reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2009

reklama
Ja kupiłam dzisiaj specjalny krem na brzuch i drugi na piersi dla kobiet w ciąży. Chcę zadbać o skórę, żeby zminimalizować wystąpienie rozstępów. Ten krem na piersi dodatkowo podobno ma ograniczać ich bolesność. Przetestuję po wieczornej kąpieli:)

A czy Wy dziewczyny również coś stosujecie? A jak tam skóra dziewczyn, które już były w ciąży? Smarowałyście się czymś i czy to pomogło?
 
witam dziewczyny!!!
widzę, że nie tylko ja mam problemy z porannymi mdłościami.... i zastanawiam się jak je zwalczyć? może któraś wie?
mnie piersi również bolą i mam wrażenie, że chyba trochę urosły :-D
poza tym pobolewa mnie praktycznie codziennie trochę brzuch. czy to normalne?
mam jeszcze jedno pytanko, otóż ja nie jadam w ogóle mięsa i ryb, nie wszystkie warzywa i owoce, czy któraś z was też taka jest? zastanawiam się co z dietą, skoro mało co jem, a nie chcę zbytnio do buzi wziąć tych rzeczy?
zobaczę co lekarz powie, bo 1 wizyta dopiero w sobotę, ale wszystkie objawy wskazują na 100% ciążę :happy2:
 
Ostatnia edycja:
zeberka przeczytaj w watku o rozstepach, tam podalam swoja kuracje, ktora na moim ciele sie sprawdzila- ani jednego, nawet malutkiego rozstepu :-)
Dziewczyny kupowanie tych slicznych ciuszkow to sama przyjemnosc-jeszcze tak calkiem niedawno zaopatrywalam nasza Mala w te slicznosci-niestety nie dane bylo jej ich wlozyc:-(
Teraz czuje cos ze bedzie synek-tak bynajmniej wynika z dnia poczecia, o ile ta teoria sie sprawdza, tzn. jezeli do zaplodnienia doszlo dokladnie w dniu owulacji to bedzie chlopiec, jesli ciut przed-dziewczynka...
W garderobie Antosi sa i niebieskie rzeczy(bardzo lubie ten kolor) wiec tu nie ma problemu, mnostwo jest unisex, no a reszte ciuszkow-no coz fajnie ze znow bede mogla sie cieszyc takimi zakupami :-) bo jesli mialaby byc cora, to niestetety z zakupow bym zrezygnowala-dziewczecych ciuszkow naprawde mamy mnostwo:-)

wracajac do zwolnienia- aga_irl w 100% sie z Toba zgadzam- ciaza to naprawde nie choroba, i jesli ktos ma lekka prace, przyjazna atmosfere i sily to czemu nie pracowac?? Ja na poczatku (jak jeszcze nie wiedzialam co w trawie piszczy), jak sie zatrudnialam tez bylam zdania, ze jak zajde w ciaze to chcialabym pracowac jak najdluzej, przede wszystkim by nie myslec ( a uwierzcie mam o czym i ten strach jest nie do opisania)... Niestety zlozylo sie tak, ze siedze zamknieta w malym pokoju, sama 8h i nie mam co ze soba zrobic:wściekła/y:wiecej mam czasu myslec tam, niz w domu, gdzie zawsze mozna cos zrobic...wkurzam sie strasznie, bo w pracy siedze w zasadzie calymi dniami bezczynnie, a przez ten czas moglabym sprzatnac, zrobic cos na obiad... tak musze to robic wrecz po nocach:crazy:
Poza tym w polowie czerwca w bibliotece (filie sa rozsiane po calym Gdansku) jest inwentaryzacja-dzwiganie ksiazek to raczej nie jest dobre zajecie dla kobiety w ciazy ( a jak juz wczesniej wspomnialam sama pracuje na tym stanowisku, wiec sama musze to wszystko robic), no i to znalezienie i przeszkalanie osoby- za duzo pracy, pokazywania, nerowow no i odpowiedzialnosci. No a co najwaznijesze atmosfera-pani Prezes to stara panna, ktora cale zycie poswiecila tej firmie-domyslacie sie chyba, ze ona ja traktuje jak swoje dziecko, a kobiet w ciazy nie znosi:no: Za bardzo lekowa i nerwowa mam ciaze, by sie jeszcze stresowac w pracy, a to niestety jest nieuniknione-stad moja decyzja o L4-oczywiscie dlugo rozpatrywana i przemysliwana.
Jesli chodzi o aktywnosc- to w ciazy z Antosia, byl i basen i aerobik dla brzuchatek no i 2 godzinne codzienne spacerki-jak tylko i ta ciaza bedzie noszona tak doskonale, mam zamiar zafundowac sobie taka sama dawke ruchu-bo dobrze sie wtedy czulam. Pracujac po 8h dzienie nie mialabym niestety na to czasu, nie pracujac moge sobie organizowac aktywnosc ruchowa. W pracy siedze 8h na tylku i sie nudze-aktywnosci tam -totalne zero...
Wiec sama przyznaj aga, ze w takim wypadku zwolnienie jest raczej wskazane:-)
wiem, wiem , wyglada to jakbym sie tlumaczyla, ale ja naprawde jestem tak lojalna, ze najchetniej uslyszalabym jeszcze od tysiaca osob ze to dobra decyzja i wtedy bylabym pewna ze robie ok :-)
 
Aga ja nie kupowalam tego w aptece tylko w Rossmanie. Jest to linia Perfecta mama firmy Dax Cosmetics. Jest to program dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Tuba balsamu do biustu ma pojemność 100 ml i kosztowała 16,99 zł, a tuba na brzuch (uda, piersi i pośladki) ma pojemność 150 ml i kosztowała 20,99 zł. Można zatem stosować tylko to drugie bo też jest na biust, ale mi zależalo na tym aby piersi mnie mniej bolały, a tam jest też wyciąg z liści kapusty, zatem liczę, że mi to przyniesie ulgę. Tuby nie są jak sama widzisz duże, więc może lepiej zamówić dwie, albo po dwie:)
 
reklama
andzia kochana ty nie musisz mi sie tlumaczyc:):):)robisz tak jak uwazasz za stosowne i to ma byc twoja decyzja:)
ja jestem w domku dorabiam sobie co prawda ale nie jest to praca po 8 godzin dziennie:)
w tamtych ciazach pracowalam do samego konca ( a praca to bylo sprzatanie w biurze)

ok zeberka sprawdze sobie w aptece
choc moze rozejrze sie tu za czyms.....ech....sama nie wiem....na razie wystarczy mi to co mam....jeszcze musze poczekac z takimi konkretnymi zakupami niestety
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry