reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

imię dla dziecka to chyba odwieczny problem każdego rodzica, nie dziwią mnie dziwne reakcje na formu, jak mi wpadł do głowy Leon moja mama stwierdziła że w takim wypadku ma nadzieję że urodzi się dziewczynka :-D
Imię ma podobać się nam i jak dla mnie nie stwarzać problemów dziecku np. w szkole, reszta jest nieistotna, wszyscy się przyzwyczają wcześniej czy później przecież.
Moje ulubione:
- dla dziewczynki - Roksana, Blanka, Bianka, Hanna, Liliana
- dla chłopca - Leon, Amadeusz, Borys, Konrad
 
reklama
Odkąd dowiedzieliśmy się że będziemy mieć synka oboje nam się spodobało imię Miron, według nas jest oryginalne, mało spotykane i takie właśnie będzie pasować do naszego dziecka. Jak to w rodzince bywa pojawiły się jakieś "ale", już niektórzy z całych sił próbowali nas zniechęcić do tego imienia bo oni takiego nie znają albo że się nie podoba itp. itd. uparli się na Miłosza bo to popularne ale zostało powiedziane raz że nie Miłosz ponieważ wydaje nam się że to zbyt miękkie imię dla chłopaka i po krótkim czasie wszyscy zaakceptowali że wkrótce na świat przyjdzie Mironek :-D:-D
 
honey siedzieliśmy z narzeczonym i wymienialiśmy imionka ale żadne ma się nie podobało, więc zakończyliśmy główkowanie na siłę. Po jakimś czasie E podskoczył jak poparzony z łóżka i wypowiedział imię Miron, bardzo mnie się spodobało, leżeliśmy tak sobie i narzeczony tak mówił do brzusia Miron, Mironek, Miruś a Mały zaczął się w tym momencie rozkopywać na wszystkie strony jakby chciał dać nam do zrozumienia że "no ok, podoba mi się to imię" :D No i będzie Miron :))

Miron (Myron)- imię pochodzenia greckiego.
Myron - wonny olejek, balsam oraz myroo- namaszczać.
W pierwszych wiekach chrześcijaństwa imię to oznaczało związek z promieniującym z człowieka urokiem.


Człowiek posiadający to imię nigdy nic nie robi połowicznie. Jeśli się do czegoś zabiera to z tą myślą aby doprowadzić wszystko do pomyślnego końca, co zresztą przeważnie mu się udaje. Ma dobrą pamięć, jest stały w swych poglądach i sympatiach. Swym namiętnościom poddaje się bez chwili zastanowienia, lubi rozkosze życia oraz zbytek.
 
Ostatnia edycja:
Imie Miron podoba mi sie juz od czasow gimnazjum odkad przeczytalam pamietnik z powstania warszawskiego ! Mirona Białoszewskiego
 
Shakira urodziła, ..moja największa idolka nazwala synka Milan (słowiańskie imię oznaczające kochany, pełen miłości) , a moja córeczka nazywa sie Milla!! miałam to samo znaczenie na mysli gdy wybierałam to imię, czuje sie super!!!

Miala byc Milena, lub Kamila później Mila ale Mila to zdrobnienie a zdrobnień w Polsce sie nie daje wiec została Milla..


pozdrawiam
 
reklama
Ja mam kuzyna Oskara i kuzynkę Emilię :p

Ja mam syna Oskara. Jedyny w naszej gminie :) az dziwne, bo znajomi mowią ze to niby takie popularne imie.

Starszy syn Filip.. te 8 lat temu w mojej miejscowosci szokiem bylo "amerykanskie imie dla polskiego dziecka".Na szczescie tych dziwnych reakcji bylo niewiele.

Ja tez mam dosyc rzadkie imie in dobrze mi z tym.

z tych rzadkich bardzo znam Miszelle, Henryka ( 30 lat ), Brajana, Faustyne,

kiedyś na placu zabaw byli chlopcy Tytus i Walter.
 
Do góry