reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przegroda całkowita

Dołączył(a)
20 Lipiec 2023
Postów
8
Siema kiedyś taki jeden ginekolog stwierdził że mam częściową przegrodę dziś byłam u innego stwierdził że mam jednak całkowitą przegrodę?Miał ktoś z was właśnie całkowitą? Udało się wam mimo to zajść w ciążę?
 
reklama
Przegroda może utrudniać zajście w ciążę i powodować poronienia. Zazwyczaj należy ją usunąć żeby nie powodowała komplikacji. Polecam zgłosić się do dobrego lekarza który się na tym zna i doradzi co ze staraniami w tej sytuacji. 😉
 
Wiem że najlepiej usunąć ale pytam tylko czy ktoś miał taką sytuację i czy któraś doniosła ciążę
Wydaje mi się, że nawet jeżeli ktoś Ci napisze ze tak donosił ciąże/nie, poronił to jednak nic to nie będzie znaczyło, jak będzie u Ciebie. Najlepiej udaj się do dobrego lekarza, który się na tym zna. Jeżeli będzie trzeba wykonać zabieg, to potem ważne jest żeby po zabiegu nie zrobiły się zrosty, które mogą utrudnić zajście w ciąże.

Dobrym lekarzem od wad macicy jest dr Ludwin (przyjmuje w Krakowie i Warszawie), dr Doniec (Warszawa) czy tez dr Zofia Borowiec (Wrocław). Jest również jakiś dobry lekarz w Poznaniu ale nie pamietam nazwiska.

U mnie przez lata było podejrzenie macicy dwurożnej, a okazała się mała przegroda, która została usunięta.
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że nawet jeżeli ktoś Ci napisze ze tak donosił ciąże/nie, poronił to jednak nic to nie będzie znaczyło, jak będzie u Ciebie. Najlepiej udaj się do dobrego lekarza, który się na tym zna. Jeżeli będzie trzeba wykonać zabieg, to potem ważne jest żeby po zabiegu nie zrobiły się zrosty, które mogą utrudnić zajście w ciąże.

Dobrym lekarzem od wad macicy jest dr Ludwin (przyjmuje w Krakowie i Warszawie), dr Doniec (Warszawa) czy tez dr Zofia Borowiec (Wrocław). Jest również jakiś dobry lekarz w Poznaniu ale nie pamietam nazwiska.

U mnie przez lata było podejrzenie macicy dwurożnej, a okazała się mała przegroda, która została usunięta.
Tak polecono mi dwóch m.in.Ludwina ale obiło mi się że przyjmuje prywatnie więc muszę do tego drugiego na NFZ
 
Do góry