wiadomo na macierzyński idzie sie od razu po urodzeniu dziecka,potem mozna wykorzystac urlop wypoczynkowy,jak mamy,potem wychowawczy.
Innej opcji nie znam.


Urlop macierzyński (art. 180 - 184 KP)


"Urlop macierzyński przysługuje pracującej mamie zaraz po porodzie (w zasadzie od dnia porodu) i nie jest zależny ani od zgody Twojego pracodawcy, ani od stażu pracy."

I dalej

"Masz możliwość wykorzystania 2 tygodni urlopu przed planowaną datą porodu (pracodawca nie może Cię jednak do tego zmusić). Po porodzie masz z kolei obowiązek wykorzystać 14 tygodni urlopu, a jego dalszej części możesz się zrzec na rzecz pracownika - ojca, który będzie wychowywał dziecko."
No teraz juz więcej niż 14.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No juz jestem słoneczka :-)
a oto wieści z USG:
hmm niema ich zbyt wiele bo lekarz mi nie napisał wymiarów małego :crazy:
Powiedział tylko ze jest wszystko w normie :tak:
mam jedynie wage malego i to mnie martwi :no:
wazy 830g i wydaje mi sie ze to bardzo mało :no::no:

I znam płeć:-) było bardzo dobrze widac.
To SYNUŚ :tak::tak:

i oczywiście musiałam mu juz cos kupic tak skromnie ;) dodam fotki ;) tylko niewiem czy moge tutaj czy na innym watku??
 
Do góry