reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Spotkał się ktoś może u dziecka z imieniem Mścibor, Sambor, Niesiodł albo Samosąd? Bo akurat Mieszko jest dość popularne, z tego co zauważyłem :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mscibor sie spotkalalm. Kosme tez znalam ale mieszkajac w Anglii latami nigdy sie z nim ie spotkalam a nie pracuje z Polakami wiec slyszlam juz duzo imion. podoba mi sie. Bianka to wloskie slowo oznaczajace kolor Bialy, ale i tak mi sie podoba to imie.Pislalam wam ze poznalam starszego Hindusa o imieniu Parys?? Mojemu sie bardzo spodobalo, ale dla mnie to imie bardziej dla dziewczynki.
 
Mscibor sie spotkalalm. Kosme tez znalam ale mieszkajac w Anglii latami nigdy sie z nim ie spotkalam a nie pracuje z Polakami wiec slyszlam juz duzo imion. podoba mi sie. Bianka to wloskie slowo oznaczajace kolor Bialy, ale i tak mi sie podoba to imie.Pislalam wam ze poznalam starszego Hindusa o imieniu Parys?? Mojemu sie bardzo spodobalo, ale dla mnie to imie bardziej dla dziewczynki.

Przecież Parys to mężczyzna. Pomijam pisownię, ale etymologię tego imienia - w mitologii greckiej był to ukochany Heleny Trojańskiej, miał rozstrzygnąć spór pomiędzy Afrodytą, Herą i Ateną, która jest najpiękniejsza ;)
 
Przecież Parys to mężczyzna. Pomijam pisownię, ale etymologię tego imienia - w mitologii greckiej był to ukochany Heleny Trojańskiej, miał rozstrzygnąć spór pomiędzy Afrodytą, Herą i Ateną, która jest najpiękniejsza ;)

wiem znam mitologie tylko ze parys hilton ta celebrytka i tak juz sie kojarzy no i michael jackson tez corke tak nazwal,
 
Jackson i Hilton to Paris od nazwy miasta, Paryż. Chyba, że mówimy o jakiejś innej Hilton i o jakimś innym Jacksonie :-)


Dzisiaj pan w parku biegał za Praksedą i Pelagią :no:
 
Ostatnia edycja:
Jackson i Hilton to Paris od nazwy miasta, Paryż. Chyba, że mówimy o jakiejś innej Hilton i o jakimś innym Jacksonie :-)


Dzisiaj pan w parku biegał za Praksedą i Pelagią :no:
lo Bosze nie czepiamy sie pisowni inna jest w polsce inna w uk ( tutaj sa wszystkie mozliwe). a kto tam wie od kogo oni dali imiona?? nikt i nikt juz sie nie dowie.
napisalam z kim mi sie kojarzy imie Parys, Paris, czy jak tam jest zapisany i tyle.:no:
 
Przeczytałam cały wątek, zajęło mi to kilka tygodni, naprawdę ciekawa lektura :-D
Mieszkam w Austrii i tutaj imię Kinga jest bardzo oryginalne - tak ma na imię moja córka. Już myślimy o imionach dla kolejnych dzieci. Przy wyborze kierujemy się tym, aby imię było mało popularne i łatwe do wymówienia i zapisania zarówno po polsku, jak i niemiecku i żeby było zakorzenione w kulturze polskiej/austriackiej, albo rodzinnej (córka ma drugie imię po prababci - Helena).

Być może kogoś zainteresuje (zainspiruje?) statystyka imion nadawanych w Austrii (najświeższa z 2011):
https://www.statistik.at/web_de/statistiken/bevoelkerung/geburten/haeufigste_vornamen/index.html
Należy kliknąć na "Alphabetische Liste aller Vornamen (...)" i pobrać/otworzyć plik pdf

Moi aktualni faworyci to Livia i Gustav (+ drugie imiona po babci i pradziadku: Teresa i Karl)
 
reklama
Do góry