reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Tu znajdziesz dzisiejszy LIVE dotyczący uwazności w relacji z dzieckiem. Jak sue przyda - zapraszam :) Do zobaczenia na Instagramie Dołącz, obejrzyj LIVE
reklama

Odpowiedz w temacie

Zupa z soczewicy


składniki:

- ok 300 g czerwonej soczewicy,

- 2 duże cebule,

- 2 duże marchewki,

- kilka ząbków czosnku,

- 3 łyżki oliwy- groszek ptysiowy lub grzanki czosnkowe,

- bulion z kurczaka (może być z kostki),

- przyprawy - sól, pieprz, kurkuma, curry, oregano, bazylia, estragon, tak naprawdę dowolne - co kto lubi, im więcej tym lepiej :-)


Cebulę pokroić w drobną kostkę i smażyć na oliwie na bardzo złoty kolor, dodać sprasowany czosnek i przyprawy po czym jeszcze chwilkę smażyć. Zalać bulionem i zagotować. Dodać soczewicę, gdy będzie już prawie miękka dodać startą na tarce marchewkę i gotować do miękkości. Na koniec spróbować i sprawdzić czy czegoś nie brakuje :-)

Podawać z grzankami lub z groszkiem.


Do góry