reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

Ja robiłam badania krwi 3 dni temu i już ostatnie przed porodem tj. ogólna morfologia, HBS i OWA i posiew z pochwy 2tyg. temu ( o niego sama się upomniałam robi się go między 35-37tc) Dodam ze w poprzedniej ciąży posiewu nie robiłam, bo nie wiedziałam.....
 
reklama
Ja te wszystkie z krwi miałam na ostatnią wizytę, dziwne tylko, że nie pobrał mi wymazu na paciorka. Zapytam w poniedziałek oby tylko zdążyli u hodować co trzeba, bo czuje, że się zbliżamy do punktu zero.
 
dziewczyny a wszystkie robicie hbs? bo mi kazał zrobić ale przecież miałam 3 szczepionki przeciw żółtaczce a w zeszłym roku szczegółowe badanie krwi pod tym kątem i nic.
 
witajcie po (nie wiem jak długiej) nieobecności

Wczoraj byłam na KTG i pielęgniarka powiedziałami, że wynik Hbs i WR muszę mieć albo w karcie ciąży albo ksera z wynikami - zwróciła na to uwagę, bo od grudnia (kiedy miałam je robione) położna do dziś nie wpisała je w kartę.
Posiew pobierali mi wczoraj, bo wcześniej mój lekarz pytał na wizytach czy już miałam i że zrobimy przy okazji szpitala i na tym się kończyło. Położna powiedziała mi, że najważniejsze to żeby zdążyć z wynikiem do porodu bo tego wymagają od nich pediatrzy. U mnie niby zosatał jeszcze miesiąc ale w poniedziałek lekarz powiedział, że jak wytrzymamy razem 2-3 tygodnie to będzie pod wrażeniem
 
Agulka ja też miałam cykl szczepionek ale dawno i moja gin dała mi skierowanie na hbs, żeby sprawdzić, czy są przeciwciała, podobnie było z różyczką też byłam szczepiona ale badanie musiało byc.
Mam dylemat z badaniem na WR bo gdzieś wyczytałam, że jest ważne przez 2 tyg a ja już dostałam skierowanie czyli wynik będzie gdzieś z 36 tyg a co jak mała będzie chciała wyjść później ?
 
Gin mi powiedział, że szpitale (moze nie wszystkie ale jednak większość) wymaga tego badania na paciorkowca, a gdy go nie ma traktują "pacjenta" z automatu jako takiego, który ma paciorkowca. Dlatego lepiej to sprawdzić i mieć jasną sytuację, czy tak czy nie.
 
mój szpital wymaga badania HBs, WR nie ma wymienionego. W poprzedniej ciąży robiłam WR 2 razy, teraz (inny gin) dopiero teraz, na pocz. ciaży robiłam za to HIV

ja też jestem szczepiona na WZW B, przed drugą ciążą sprawdzałam przeciwciała i miałam ku zdziwieniu lekarza tak niskie, że się doszczepiałam przed zajściem :) Mimo tego Hbs robiłam na pocz. ciąży i teraz robiłam, wyniki odbieram jutro
 
reklama
Do góry