reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

dziewczyny a ja mam problem z przewracaniem: moja mała się nie obraca sama :-( niby często ją kładziemy na brzuszku, główkę ładnie już trzyma czyli nawet nawet te jej malutkie mięsnie są ale mimo zachęt z naszej strony (kładzenie zabawek itp) nie przewraca się na boczki.. nie wiem za bardzo co robić i czy już się tym niepokoić? a może macie jakieś sposoby zebym mogła moją małą troszkę usprawnić?
 
reklama
mój też się nie przewraca - ani z brzucha na plecy ani z pleców na brzuch. ja się dotąd nie martwiłam, ale...
 
ja wczoraj jak byłam u lekarza to było dwóch chłopców 5 i 6 miesiecy i zaden z nich sie nie obraca i lekarz nie widzi nic nienormalnego. Tak wiec spokojnie z czasem sie obruci.
A to 5 miesieczne miało juz dwie jednyki dolne hihihi
 
wczoraj miałam rozmowę na gg z moją kumpelą której córcia skończyła właśnie 3 miesiace i na boki z plecków przerwaca się bez problemu i próbuje już z plecków na brzuszek...no a mój Isiaczek kończy już 4 mieś i nic dlatego mnie wczoraj dół złapał o to. Pewnie sama zdecyduje kiedy zacząć ale się nieco zmartwiłam...


ja wczoraj jak byłam u lekarza to było dwóch chłopców 5 i 6 miesiecy i zaden z nich sie nie obraca i lekarz nie widzi nic nienormalnego. Tak wiec spokojnie z czasem sie obruci.

kurcze więc może to jeszcze nic złego, skoro starsze maluchy też sie nie obracają...trochę mi ulżyło :zawstydzona/y:
 
Mój na boki sie obraca ładnie a na na brzuch sie mu udało 2 razy dzikim fuksem chyba, a taki był z siebie dumny i nadziwić sie nie mógł jak to sie stało, że ja sie prawie posikałam ze śmiechu. To kwestia indywidualna, on tak sie zaczął obracać z dnia na dzień. Nic i nagle smyk na boki, nie ma już opcji żeby został na kanapie bo może przekoziołkować do krawędzi. U nas wabikiem jest lusterko, polezie za nim wszędzie.
 
ALICJA- nie przejmuj się że mała się nie przewraca!Moja starsza córka jak miała 6 miesięcy to się dopiero przewróciła z brzuszka na plecki-taka była mało rozwinięta ruchowo! Ale za to jak miała roczek to już mówiła pełnymi zdaniami-także coś za coś !!!A teraz mała kilka razy się przewróciła z brzuszka na plecki-ale też nie robi tego często za to gada jak najęta -będzie chyba powtórka z rozrywki.Mój mąż mówi że nie wytrzyma z trzema babami tak non stop gadającymi.
także będzie dobrze wszystko w swoim czasie i nie ma co porównywać do innych dzieci każdy ma swoje tempo rozwoju!!!:-)
 
Madlein - gratulacje dla Wiktorka :-) Na moje oko to on się całkowicie normalnie rozwija i naprawdę nie masz się czym martwić :-) Jeszcze trochę pochodzi na tą rehabilitację to prześcignie w umiejętnościach wszystkie forumowe dzieciaczki - bo to jednak zawsze profesjonalna stymulacja rozwoju :-)

Alicja - nie masz się czym przejmować że mała się nie obraca - ma jeszcze na to czas. To że niektóre dzieciaczki już się obracają to nie znaczy że wszystkie tak muszą - po prostu niektóre dzieci mają pewne umiejętności szybciej a inne dzieci opanowują szybciej coś innego. W każdym bądź razie malutka ma jeszcze na to czas. U nas Przemek już się obracał z brzuszka trochę,a teraz znów zapomniał. Teraz się próbuje podnosić jak na pleckach leży i o obracaniu całkiem zapomniał. Tak to już jest z tymi dzieciaczkami. Może malutka teraz na innej umiejętności się skupia.
No i z tego co się orientuję to dziecko 'powinno' się obracać z plecków na brzuszek LUB z brzuszka na plecki w 6 miesiącu. Także przed Isią jeszcze sporo czasu.
 
reklama
Do góry