reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sex w ciąży

Witam szanownych , mam pytanie , czy wszystkie pozycje seksualne podczas ciąży są " dozwolone" . czy nie jest tak że jakaś z nich może zaszkodzić maluszkowi lub jego mamie ( nie mam na myśli zaawansowanych ekfilibrystycznie wyczynów) ale pytam ,żeby nie ograniczać się do jednej - wiadomo jakiej
 
reklama
Wszystko zależy od tego, jak przebiega ciąża, ale rozumiem, że prawidłowo:-) Jeżeli nie ma przeciwwskazań to raczej trzeba szukać pozycji, która sprawia przyjemność, bo z pewność ią nie każda będzie komfortowa dla przyszłej mamy. Tu masz proszę nasz artykuł Seks w ciąży, który powinien rozwiać twój niepokój:-)
 
Często w obawie przed 'uszkodzeniem' dziecka przyszli rodzicie unikają seksu. Zupełnie niepotrzebnie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo nie ma powodu, aby z niego rezygnować. Dziecko jest dobrze chronione przez wody płodowe i czop śluzowy, a występujące podczas orgazmu skurcze macicy dziecko odczuwa jedynie jako delikatne kołysanie.Oczywiście seks w ciąży znacznie różni się od dotychczasowego, ale na pewno nie jest gorszy. To doskonały czas, aby odkryć siebie na nowo.


 
Często w obawie przed 'uszkodzeniem' dziecka przyszli rodzicie unikają seksu. Zupełnie niepotrzebnie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo nie ma powodu, aby z niego rezygnować. Dziecko jest dobrze chronione przez wody płodowe i czop śluzowy, a występujące podczas orgazmu skurcze macicy dziecko odczuwa jedynie jako delikatne kołysanie.Oczywiście seks w ciąży znacznie różni się od dotychczasowego, ale na pewno nie jest gorszy. To doskonały czas, aby odkryć siebie na nowo.



Kopiując wypada podać źródło, albo pominąć kopiowanie nie swojej wypowiedzi wkleić linka. Wtedy można przeczytać więcej na ten temat.
 
Ale przynajmniej na temat było :) Ja tam na swoim przykładzie powiem że z moim narzeczonym cały czas uprawiamy seks odkąd zaszłam w ciąże i nic złego się nie dzieje :)
 
A ja mam ten problem, że chcę, ale za bardzo nie mogę :/. Orgazm wywołuje u mnie krwawienie. Więc mogę kochać się z mężem, co sprawia mi wielką przyjemność, no ale tylko mąż może sobie "poszaleć". Zawsze miałam mocne orgazmy i przed ciążą sobie nie żałowaliśmy, więc teraz trochę ciężko, ale dla dobra maluszka jakoś daję radę.. I chyba przez to mam tak dużo snów erotycznych :-D. Zazdroszczę tym, co nie muszą sobie odmawiać. Ja sobie odbiję po połogu :-).
 
reklama
Do góry