reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Po jedzeniu i po kawce, trochę się rozruszał. A teraz znów cisza i spokój. Przynajmniej mnie trochę uspokoił. Cóż, najwidoczniej taki jego urok. Aż się boję, że po porodzie sobie odbije :-D
 
reklama
moja tez mamusie oszczędza, w ogole nie czuje bolu ani nic w zebrach, jedynie ruchy czuję w dole i jakby rączkami smyrała mnie po kościach tak sie rozciagaja albo w pecherz czasem ale tak to grzeczniutka jest i czuje poprostu ze przesuwa dupką ale bolesne to nie jest w ogole :-)
 
No mój mały tez czasem potrafi dać czadu, szczególnie jak zacznie wystawiać nóżki to tez mam wrażenie jakby mi miał skórę przebić.
 
Ciekawa jestem jak to się będzie przekładać na przyszły temperament maluszków, w pierwszej ciąży delikatnie kopniaki a po porodzie córa dała nam popalić potrójnie a teraz daje popalić, więc naiwnie liczę, że druga będzie grzeczniutka :-p

Swoją drogą zastanawia mnie, z czego wynikają te różnice w odczuciach...
 
Ja nie wiem z czego wynikają ale mam jak Ty łożysko na przedniej ścianie i niby mniej powinnam czuć ruchy a jakoś tego nie mogę powiedzieć. Jak się zaczyna rozpychać nogami to czuję tak samo na bokach, po żebrach, wątrobie i żołądku. A rączki gmerają przy pęcherzu i sprawdzają regularnie rozwarcie mamusi. A jak słabo idzie to głową popędza :)

Ale czy bardziej jest ruchliwy niż siostra czy mniej to nie wiem. Boli w innych miejscach jedynie.
 
Właśnie Marzenko, nijak się to łożysko ma do odczuć. Jedynie lekarzowi przeszkadza zawsze w robieniu USG bo dużo zasłania i podobno trudniej znaleźć tętno. Ale poza tym rąbanie mają dzieci niezłe :-D
 
A moje serduszko jest bardzo delikatne i rozkoszne :tak::-) nic mnie nie boli jak się wierci jedynie co to czasami to bardziej poczuję że aż podskoczę albo krzyknę ałaa ale bólu to nie przypomina to takie dziwne uczucie hmmm chyba zresztą wiecie o czym mówię :-D
 
aaniaap a może teraz to jest dupcia, a nie głowa?;-)
Ja też czkawkę czuję tak nisko bardziej z lewej strony i moja niunia jest ułożona główką w dół, więc może Tobie się dzidzia odwróciła.

Ja też tym razem mam łożysko na przedniej ścianie i ruchy małej odczuwam duzo bardziej niż mojego synka w poprzedniej ciąży.
Główką to mi się tak pcha między nogi,że czasem tak sie czuję jakby mi miała cipkę rozerwać, naprawdę czasem to bardzo nieprzyjemne i od jakiś dwóch tyg.mam parcię na kupę. Czuję,że zaraz zrobię a tu nic:-D
A nogi mi tak pcha pod żebra,że boli jak nie wiem.
 
Ania, a może się obróciła? Ja kulę pod wątrobą też czuję a to już dawno nóżki są. I też się zdziwiłam kiedy to dziecko się obróciło bo dosłownie w kilka godzin tego dokonał. Rano jeszcze kopniaki w pęcherz a na wizycie i usg lekarz mówi, że główka już na dole. I potem kopniaki po wątrobie. Teraz już nie mam wątpliwości gdzie są nóżki bo je... widzę. Jakby mi ktoś paluchem od środka dźgał. I czuję malutkie kuleczki przesuwające się pod skórą.
 
reklama
Ania ja czkawke czuje nisko po lewej stronie, niewiem jak teraz bo jutro sie dowiem ale wtedy bylo przed i po usg i polozenie miednicowe. Tyle ze ja nie czuje kopniakow w zebra ja znowu czuje na dole jakby mi chodzila i w jeden z bokow raczkami sie wypycha a na drugi bok wychodzi jakby plecy miala ale to dopiero jutro sie upewnie. No i nad pepekiem czuje cos twardego co sie wypycha i chowa. Zobaczymy
 
Do góry