reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy diete naszych SKARBÓW!!! :))

No wlasnie ja dzis sama zrobilam i BYlo dosc geste aLE POMYSL PODSUNELAS MI ABY SLOICZKI ZAGESCIC ALE NIE WIEM CZY JAK ZROBIE JEJ SLOICZEK Z MLEKIME I KLEIKIEM TO CZY MI TO ZJE



ja dosypuje do cieplej zupki sam kleik bez mleka prosto z torebki

a bananka mixuje razem z jablkiem blenderem i maly jest zachwycony az sie trzesie jak za wolno mu daje :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja jajeczko po 6 miesiacu dawałam:tak: najpierw sparzyć wrzątkiem potem albo na masełku w garnuszku albo samo żółtko na parze. Ewentualnie można dodać troche miąższu z pomidorka;-) Można też ugotować jajeczko na twardo i dodać żółtko do zupek;-) Nie daje sie na początku białka bo może uczulać ale różne są opinie:tak:
 
widzialam takie butelki z lyzeczka ale nie pamietam jakiej firmy moze tak by sie udalo maluszka troszke oszukac zeby jadl obiadki :tak:

Lovi Canpol Wielofunkcyjna BUTELKA silikonowa 230ml ** LOVI ** (590331371) - Aukcje internetowe Allegro

No mnie też to wkurza i nawet co pediatra to inna opinia :baffled:
Ja sprawdzałam w poradniku Gerbera Mój pierwszy rok i tam jest aktualny schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym czyli już po skończonym 6 miesiącu czyli w 7 można dawać połowę żółtka.

Podobnie jest ze schematem żywieniowym dla dzieci karmionych piersią czyli już od 7 miesiąca - pół żółtka dodawanych do jedzenia co drugi dzień.

w schemacie, który mam to dla cyckowych i sztucznych od 7 m-ca co drugi dzień
 
Dorotko możesz śmiało taki kleik dorzucić bo do mleczka też się tak dodaje.
Ale jeśli nie to możesz od skończonego 6 miesiaca Oliwii podawać w taki sposób: zupka przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (pół łyżeczki czyli 2-3g na 100 ml.
Możesz też dodać kaszkę mannę ugotowaną wcześniej dosłownie odrobinkę.
DZIEKI dzis dodam jej tego kleiku zobaczymy czy bedzie jej smakowalo :tak:
ja dosypuje do cieplej zupki sam kleik bez mleka prosto z torebki

a bananka mixuje razem z jablkiem blenderem i maly jest zachwycony az sie trzesie jak za wolno mu daje :-D
No musze zrobic jej blenderem jabluszko z bananakiem :-)
 
A jak podawane takie pół jajka?:zawstydzona/y::sorry2:
Jak jajecznicę :confused:
A od którego miesiąca można dać odrobinę rużu w zupce?Jakoś nie widziałam słoiczków z zupką ryżową a chciałam zrobić coś a la rosołek z ryżem.

U nas pasuje każda potrawa, wprost uwielbia nowości:-D
Ryż można już chyba po 4 czy po 5 miesiącu bo my mamy słoiczek bobovity marcheweczka z ryżem ( po 5 miesiącu).
 
Tak Kate dla obu kategorii karmienia tak samo.
Ja będę dodawała do jedzonka takie ugotowane i rozdrobnione widelcem.
Albo zabielanie zupek żółtkiem.
Poczekam do wizyty u pediatry 6 kwietnia i się wywiem wszystkiego.
Muszę sobie zapisać na kartce o co spytać bo znów pierdoła zapomnę.
 
Tak Kate dla obu kategorii karmienia tak samo.
Ja będę dodawała do jedzonka takie ugotowane i rozdrobnione widelcem.
Albo zabielanie zupek żółtkiem.
Poczekam do wizyty u pediatry 6 kwietnia i się wywiem wszystkiego.
Muszę sobie zapisać na kartce o co spytać bo znów pierdoła zapomnę.

ja tez sobie zapisuję,to ostatnio pielęgniarka się smiała jak wyjęłam swoją żółtą karteluszkę z pytaniami,a co tam,skleroza nie boli,ale trzeba się podobno nachodzić:rofl2:potem człowiek do domu przychodzi i nagle OLŚNIENIA dostaje o co miał zapytać,i za późno jest:baffled:My mamy dopiero 24 kwietnia na kolejne podejście na szczepienie:szok: trzeci raz już,kurka,zawsze coś:baffled:
 
u nas pęka przez dzień 150 ml zupki zaczynamy jesc juz zupki z mieskiem dzis cielęcinka ryż też czasem juz jemy raz w tygodniu dodajemy do zupki ok 1 łyżke ugotowanego wczesniej:-) niuni smakuje tylko potem ciezko z kupkom ale jakos idzie jajka nie dajemy bo nam powiedzieli ze dopiero po roczku i tego sie trzymamy wolimy pomału danonki i inne rzeczy z białkiem...
 
reklama
Ja tez mam 100 pytan a pozniej zapominam i jak ledwo co od niej wyjde to mi sie przypomina SKLEROZA JEDNA :-)

OLIWIA nie cche pic mleka tak do 12 Wypija w nocy rano i o 9 nie bardzo chce wiec wprowadzj kolo 9 owoc Moze to rozwiazanaie bedzie lepsze a o 12 obiadek a pozniej juz jakos mleko jej idzie
 
Do góry