reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

Na naszej wadze Olek stoi w miejscu od dwóch tygodni, zaczynam sie martwić :-( ogólnie od szczepienia przybrał 500g ale to przybrał w ciagu dwóch tygodni po, a teraz stoi. w czwartek idziemy na kontrolę zobaczymy co doktor powie,
 
reklama
Ja też walczę z Lenka by patzryła też w druga stronę i jesli nie spi to odwraca głowe w obydwie strony.Najgorzej jest ze spaniem bo nie lubi na tym drugim boku i ja przekręcam dopiero jak zasnie mocnej bo inaczej to robi starszna awanture.Ale czasem tak sie wierci ze głowe przekręci na prawo:eek:
A i termin rehabilitacji mamy na 16 sierpień.Myslałam ze bedzie we wrzesniu dipero
 
fel -może nie masz co się martwić. Ja dzień przed szczepieniem ważyłam córcię w domu, to wychodziło mi o 300-400 g mniej niż w przychodni. Też się wtedy martwiłam, sprawdzałam siatki centylowe....a w przychodni - miła niespodzianka. Nie martw się na zapas
 
Hey dziewczyny, udzielam sie na marcowkach 2013 - bo taki mialam termin. Gucio wyskoczyl jednak w kwietniu - 6. Mam do was pytanko, bo troszke mnie martwi jego waga i wzrost, a dziewczyny z marca bija nas na "łep i szyje" :sorry: czy jest tu jakis maluszek z poczatku miesiaca, ktory nie wazy 5kg i ma dopiero 58 cm. Gucio urodzil sie z waga 3150 g i 48 cm, a karmie go wylacznie piersia. Ogolnie odruchy i zachowanie wzorowe, spi juz w nocy ponad 8h, no ale ta waga... Wyglada tak malutko i drobniutko... :zawstydzona/y:

Dzieki za kazda odpowiedz. Pozdrawiam was serdecznie i wasze malenstwa! :happy:
 
Bylismy sie dzisiaj zwazyc. Franciszek wazy juz 4.700! Odkad jest w domu przybiera srednio 250g na tydzien. Do tej pory byl ponizej 5 centyla. Teraz juz nad!

Marynka - a lekarze co mowia? Moze taka jego uroda? Moj Franiu jest z 14.04, ale ma ciezka wrodzona wade serca HLHS, wiec nie bede tutaj porownywac go do Twojego maluszka. Ja karmie mojego mm co 2h w dzien i 3h w nocy. Zjada srednio 70ml. Moze budz malego w nocy na karmienie. Zawsze to dodatkowe kalorie. Moj by chetnie w nocy pospal, ale ja go budze wlasnie po to by przybieral
 
marynkka - myślę że powinnaś nie pozwalać synkowi spać 8h. Jeśli ma problem z przybieraniem na wadze, to budź go w nocy np. co 4 h. W przypadku karmienia piersią - karmienie nocne jest ważne, bo w nocy mleko jest najtłustsze.
Moja córka też miała przez pierwszy tydzień problem z przybieraniem na wadze, nie chciała jeść, ale leżałam z nią ciągle karmiąc i załapała o co chodzi:-)
 
maryńka tak jak pisza dziewczyny 8h to za duzo mi sie wydaje my jak zasniemy 5,5h to mam stres ja musiałąm karmic co 2h przez 1,5 miesiaca teraz mam pozwolone od lekaza co 3,5h ale karmie róznie co 3-4 w ciagu dnia przewaznie co 3h małą chce jesc
 
tak maryniu
dziewczyny maja rację. Moj na mm a 8 h nie przesypia, tylko góra 5. ( raz mu sie zdarzyło 8 ale juz wrócił do swojej normy ) Mój starszy synek to drobina zawsze był i jest mniejszy od większości rówieśników. w życiu płodowym był zawsze o 2 tyg w tył. ale jak miał 3 m-ce ważył 5400g i to było w normie z tego co pamiętam, liczy się to ile dziecko przybrało, nasze polskie dzieci powinny ok 700-800g na miesiąc
 
Dzieki dziewczyny za rady, ale tego mojego Chlopczyka za nic w swiecie nie da sie dobudzic w nocy. Rozne sposoby przerabialam, on nie chce w nocy jesc i juz. Dzisiaj spal 6h i obudzil sie tylko dlatego, ze megakupsztal byl :-) Raz gdy go dobudzilam, to jadl moze 3 minuty a uspokajalam go 30 minut, wrzask byl niesamowity. We wtorek bede miala wazenie i pomiar i pierwsza szczepionke - oby bylo oki :tak:
 
reklama
Maryńka nie martw się na zapas. Jesli by porownać inne dzieci z Twoim to myśle że przybierają podobnie z tym że Twój synek urodził się strasznie drobniutki. Mój przybrał od urodzenia niecałe 2 kg i urósł 7 cm, Twój niecałe 2 i 10cm. Myslę że gdyby faktycznie w nocy jadł więcej dobrze by mu to zrobiło ale jeśli nie je to widocznie mu to wystarcza co zje przed spaniem. Pytałam lekarza ostatnio i budzić na jedzenie powinno się tylko przez pierwszy miesiąc. Głowa do góry, zobaczysz że jest ok :)
 
Do góry