reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych maluszkow

hej, rzadko do was zaglądam bo moja pociecha to istny pochłaniacz czasu :))
ale chcialam sie skonsultowac w kwestii krzyzowania stópek w pozycji leżacej wyprostowanej
moze to zabawne ale niepokoi mnie to
 
reklama
czytam wasze posty i mocno sie zaniepkoilam, bo moj bobas jeszcze rączkami stópek nie łapie, nie przekręca sie z brzucha na plecy - chyba ze z pomocą, jedynie raczkami trzyma gryzaczek i probuje siadac - sadzam w bujaczku :-(
 
Gosiaczek...Zagladaj częściej...wsztystkie nasze dzieci to pochlaniacze czasu :-)

Lada dzień zlapie stópki, tym się nie martw. Moja Julia też nie przekręca się z brzucha na plecy. Z pleców na brzuszek to juz dawno ale odwrotnie nie chce wcale. Stale podnosi się do siadania i wreszcie nauczyła się ściągać wszystko co ma na budzi, kocyk, kołderkę pieluszkę. :-). Stopy stale trzyma w rączkach.
 
U nas z nowości to łapanie się za kolanka, naśladowanie plucia i uwaga uwaga przewrót z plecków na brzuszek:-)Wczoraj pisałam, że zawsze rączka jej utknie pod brzuszkiem a dziś wyszłam do kuchni mleko schłodzić, wracam a Asiulka już na brzuszku:-D
 
Gosiaczek nic się nie bój - ja jeszcze parę dni temu pisałam że moja Maja ani za stópki nie łapie ani się nie przekręca i ciągu jednego dnia opanowała obie umiejętności - obudziła się rano i już to umiała, jakby przez noc przeszła aktualizację oprogramowania (mój mąż informatyk tak to określa :-)) i teraz każda zmiana pieluszki to raczki łapią nóżki a jak Ją położę na plecach i nie przygniotę kołdra albo kocykiem to śmigiem migiem się przekręca na brzuszek i rączkę tez od razu wyjmuje spryciula :)
 
Gosiaczek im więcej dziecko na podłodze spędza, tym szybciej ruchowo się rozwija, u nas leżaczek tylko w razie konieczności i na krótko
 
Olek dzisiaj sam usiadł - podciagnoł sie do siadu jak siegałam po butelke i miałam go na reku i nogach (do karmienia) zadowolony z nowej perspektywy zarechotał jak szalony naukowiec :-) i opadł . . .
 
Brawo dla Olka :-) Ani się nie obejrzysz jak będzie siadał.
Za to Tymek dzisiaj od rana ćwiczył obroty, na brzuszek i na plecy. I już bez żadnej pomocy pięknie Mu to wychodzi :-) Dumna mama :-D:tak:
 
SPA58124.jpgTymcio leży na pierzynach, od razu widać że coś kombinuje :)
SPA58125.jpgno i jest pokazówka jak ja to ładnie potrafię sam prawie usiąść :D
P1070029.jpgzadowolony i dumny z siebie...opada :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry