reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Marta0909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2021
Postów
52
Dzień dobry ! Pisze z pytaniem czy któraś z Was miała podobna sytuacje. Chodzi o ruchy maluszka. Czuje kopniaczki bardzo nisko jestem w 22 tyg ciąży. Byłam wczoraj u ginekologa dr wytłumaczyła to grawitacja 😳 ale od kiedy go czuje to wlansie w tym miejscu i sporadycznie na palcach jednej ręki mogę zliczyć, ze uderzył wyżej np na wysokości pępka.
 

Załączniki

  • 8B1BCB98-F55A-46D6-A0B4-6381431372D3.jpeg
    8B1BCB98-F55A-46D6-A0B4-6381431372D3.jpeg
    80,2 KB · Wyświetleń: 514
reklama
Ja też długo czułam córkę nisko bo tam akurat nisko lubiła być dzidzia jest jeszcze mała i ma wiele miejsca czym bliżej 3 trymestru to już tak kolorowo nie będzie, brzuch będzie skakał z każdej strony 😅
 
To normalne, na tym etapie też tak miałam :) A teraz czasami zastanawiam się, jakie to dziecko jest długie, że dostaję kopniaki aż pod same piersi 😅
 
Też tak miałam bo Młody większość ciąży miał ułożenie miednicowe. Jeśli twój maluch twz tak ułożony, to normalne że go nie czujesz na wysokości pępka. :)
 
Oj potrafi baaardzo nisko dawać o sobie znać 👍
Jak będziesz miała potem takie dziwne wrażenie , że jeszcze chwila i dołem zacznie ci machać łapką to uwierz - to też normalne 😊
baaardzo dziwne uczucie ale realne i normalne.
 
Normalne uczucie :p Mnie córka kopała często w szyjkę, pęcherz, wątrobę. A syn np wolał ugniatać mój żołądek zwłaszcza po obiadku, co kończyło się niesamowitą zgagą :D Czasem miałam wrażenie, że mi wlezie w klatkę piersiową. :D
 
Spokojnie, dno macicy dopiero okolo 24tc znajduje sie na wysokosci pepka wiec to naturalne ze narazie czujesz dzieciatko dosyc nisko.
 
W pierwszej ciąży czułam wyłącznie nisko, co lepsze dziecko jeszcze po narodzinach miało odruch machania lewym łokciem, którym tracalo mnie kilka tygodni przed porodem. Dopiero w kolejnych ciążach ruszał mi się cały brzuch - kwestia ułożenia dziecka oraz rozciągnięcia macicy.
 
reklama
Jestem w 21 tc I też czuję nisko takie uczucie, jakby ktoś stukał mnie w szyjkę macicy. Czyli to są ruchy dziecka? Bo już zaczęłam się martwić, że jakieś nietypowe skurcze...
 
Do góry