reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do porodu!!!

Matreczka- widze ze masz 1szy termin na walentyniki,ale piekny prezent byscie mieli:-)
Co do znieczulenia to ja bym chciała zzo boje sie bólu, a dla dziecka to nie jest szkodliwe(tak słyszałam) Ale tu na znieczulenie mam marne szanse, tu sie stawia na naturalnosc nacinania i golenia tez nie ma nie wiem jak z lewatywa ale chyba tez nie.Za kilka tygodni mam spotkaniez połozna i wszystkiego sie dowiem.
 
reklama
secasia, miałam pierwsza cesarkę bo mała była ułozona posladkowo, umawiałam się z moim ginem na termin specjalnie żeby uniknąć konsylium, które a nuż stwierdziłoby że nie jest mi cc potrzebne i kazaliby mi rodzić naturalnie. A mała była tak poskręcana, że nie urodziłaby sie sama.
Teraz mam mieć cc bo mój gin (i nie tylko on) twierdzi że dwa lata od pierwszej cesarki to za mało żeby bezpiecznie rodzić siłami natury.
 
To było na usg ok. 34 tygodnia, wcześniej mała siedziała głową w dół tylko w położeniu twarzyczkowym, tak czy siak nieładnie.
Robiłam ćwiczenia które miały zasugerować małej obrót głową do kanału rodnego, wpływałam na nią prosząc i grożąc, ale nic to nie dało, siedziała w brzuszku z główką tuz pod moja wątrobą, z wyprostowanymi nóżkami i z rączką do góry . No i była cesarka.
 
widze ze "co kraj to obyczaj"
ja Lene tez rodzilam przez cesarke bo byla ulozona posladkowo i do tego wazyla 4,5 kg i miala 60 cm....Teraz nie jest powiedziane ze bedzie cesarka mimo ze synus znowu zapowiada sie duzym dzieckiem :szok: na razie jest za wczesnie zeby patrzec na ulozenie bo to dopoero 30 tydz. u mnie ale roznica czasowa w porodach u mnie to 2 lata i 3-4 miesiace i tez nikt sie nie boi o moja blizna i sugeruja naturalny porod. Nawet mialam podejrzenia rozejscia sie blizny teraz w ciazy (ale USG nie dae 100%gwarancji).
No na razie czekam do 9 miesiaca i zobaczymy jak sie ulozy...
 
skaba-a jak z gojeniem? Bo ja tez wiem kiedy nacieli ale przez tydz-dwa tak bolalo ropialo masakra:baffled: a wietrzylam mylam itp tak jak mowili i nico goilo sie dlugo! Teraz fajnie by bylo gdybym tego uniknela i tez czytalam o masazu oliwka i ze wielorodki juz zadziej sa nacinane ale nie wiem co ty na to? Nie wiesz czy komus taki masazyk cos dal?
 
kasik - temat uniknięcia nacięcia był już tu poruszany (i to całkiem niedawno) - cofnij się kilka stron i znajdziesz wszystko, co dziewczyny napisały tu na ten temat.
ps. ja się masuję oliwką z oliwek :tak:, może się uda.
 
reklama
Do góry