reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

ja pamietam jak na poczatku ciazy przegladalam rozne urzadzenia, gadzety z nia zwiazane i trafilam na licznik ruchow dziecka czy cos takiego i pamietam, ze wtedy mowilam ze bede musiala to kupic. ale odkad poczulam pierwsze ruchy to byloby zupelnie bezsensowne bo maly tak rozrabia ze nie da sie tego przeoczyc :) i tez najbardziej lubi maltretowac moje zebra, tyle ze z prawej strony ostatnio :) moj gin tez nie mowil nic o liczeniu, tylko pyta za kazdym razem czy czuje maluszka
 
reklama
Ja sie tak zastanawialam,jak moja znajoma mogla mnie tak "oszukac"...Otoz ja bedac w ciazy z V,ona byla w 2ciazy i mowila,ze nie ma nawet chwili zeby liczyc ruchy(ta sama roznica wieku dzieciaczkow co i u nas aktualnie) i ze bedzie ciezko etc.Ha!Tego problemu to ja napewno nie mam i nie mialam.Odkad w 13tyg zaczelam czuc motylki,a potem coraz silniejsze ruchy Leo,tak teraz czesto go prosze zeby az mnie tak nie uciskal.
A dla pocieszenia...dzis zgubilam dziecko w brzuchu:sorry2:Jutro na wizycie bede miala tez usg,wiec zobaczymy,moze sie myle,ale mam wrazenie ze Leo znowu uciekl w nieodpowiednia pozycje...w sensie ulozyl sie w poprzek,rozne "wyczuwalne" czesci ciala by na to wskazywaly...chyba,ze ja juz nie kontaktuje z powodu braku powietrza,dzieki uciskanej przeponie :-p
 
Mi położna kazała liczyć ruchy. miałam wygrać z 12 h w dobie i z tego zaobserwowac kiedy Babol skacze i policzyc do 10 od pierwszego ruchu przez godzinkę... później tylko patrzeć czy w ogóle się rusza.
No ale fakt jest taki że Babol ma czasami ciche dni i tylko czkawkę czuć i pojedyncze przeciąganie, a są takie dni że brzuch mnie nosi we wszystkie strony bo tak on skacze...

Nie mogę rozszyfrować jak ten Paskud sie ułożył, czuję go w tak dziwnych miejscach że szok.
 
To ja powinnam wybrac moment,kiedy sie nie rusza...ale z tym to trudno,bo w kazdej godzinie -noc czy dzien,albo sie przesunie,albo zaczyna mnie "tluc"...bosch,takie male a juz nad matka sie zneca ;-):-p:-)
 
fiore a więc witaj w klubie żywych dzieciaczków bo mój maluch dokładnie taki sam jak Twój:tak::-D więc mój gin nawet nic o liczeniu ruchów nie wspomniał jak mu opisałam jak ruchliwy Oliwier jest:-D przed ciążą nie myślałam że kopniaki mogą być aż tak mocne :szok:
 
Ostatnia edycja:
fiore a skad ty wiesz jak Leo sie ulozyl?? znaczy jaka czesc ciala w danym momencie czujesz?? bo moj czasem cos tam wypycha ale ja nie mam zielonego pojecia co to za czesc ciala :no:
 
A mój mały kochany pasożyt dzisiaj w nocy albo bardziej owinął się pępowiną albo szczęśliwie się odwinął. Skąd te podejrzenia? Poczułam w nocy ruchy po lewej stronie brzucha, gdzie do tej pory były plecki Małej czyli ruchy nieodczuwalne, jedynie wypinanie pupy. A w nocy to faktycznie ruchy były :) No ale żeby to sprawdzić muszę czekać do następnej wizyty. Choć trzymam kciuki żeby się odwinęła :)
 
Ja czuje czesto dupencje ktora wypycha i kolanko ktorym jezdzi w okolicach pepka...mam potwierdzenie,bo wlasnie sie tak ruszla i wypinal ze na usg go podejrzelismy czym dokladnie mi dokucza ;-)Czasem moge wyczuc stopke,a na dole to glowka mnie uciska...stad wiem,ze wczoraj polozyl sie w poprzek,ale dzis rano sie przekrecil spowrotem na dol.Zobaczymy czy dostane potwierdzenie na wizycie ;-)
 
reklama
Ja ostatnio najwiecej czuje malego na dole brzucha i na przeponie:baffled: mam nadzieje ze sie obrucil juz glowka w dol:tak:Na spacerze po 20min juz mi sie chce siusiu,choc przed wyjsciem odwiedzam zawsze WC:tak:
 
Do góry