reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robienie kupy w pieluchę

Dołączył(a)
16 Luty 2024
Postów
14
Piszę tutaj ponieważ brakuje mi już pomysłów i sposobów na mojego syna.
Mam w domu 3.5 latka, od ponad roku jest odpieluchowany tzn na co dzień chodzi cały czas bez pieluchy i siku robi do sedesu. Jest tylko problem z kupa... robi cały czas w pieluchę. Myślałam na początku że to minie że jeszcze nie czas ale trwa to już ponad rok i nadal do samo. Czasami udawało mu się robić na nocnik ale sporadycznie i wtedy kiedy sam chciał. Teraz nie ma mowy o nocniku czy sedesie. Pielucha i koniec. Próbowałam go przekupić prezentem - nic, próbowałam na siłę nie założyć to po prostu nie robił cały dzień i skończyło się zaparciami. Teraz jak mowie ze nie założę to wpada w panikę i płacze. Dodam, że nigdy nie było sytuacji w której z jakiegoś powodu przestaszyl by się nocnika czy sedesu. Do przedszkola chodzi bez pieluchy tylko ze tam nie robi kupy w ogóle. Może ktoś był w podobnej sytuacji i ma jakiś sposób? Mam dosyć już tych pieluchy nie wiem co robić. Nie zdarza się żeby zrobił w majtki więc kontroluje to że chce kupę. Mam iść z nim do psychologa ? W nocy też śpi bez pieluchy i nie mamy żadnych wpadek.
 
reklama
Może zaparcia nawykowe i konieczny dicopeg? U nas było dużo gorzej, wrzaski, płacz i regres z WC do pieluchy bo dziecko się bało, że będzie boleć. Ponad pół roku dicopegu i wróciliśmy na sedes.
 
Stosowaliśmy dicopeg przez kilka miesięcy, pediatra nam zalecił bo też podejrzewał zaparcia ale nic to nie zmieniło. Kupę w pieluchę robi bez wysiłku
 
Stosowaliśmy dicopeg przez kilka miesięcy, pediatra nam zalecił bo też podejrzewał zaparcia ale nic to nie zmieniło. Kupę w pieluchę robi bez wysiłku
Pytanie czy dawka była dobrze dobrana, bo jak za mała, to nie pomoże. A tak poza tym to niestety nie wiem jak pomóc. Bo u nas właśnie zaleczylismy strach i po kilku miesiącach pieluchy zniknęły bez większego oporu się przestawił. Jeśli, pomimo dicopegu, opór jest, to może jednak konsultacja z psychologiem nie byłaby złym pomysłem. Warto spróbować :)
 
A jaki jest problem? Tzn chce kupę i mówi ze ma być pampers? Czy sie boi? Nam psycholog powiedział ze Jeżeli ma 3,5 to kumaty gość. Niech sam się przebiera po zrobieniu kupy w pampersa. Wyrzuci ja do kibelka. Dać mu prysznic i niech sam się ogarnia. Ze tak jakby ponosi konsekwencje swojego wyboru. I ze zobaczy ze z toaleta jest mniej zachodu. Do tego książki odczarowujące temat. I przegadania skąd się ta kupa bierze.
 
Mowi że ma być pampers i już, nie potrafi mi odpowiedzieć dlaczego nie chce zrobić na nocnik a jak ostatnio powiedziałam że nie weźmiemy pieluch na wyjazd i będzie musiał zrobić na nocnik to powiedział że w takim razie nie będzie robił kupy w ogóle... spróbujemy z tym ogarnainiem się samemu, może to coś da, dzięki.
 
Nocniki często są niewygodne (ze wzgl na pozycję), nakładki się przesuwają ciężko na nie samemu dziecku wejść. U nas sprawdziła się deska 2w1. Czasem dziecko boi się, że mimo nakładki wpadnie pupą do środka, bo na kupkę trzeba dłużej posiedzieć niż na siku.
 
Nocniki często są niewygodne (ze wzgl na pozycję), nakładki się przesuwają ciężko na nie samemu dziecku wejść. U nas sprawdziła się deska 2w1. Czasem dziecko boi się, że mimo nakładki wpadnie pupą do środka, bo na kupkę trzeba dłużej posiedzieć niż na siku.
Coś takiego ?
 

Załączniki

  • Screenshot_20240828_105110_Chrome.jpg
    Screenshot_20240828_105110_Chrome.jpg
    183,9 KB · Wyświetleń: 16
reklama
reklama
Do góry