reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

reklama
Pyśka, Lopop, dziękuję :-) bo ambitnie czytałam o tym i zgupłam :-D

mateczkowo.blogspot.com.pl

Strona znajomej (o ile dobrze wpisałam :-D) m.in. ze schematami rozszerzania diety maluszków :-)
 
Dziewczyny jak wprowadzacie gluten? tzn od kiedy i ile na pierwszy raz? i jak długo dawać tak po troszku? a kiedy można np.dać pół słoiczka obiadku pt.rosołek z czymś tam i kaszą manną albo deser jabłka i coś tam z biszkoptami?
 
Przy karmieniu mm zazwyczaj gluten wprowadza się po ukończeniu 5 mies i od pierwszego dnia podaje się zalecaną porcję czyli 2-3g. Rosołku z kurczaka z kaszką manną daje się pół słoika. nie wiem jak jest z tym deserkiem z biszkoptami, ale np. jabłka i gruszki z kleikiem orkiszowym daje się 1/3 słoika.

Ja tak jak pisałam na fb daję Alankowi dwa rozmoczone pierwsze ciasteczka hipp ;-)
 
Ostatnia edycja:
Właśnie gotuję zupkę na kaszy mannie -jako gluten. Daję łyżeczkę owej kaszy na jeden posiłek. Dodaję też pora. Co 2-3 dzień gotuję taką zupke na kaszy. Chyba przez 2-3 tyg z taką ilością, później zwiększać. Na słoiczkowych się nie znam.

Można też jako gluten do mm dodać zmielonego rogala słodkiego, albo do deserku.

Ja od kilku dobrych dni daje małej okruszki z chleba, oczywiście jak jem to jej skubie i daje:-D. Daje też okruchy pałki kukurydzianej. Czasami troszeczkę ryżu do zupki albo na gęsto z marchewką.
 
po 5 można podawać w takiej formie jak dostaje Alanek ;-)i nie więcej niż dwa dziennie, a po 7 już do chrupania ;-)
A dlaczego dajesz Karolince tylko okruchy pałki kukurydzianej ? ;-)
 
reklama
Do góry