reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

ja chyba zmienie kleik kukurydziany na kaszke :) bo mi po nim jakos lepiej spac nie chce :p wczoraj dalam z kleikiem na noc bo tak wyszlo to sie obudzil wczesniej niz zazwyczaj, a Rysica kaszke dajesz do zwyklej porcji mleka czy zamieniasz miarke mleka na miarke kaszki??

Nikos szama jabluszko, nastepne podejscie to jabluszko z dynia, :):) tylko teraz nie wiem kiedy wprowadzic kaszke hmmmm

Ja mam kaszkę RYŻOWĄ z malinami, więc DODAJĘ DO mleka już przygotowanego. 2 miarki dodaję i Monika pije smokiem trójprzepływowym na I/II.

Jakimi lyzeczkami karmicie? Ja dzis dostalam z hippa, pomaranczowa i sie zastanawiam jak bym miala ten szpadel do buzi mlodemu wlozyc :eek: Uzywacie juz niekapkow do picia?

Ja karmię łyżeczką babydream z Rossmanna :)
Właściwie Szymka karmiłam nimi
bo Monice tylko dałam wczoraj kilka łyżeczek, ale nie chciała buzi otwierać, więc wzięłam marchewkę do butli, dodałam trochę wody przegotowanej, smoka trójprzepływowego na III i prawie wszystko wtrząchnęła... I spała 2h potem, tylko dzisiaj kupka jak plastelina ;P Ale bez płaczu i bez kwękania nawet więc chyba jej to nie przeszkadzało ;P
 
reklama
Kasienka nie wiem czy mozna, ja napisalam jak podaje bo innymi nie szlo a ta jest taka akurat no. Ale wydaje mi sie ze nie ma w tym nic szkodliwego.

edek - Szymek mimo podawania zupki, kaszki i kleiku w formie gestej nadal nie chce nic pic. Nawet zakupilam herbatke jablko z melisa od 4 miesiaca z cukrem lamiac zreszta wszystkie swoje zasady co do jego zywienia i nadal nic. Lapie za smoka i jak tylko poczuje cos innego niz mleko to sie krzywi i wypluwa. Tak mysle o tych pierwszych kubeczkach, moze z tego picie mu podejdzie bo sie martwie co bedzie z kupa jak zacznie jesc marchew czy miesko......
Macie jakies doswiadczenia w temacie tych niekapkow?
 
Ostatnia edycja:
JA pytałam dziś na szczepieniu i powiedział mi dr, że mam najpierw gluten dawać od początku 5tego miesiąca przez tydzień, a potem mogę powoli zacząć wprowadzać resztę. Tak też zrobię chyba. Chciałabym 5.5 miesiąca karmić ją tylko samą piersią :)
 
Niekapkow nie probowalam. Jesli chodzi o picie to podaje jablko z melisa lub rumianek bobovity lub hippa, a i tak nie pije duzo. Wiem, ze to z cukrem, ale wole zeby zlapal kilka lykow. Do rumianku tez nie byl przekonany na poczatku, ale mu wciskalam z uporem maniaka i poszlo. Szkoda, ze z woda nie poszlo choc probowalam.

Mloda widzialam Twoj plan dnia na glownym i moj Tomek je w bardzo podobnych porach. Moglabys dokladnie podac czego i ile dajesz Szymkowi? Wiem, ze kazdy dziec jest inny, ale chcialabym miec porownanie. No i jeszcze pytanie o nocne karmienie. Moj tez sie budzi o 2, a wolalabym zeby tego nie robil :sorry: Po pierwsze dlatego, ze jak go nakarmie w nocy to o 8 zjada mi tylko 80-100 mililitrow mleka, a po drugie ja jestem potworem jak sie nie wyspie :p Czy oszukiwalas Szymka woda? Czy dawalas smoka? Po jakim czasie przestal sie budzic? Czy je wiecej w dzien przez to? I czy o jedzenie w dzien wola sam, czy po prostu dajesz o danej porze. Uff. Sto pytan do... Sorki, ze truje cztery litery :p

Josie jak idzie nocne rozcienczanie mleka?

Edek: Przypomnialo mi sie. Moja kolezanka wprowadzila niekapek swojemu 6 miesiecznemu synkowi. Troche inna sytuacja, bo on cyckowy jest, ale generalnie czasem sie napije przez przypadek, ale od dwoch tygodni glownie zuje dziubek :p
 
Ostatnia edycja:
ja chcę wrócić do pracy w grudniu a urlop wziąć w styczniu :sorry:
a dziś byłam u pani dr na rozmowie o rozszerzaniu diety i od środy startujemy z marcheweczką :tak:stopniowo inne jednoskładnikowe aż dojdziemy do zupki jarzynowej
co do glutenu to powiedziała że nie ma sensu bawić się w gotowanie i odmierzanie bo wystarczy podawać zupki czy inne danka zawierające już gluten i dziś rzeczywiście widziałam jakiś deserek z biszkopcikiem :-)
 
Mlodak a moze dawaj mu tuz przed drzemkami ? kiedy nie jest zaraz po jedzeniu... a jesli nie pojdzie dalej z butli to trzeba uczyc z kubeczka albo lyzeczka probuj dawac widocznie dla niego butla do mleka a nie czego innego
 
Młodak ja już pisałam,że Jachu załapał picie z łyżeczki albo z kubeczka - ma taki swój maleńki,co prawda na początku cały był zalany ale teraz już jest ok.Oglądałam niekapki ale jakieś takie same wielkie były i mi nie podeszły.I też kupiłam to jabłko z melisą,ale dla Jacha i tak najlepsza woda:tak:
 
Byłam z Kubą dziś na wizycie u pielęgniarki (zważyć, zmierzyć, itd.) pytała mnie co daję jeść - mleko z płatkami ryżowymi, jabłuszko z marchewką... o słoiczkach z mieszankami nie wspomniałam, bo wiem, że niekoniecznie mogłoby to się spotkać z jej uznaniem.
Zasugerowała, zeby spróbować go troszkę oszukac i zamiast jednego mleka podać wodę do picia - marzycielka, mały głupi nie jest i z butelki nic poza mlekiem nie wypije, nawet soczek - językiem wypluwa smoka i nie wypije, głupi nie jest.
Mój teraz je tak: 0.00 - ostatnia kaszka z mlekiem (albo pierwsza - jak kto woli), potem między 7.00 a 8.00, potem 12.00 słoiczek z mięskiem i warzywkami, potem 15.00 słoiczek z owocami, 18.00 i 21.00 - kaszka
 
reklama
Sicil ja wlasnie na allegro kupilam to :
kidsme Silikonowy gryzak do podawania pokarmu (2645605434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
razem z milionem innych mniej ciekawych rzeczy i wlasnie tego w paczce nie bylo :crazy: mam nadzieje ze mi gosc dosle...

Co do niekapkow, wyprobowalam pare dni temu do wody, ale za mocno na razie mu leci i sie krztusi. uzywamy smoczka TT 2 i to dopiero od tygodnia wiec pewnie dlatego. a kubek mam jak i wszystkie butelki z TT

A i nie wiem co zlego jest w lyzeczkach metalowych? ze moze za twarde i latwiej podraznic dziasla? ja karmie silikonowa taka zupelnie gietka i idzie to super, twardszych na razie nie zalapal. a dzis w koncu zaczal otwierac buzie na widok lyzeczki :-):-)

Niespodzianka nawet nie zaczelam rozcienczac, bo karmienie kleikiem przez sen o 23 zalatwilo sprawe i juz sie nie budzi o tej 3. czasem jak sie obudzi to mam przygotowana butelke z woda, biore go na rece, daje pare lykow, zamieniam butelke na smoczka i zasypia. ale to sie doslownie kilka razy zdarzylo :)

Kasienka ja wlasnie uwielbiam krem z dyni i czesto kupuje, ale to na targu, nie wiadomo gdzie ta dynia rosla i mam troche obawy zeby mu dac....
 
Ostatnia edycja:
Do góry