reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój marcowych smyków czyli "moje Maleństwo już potrafi"

Miki od tygodnia raczkuje, wstaje na równe nogi np przy wersalce czy w łóżeczku, łapie malutkie przedmioty w 2 paluszki, naśladuje ruchy (np biorę klocka i stukam nim o podłogę - Miki również bierze i stuka):-D
 
reklama
Witam wszystkie mamusie marcowe ;)
mam ten sam problem mój Mati urodził się 17 marca i też raczkuje prawie od 2 miesięcy ale też się puszcza i często trafiają nam się guzy już siły mi brakuje bo nie usiedzi nawet chwili ja nie mogę nic zrobić w domu a wieczorem padam a on w dzień śpi 3 razy po 15-20 minut i cały dzień jest na obrotach m czasem się śmieje żebym mu baterie wykręciła ;) to może zwolni nawet się zastanawialiśmy nad kupnem kasku takiego specjalnego dla dzieci raczkujących. Siedzi też pewnie ale nie mamy jeszcze żadnego ząbka

Witaj:)Super masz synusia:)Mateuszek ma dobre buciki.Widzę pietka usztywniona.Jakiej firmy, gdzie kupywałąs?
 
Własnie Gucio :)Dzięki BLU:* Natknełam sie kiedyś na nie i nie pamiętałam nazwy.Moni drogie ale warto.Mój Tomek nie tyle na papierosy miesiecznie wydaje.Odmówie sobie a dziecku kupię :)Mój starszy ma problem z piętkami, mimo ze uważałam w czym chodzi.Wystarczyło jedno lato i buty nie do końca prawidłowe.Teraz ćwiczenia korekcyjne niestety.
 
Własnie Gucio :)Dzięki BLU:* Natknełam sie kiedyś na nie i nie pamiętałam nazwy.Moni drogie ale warto.Mój Tomek nie tyle na papierosy miesiecznie wydaje.Odmówie sobie a dziecku kupię :)Mój starszy ma problem z piętkami, mimo ze uważałam w czym chodzi.Wystarczyło jedno lato i buty nie do końca prawidłowe.Teraz ćwiczenia korekcyjne niestety.
wiesz.. moze i nie drogo jak na dziecko, ktore juz samodzielnie chodzi, ale jak na takie co dopiero stawia pierwsze kroki to... sporo.
Moj narazie chodzi tylko w skarpetkach antyposlizgowych i poki sam nie zacznie chodzic, to mysle ze bedzie tylko w skarpetkach.
 
po mieszkaniu to nie ma co butów zakładać, co innego jak na dwór dziecko wychodzi.

Ja się martwie o palce mojego niunia...zauważyłam że jak staje na równe nogi to od palców zaczyna :sorry2: i aż mi ciarki przechodzą
 
Tak to Gucio dla mnie są rewelacyjne lekkie może podnosić się od piety bo są zaokrąglone po prostu rewelacja no cena nie jest fajna ale jak teraz nie zainwestuje w jego stopy to później będą problemy wiem z doświadczenia (starszy koślawi stopki i muszę z nim ćwiczyć) można na wszystkim zaoszczędzić ale nie na butach dla dziecka nie da rady już zbieram po cichu przed mężem na drugą parę większe hiihihih jakby wiedział ile kosztują to by się rozchorował ;) a tak to wszyscy są zadowoleni :-)
Swojemu starszemu synkowi nie zakładałam butków po domu i nawet nie wiem w którym momencie zaczął krzywić stopki a teraz musimy ćwiczyć
Mateuszowi zakładam od miesiąca buty jak tylko wstaje ze spania dlatego że stawał w łóżeczku na paluszkach a odkąd ma te buty zaczął prawidłowo ustawiać stopy i jeszcze jedno jak zasuwał na czworakach to w skarpetkach czy rajtuzach obdzierał sobie paluszki teraz tylko buty ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry