reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

reklama
bishopka nie od razu bo wogóle go nie podaje (ostatni raz w pierwszym miesiacu życia) wczoraj podałąm bo mi płakałą jak purkala a purkałą duzo czesciej jak normalnie i wtedy odrazu ryk to cos było na rzeczy bo dzis psokój na szczescie
Phel moja spi na boczku i musi mietolic pieluche ale ja tego nauczyłam bo ma taki nawyk ze jak dam smoka to go wypluwa i kweka ze wypadł i wtedy chce go wsadzic do buzi, a robi to tak ze jakby chiałą sie na brzuch obrucic i ta pieluszka zabezpieczam jej zeby nie wypadał smok tylko spokojnie zasypiałą

a i jeszcze pytanie mam
to było niedawno pisane przez waz ale nie moge znalesc
jak lekaz podciagał wasze pociechy za raczki to głowka odginałą sie do tyłu - jakie cwiczenia macie zalecone bo ja widze u mojej to samo choc nie ciagne na siłe tylo sama prubuje a głowa odgieta
Phel moja tez za bardzo głowke dzwiga do góry jak na ten miesiac pediatra kazał nosic w takiej pozycji embrionalnej
 
Ostatnia edycja:
My już po szczepieniu. Mikołaj waży 5600g. Myślałam że będzie więcej :) a główka 39cm. Szczepieniu zniósł bardzo dzielnie, bo niektóre dzieci to jak się rozpłaczą to końca nie ma.
Dziewczyny które szczepią szczepionkami z NFZ - czy na pierwszym szczepieniu lekarz dawał 3 szczepionki czy rozbijał to na 2razy? Bo my mieliśmy na pierwszym szczepieniu 2 szczepionki, i po 3 tygodniach trzecia szczepionka a znowu za 3 tygodnie druga dawka tych pierwszych szczepionek. Lekarka powiedziała dlatego że nie szczepią w rękę bo robią się odczyny, a 3 szczepionki dają wtedy kiedy dziecko jest grubaskiem i można w jedną nóżkę ukłuć 2 razy.
 
czekolada- u nas od razu były 3 wkłucia, jedno w rączkę a dwa w nóżki, było dużo krzyku, ale w domku już spokój.
Odczyn faktycznie był przez ponad tydzień, przemywałam wodą z sodą oczyszczoną i zanikło.
Pod koniec miesiąca mamy kolejne szczepienie i też są niby 3, i pewno od razu wkłują
 
czekolada u nas tak samo jak u izik, 3 wkłócia - jedno w rączkę i 2 w nóżkę, odczynów nie było, popłakał chwilkę po zastrzykach, a w domu był lekko rozdrażniony, ale poza tym ok.
 
To widocznie w tutejszej przychodni mają jakies swoje podejście... Bo u znajomej też od razu 3 wkłucia były. A tu teraz trzeba co 3 tygodnie jeździć, dobrze że Miki jest jeszcze mały i dobrze to znosi, bo inaczej bym żałowała że wzięłam te darmowe :/
 
czekolada- u nas też od razu wszystkie.

zozzolka my jutro idziemy na pierwszą rehab. to opisze jakie ćwiczenia mamy na podnoszenie główki
 
Tosia a twoja wogóle jej nie dzwiga? bo mi chodzi o to ze podciagana za raczki zwisa jej do tyłu, a lezac na brzuszku az za bardzo jest wygieta jak na swój wiek no w sumie nie wiem po co to cwiczyłysmy ze jest az za bardzo :eek:
 
u mnie jak szczepiłam 5w1+pneumokoki+wzwb to robiły tak że dwa wkłucia w dwie nóżki jednocześnie a potem w jedną nóżkę jeszcze jedno wkłucie. rączek nie ruszały...

wczoraj były tylko dwa wkłucia...
 
reklama
Phelania super wieści! oby tak dalej!

my też po szczepieniu, młody waży 7600g a główkę ma 41cm :-D
był bardzo dzielny,najpierw przy rotawirusie się uśmiechał do pielęgniarki, póżniej lekko zakwękał i dopiero przy 2 ukuciu się troszkę rozpłakał ale smoczuś ukoił ;-)
 
Do góry