reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

xandii mam oplacane skaldki bo jak bylam na L4 to normlanie mi zus wyplacal :) tylko w tym sek ze umowe mam do konca grudnia i z tego co dowiadywalam sie nie przysluguje mi nic tak mi powiedzialy te urzedniczki. bo umowy zlecenie nie moze mi przedluzyc bo ta ca mam to jest juz trzecia (w tym samym zakladzie) i albo umowa o prace albo wypad i podejrzewam ze to drugie mnie czeka.
 
reklama
olcia umow zlecenie mozesz miec ile chcesz w danym zakaldzie, ewentualnie mozesz zmienic stanowisko ale 3 to mozna miec umowy o prace z czego trzecia jest automatycznie na czas nieokreslony.
 
olciu, umów zleceń to możesz podpisać i 1000 pod rząd :) tylko trzecia umowa o pracę musi być na stałe, choć i od tego można się "wygibać" :) urzędniczki miały pewnie na myśli sytuacje , gdy kończy Ci się umowa zlecenie a szefowa nie podpisze z tobą następnej, bo bezapelacyjnie i na pewno przy umowie zleceniu może to zrobić.
 
Olciaaa sprawdz jak wyglada sytuacja przy twojej umowie zlecenia,przy oplacie chorobowego przez pracowadce,a co wtedy z macierzynskim,bo to jest wazne
a jesli chodzi o pozew o alimenty,to nie jestem pewna dokladnie,ale sprawe mozesz zakladac dopiero jak urodzisz, niech dziewczyny sie wypowiedza
 
Aaa no to widocznie ktos wprowadzil mnie w blad a wiecie moze jaka kwota jest zasilku macierzynskiego ? dzisiaj rozmawialam z szefowa i w tym tyg ma mi dac znac co dalej. jestem dobrej mysli


Mozi bylam w MOPSie zapytac sie jaka pomoc mi przysluguje jako samotnej matce i to tfu tfu jakbym zostala bez pracy bez macierzynskiego itp bo tak tez moze sie stac to wtedy mi powiedzialy co i jak i ze od 6 miesiaca ciazy moge podac ojca dziecka o alimenty.


Dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi :*
 
Chyba tak,ale jak ex bedzie zaprzeczal ojcostwa,to testy dna mozna zrobic dziecku jak sie urodza
ja na macierzyńskim nie bylam,ale czy on nie jest przypadkiem rownowartosc pensji
 
Mozi no a ja mam na umowie ze zarabiam 233 zl;/ i dlatego tak nalegam na ta umowe o prace bo wtedy bede miala 1200 a dla mnie (jak i dla kazdego) to jest ogromna roznica ... jak zaprzeczy to i tak bedzie pozniej musial mi oddac polowe kase za wyprawke itp ... normlanie szlag mnie tafia juz nie mam sil czasami mam juz takie glupie mysli ze szkoda gadac ;(
 
ollciaaa oj jak malutka się urodzi nie będziesz miała czasu na głupie myśli ;-) a z pracą ciężko i coraz ciężej i nawet Ci co pracują biednieją ... już od tych myśli o pracy doła :-( co kolejny "tatusiek" co go przerosło :wściekła/y: a jesteś pewna że sama zwłaszcza na początku będzie ciężko bo dziecko co chwilę budzi ja miałam cesarkę i pierwszy miesiąc był ciężki ja jeszcze anemia to długo do siebie dochodziłam może choć na początku pozwól sobie pomóc jeśli mama jest gotowa
 
Życzymy Pogodnych pełnych Miłości i Radości Świat :)



ja po maratonie godzin pracy w koncu siedze , rano nie musze wstac heh, mamuski spokojnych swiat duzo spokoju cierpliwosci ,jak mniej nerwów dużo spokoju,partnera i usmiechu na codzien :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))i pociechy z maluchów i dużo życzliwości:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) i doceniajcie tych ,ktorzy pomoga w potrzebie a nie zapominaja na codzien , buziaki
 
reklama
Do góry