reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Moja starsza córka ma na imię Karen (to skandynawskie imię w polskim odpowiednik Katarzyny) - tatuś chciał jej dać jakieś "mocne" imię oprócz Karen było też imię Lea i Raisa (a że my umowę mieliśmy taką że tata nadaje imię córce a mama chłopcu :-)) to z tych wszystkich Karen wydała mi sie jakoś najbardziej do przyjęcia. Imię budziło troche zdziwienia szczególnie jak córa się przedstawiała ale niezdrowej sensacji nie wbudzało - a w przedszkolu przez pierwsze lata Karenka była Kajenką (bo dużo dzieci wtedy jeszcze "r" nie mówiło) Druga córa ma Lenka (wybór starszej) - też wszyscy mówili że tyle Lenek dookoła ale jakoś ja się nigdzie nie spotkałam :-) - zobaczymy jak Młoda do przedszkola trafi. Wsród znajomych z takich innych imion to koleżanka ma córkę Gaję, mój chrześniak Leo no i koleżanka mojej Karen- Liwia.
 
reklama
Hej
Moje corki maja tak- Magorzata, Gabriela Filipina, Ida Kasandra i Lena Pandora.
Teraz mam nadzieje ze bedzie-Tytus,Juliusz,Cyprian albo .... no wlasnie ciazowa skleroza:-D
 
Nasza coreczka ma na imie Mia - dla wielu orginalne, dla wielu paskudne, dla wieklu dziwaczne ale dla nas najpiekniejsze. Dzieku nalezy dac imie takie jakie sie nam podoba, takie o jakim marzylismy, takie ktore wedlug rodzica jest wyjatkowe tak jak ich dziecko. Dawanie imion bo sa modne, bo trzeba podtrzymac tradycje czy nie daj bog bo rodzina, dziadkowie, znajomi czy otoczenie nie zaakceptuje naszego wyboru wiec wybierzmy bezpieczne jest totalnym nieporozumiem.
 
Naszą małą nazwaliśmy Anatolia. Zdrobniale mówimy do niej Tola. Gdybyśmy mieli słuchać rodziny i znajomych pewnie byłaby kolejną Leną lub Julią. Zależało mi na tym, że gdy będę ją wołać na placu zabaw to nie obejrzą się wszystkie dziewczynki :)
 
reklama
Do góry