reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

My też po szczepieniu, młody waży 5800g, mamy zaklejony pępęk bo jest malutka przepuklinka:-( mam nadzieje, zę to pomoże.
Dostaliśmy też Debridat na brzuszek, no i dalej mamy podawać sab simplex. Debridat podaje od wczoraj i już widze poprawę w konsystencji kupki ;-)
Poza tym ok. ;-)
we wtorek byliśmy na usg bioderek- wszystko ok Ib :-)
 
reklama
Witam :-D
Dominiczka lub inne Mamusie mam pytanie u nas jedno bioderko zostało oznaczone symbolem 1a a drugie 1b - i w związku z tym jedne b mamy zalecone szerokie pieluchowanie. Czy u Was w przypadku 1b też tak jest????

A tutaj dla zainteresowanych znalazłam dokładną skalę:
Podaję dokładne kąty dla skali Grafa dla wszystkich jej stopni.

Biodra prawidłowe:
Ia - alfa > bądź = 60', beta < 55'
Ib - alfa > bądź = 60', beta > 55'

Ukształtowanie panewki dobre
Kostny brzeg panewki ostry lub tępy
Obrąbek chrzęstny wąski i długi lub krótki o szerokiej podstawie.

IIa - alfa 50'-59', beta >55' - oznaczenie stosowane tylko u dzieci poniżej 3
miesiąca życia. Może być dodatkowo oznaczone "+" lub "-", gdzie:

IIa+ opisiuje się:
Ukształtowanie panewki dość dobre
Kostny brzeg panewki zaokrąglony

IIa- opisuje się:
Ukształtowanie panewki wadliwe
Kostny brzeg panewki zaokrąglony
Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej
Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej


Biodra dysplastyczne:

IIb - alfa 50'-59', beta > 55' (oznaczenie dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia)
Ukształtowanie panewki wadliwe
Kostny brzeg panewki zaokrąglony
Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej

IIc - alfa 43'-49', beta < 70'-77'
Istnieje zagrożenie przemieszczenia głowt kości udowej

IId - alfa 43'-49', beta > 77'
Decentralizacja głowy kości udowej.

III - alfa <43', beta > 77'
Biodro podwichnięte:

IV - alfa <49', beta > 77'
[FONT=Tahoma, sans-serif]Biodro zwichnięte.[/FONT]

[FONT=Tahoma, sans-serif]Nastraszyła mnie ta lekarka i martwiłam się tym wynikiem 1b... a tu czytam , że to prawidłowe, Dominiczka pisze , ze okej... nasz wynik na 1b to alfa 62st, i beta 55st- czuję się zdezorientowana. może któraś uspokoi lub rozwiej moje wątpliwości... dziękuje za pomoc[/FONT]
 
Hania córka miała bioderka na Ia i wtedy lekarz nie wpatrywał się tak w ekran usg... teraz przyglądał się bardziej aż mi się ciśnienie zaczęło podnosić, ze jest coś nie tak... ale powiedział, że w badaniu fizykalnym jest wszystko ok, natomiast w usg bioderka są w granicy normy dla dziecka 6 tygodniowego...mamy zwracać uwagę na pozycję żabki przy odbijaniu i często układać młodego na brzuszku. Kontrola za 3-4 miesiace. O szerokim pieluchowaniu nic nam nie mówił...
w necie właśnie czytałam, że Ib jest ok..
 
Haniu -ja też mam pieluchować. Dziś lekarz powiedział mi po badaniu że oba bioderka w granicach normy - ale zlecił pieluchowanie przez 6 tygodni, czyli do następnej wizyty. Pierwsze dwa tygodnie - tetrą, a kolejne - flanelą. Początkowo się przestraszyłam, ale niektórzy lekarze rutynowo to zlecają. Mi nie podali/nie wpisali tych kątów, które podajecie, tylko napis "GN" - co pewnie znaczy granica normy. W ogóle lekarka była taka "przystępna" jak mąż ją chciał dopytać, że szkoda słów strzępić. Czytałam, że na bioderka dobrze działa tez układanie dziecka na brzuszku, jak zabka. Moja wczoraj pod moim nadzorem tak spała.
Szkoda mi trochę ją pieluchować, bo walczę z krostkami-rankami. W tej sprawie byłam u pediatry. Zleciła mi smarować raz dziennie gencjaną wodną, a dwa razy dziennie clotrimazolem, by grzybek nie wszedł. Dodatkowo w "między czasie" dosmarowuję bepantenem i dwa razy dziennie po 1,5 h robię wietrzenie pupy. I w końcu dzięki gencjanie zauważam poprawę.
Ponadto na twarz małej lekarka dała mi krem robiony z wit A i E i zleciła ograniczenie nabiału do 1 jogurtu dzienne.
 
Ostatnia edycja:
Phel Brawo Marcelek:tak: będzie gadułka:-D

dominiczka a mi sie udało zarejestrować na usg bioderek dopiero na wrzesień:baffled::wściekła/y:
ale doktorka mówiła, że wsio ok, a to badanie tylko kontrolnie, więc nie mam ciśnienia, żeby przyśpieszać
 
Nef u nas na nfz terminy sa takie, że pielegniarki daja od razu nr tel do dr prywatnie...troche sie wsciekłam bo z młoda chodziłam na nfz i nie było problemu, a teraz 100 mnie trzepneło, zwazywszy na to ze nastepnego dnia zostawiłam tam 760zł za szczepienia młodego a tydz. wczesniej 220 za szczepienioe młodej to sie ciekawie robi...
no ale cóż, nam nikt nic na temat tych bioderek nie mówił wiec chciałam jak najszybciej skontrolowac
 
ja mam w połowie czerwca wizyte u ortopedy pediatra mówi ze jest ok ale i tak kazała pieluche dawac ja daje choc wyczytałąm w jakiejs ksiazce zeby profilaktycznie nie dawac bo to utrudnia rozwój :eek: i bądz tu madry daje czasem robie przerwe szczególnie po kapieli jak musze szybko dawac butle i zeby nie zmarzła to sie juz nie bawie przy nastepnym przewijaniu wkłądam
 
Phel - mój też już mówi i to czasem sylabami, najczęściej "ła" jak jest niezadowolony:-D, ale też i "ma", co stresuje mojego M, bo on chciałby, żeby pierwsze słowo było oczywiście tata:-D
Co do bioderek to na szczęście u nas będzie tylko miesięczny poślizg w stosunku do zalecanego terminu i na szczęście mały lubi spać na brzuszku, tak więc mam nadzieję, że to profilaktycznie zadziała "w razie czego".
 
reklama
hihi co do gaworzenia ja tez musze pochwalic moja corcie:))) hehe nawet sie smieje w glos :) normalnie az dziwnie:)) za to na bioderka my mamy wizyte na poniedzialek, ale musze przelozyc (chociaz mamy w tym samym szpitalu co jestesmyt eraz z Lenka) bo nie chca nas poscic pietro nizej:(:wściekła/y:jakby im to roznice sprawilo:baffled::baffled: aa i zauwazylam ze zaczela sie bardziej slinic:-p
 
Do góry